dnes je 24.09.2018 a svátek má Jaromír

Jarní kolekce české značky Design Dictat

Minimalismus, šněrování, geometrické prvky i variabilita. Nejen tohle, ale daleko více najdete v letní kolekci české mladé značky Design Dictat.

Inspirace z přímořských dovolených

Kolekci pro jaro a léto 2018 značky Design Dictat bychom mohli charakterizovat a vystihnout následujícími slovy: minimalismus, geometrie, letní barvy, šněrování. Dále jsou pro ni charakteristické typická variabilita modelů a oversize střihy. "Celkově pro letošní kolekci jsme hledali inspiraci v našich zážitcích z letních přímořských dovolených. Barvy moře a nebe jasně zanechaly stopu v části kolekce s riflovinami. Naproti tomu pastelové barvy růžová a khaki nám připomínají letní toulky rozpálenou krajinou Istrie, kde z oranžové a růžové země rašily stromy olivovníků a mezi těmito políčky se střídaly zelené vinohrady."

Nejen minimalismus

Hlavními jednotícími prvky kolekce jsou minimalismus a geometrické prvky. Tak jako v předešlých kolekcích, i v této jsou modely oversize v pohodlných střizích z příjemných českých materiálů. Oblíbené úplety značka doplnila lehkou letní riflovinou. Celá kolekce se dá rozdělit na dvě části. První část je z kombinací zmiňované lehoučké rifloviny v tmavě a světle modré barvě. Je vhodná jak na jaro, tak i na léto, riflovina je vzdušná a nekrčivá. Inspirací pro tuto část kolekce bylo propojení barev odstínů azurově modrého nebe a námořnické modré. Při správně zvolené kombinaci modely lichotí postavě a dokážou celou postavu opticky prodloužit. Modely se samozřejmě dají lehce kombinovat navzájem, ale dají se nosit i jako solitéry, které můžou být základem pro každý ženský šatník.

Oceňovaná variabilita

"Druhá část kolekce je tvořena v pastelových tónech, z příjemných úpletů, které se nám osvědčily již v minulých kolekcích," popisují majitelé značky. Modely nesou prvky šněrování a převazovaček, což je činí vzdušnějšími a variabilnějšími. Převazováním a šněrováním se z oversize střihu velice snadno dají udělat šaty, které sedí přesně dané postavě, z dlouhého kabátku se dá udělat stáhnutím dolního okraje zkrácený a získá se hned nový look. Barvy této části kolekce jsou pastelová růžová, khaki a béžová, což jsou zemité tóny, které jsou do letního slunečného počasí jako stvořené. Modely kolekce Jaro/Léto 2018 jsou sportovně elegantní, přes den v kombinaci s teniskami vhodné do města, večer v elegantnějším stylu na párty.

DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ČESKÁ MÓDA ČESKÁ ZNAČKA DESIGN DICTAT JARO 2018

Související články

Rozhovor s Adélou Gondíkovou

"Jsem zimní typ a nákupy mě nelákají", přiznala se nám populární herečka Adéla Gondíková. 

Celý článek

Půvabná Alessandra Ambrosio v podzimní kampani XTI Shoes

Nadechněte se podzimní atmosféry a módy v nové kampani obuvnické značky XTI shoes. Zapózovala pro ni sympatická Alessandra Ambrosio. 

Celý článek

Jaro v podání Josepa Fonta značky Delpozo je plné umění

Návrhář Josep Font se tak soustředil na jaro, že se nechal inspirovat sklářským umělcem Fulvio Bianconim, který vytvořil dílo Fifties Murano plné květin.

Celý článek

Versus Versace s grafickými potisky a recyklovatelnými materiály

Recyklace textilií, grafické popisky, nejednotná kolekce a známé jméno stojí za jarní kolekcí 2019.

Celý článek

Pohádková Marchesa vytvořila pro Jaro 2019 jemné víly

Přeneste se do světa víl, zasněte se a nechte se unášet nedotčenou přírodou a krásou těchto šatů…

Celý článek

Kolekci Marca Jacobse si nejspíš nekoupíte, zato vás rozhodně pobaví

Některá média nazvala tuto kolekci jako magickou. My si k tomu přidáme větší dávku fantazie a kromě cukrové vaty a velkých bonbónů v těchto šatech možná uvidíme i kousek módy.

Celý článek

Bella Hadid a téma pláže na přehlídce Michael Kors Collection

Michael Kors o sobě prozradil, že je člověk, který umí zvednout náladu. Což se v dnešním světě plném zármutku hodí. Proto svou kolekci zahalil do veselých barev a prostředí pláže.

Celý článek

Tradiční klobouky v moderním pojetí od značky TONAK pro podzim 2018

Elegance, styl, tradice a ruční práce se snoubí v nové kolekci pokrývek hlavy od ryze české řemeslné značky TONAK.

Celý článek