dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Přidat na Seznam.cz
Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Nová jarní kolekce H&M Conscious Exclusive v sobě skloubí noblesu, okázalost a ženskost. Přitom všem nezapomíná na využití udržitelných procesů, inovativní výrobu a nové materiály. Věříme, že si tuto kolekci zamilujete stejně jako my.

Večerní šaty v půlnoční modři, tyl a nekonečné volány v pískových odstínech, hedvábí a taft, vzdušné kobaltové šaty, košilovina a obleky v nestárnoucí bílé a několika odstínech smetany.

V kolekci byly použity nové udržitelné materiály. Jedním z nich je VEGEA™. Jedná se o vyřazené vinné slupky, stonky a semínka, která jsou přeměněná v nádhernou alternativu kůže. Dalším je CIRCULOSE®, což je přírodní materiál vyrobený z recyklovaných textilií. Vyřazená celulózová vlákna se rozpustí v čistá, biologicky rozložitelná vlákna, a poté se přemění v nová vlákna, nitě, tkaniny a oděvy.

V kolekci byly použity i zbytky materiálů z předchozích kolekcí, a to včetně organického hedvábí, recyklovaného polyesteru a recyklovaných skleněných korálků.

Poprvé byl také použit denim vyrobený ze 100% nebarvené organické bavlny, která je recyklovatelná a má nižší dopad na životní prostředí. Jeho výroba totiž minimalizuje používání chemikálií a zjednodušuje opětovné použití zpracované vody.

Celý tento koloběh uzavírá recyklovaný polyester RENU™, který je vyrobený v unikátním procesu "oděv za oděv". Oblečení a textilie, které by za normálních okolností byly vyhozeny, se nyní přemění do nové tkaniny. 

Nebylo zapomenuto ani na šperky či detaily oděvů. Použita byla recyklovaná mosaz a zinek z odpadové elektroniky či biologicky rozložitelné knoflíky ze semen tropické palmy.

"Chtěli jsme navrhnout oděvy, které by napodobovaly ten bezstarostný volný čas a které by byly poetické a moderní i v příštích letech. To je totiž pro nás definicí trvale udržitelného designu," říká Ella Soccorsi, Designer týmu H&M.

Kolekce H&M Conscious Exclusive bude k dostání online na hm.com od 26. března.

hm.com

Přidat na Seznam.cz
H&M H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE JARNÍ KOLEKCE UDRŽITELNOST INOVATIVNÍ VÝROBA RECYKLOVANÉ MATERIÁLY INSPIRACE DÁMSKÁ MÓDA MÓDA DOPLŇKY ŠATY ŠPERKY

Související články

Reebok a Victoria Beckham již potřetí

Rok se s rokem sešel a my vám opět oznamujeme, že vznikla další, již třetí kolekce sportovní značky Reebok ve spolupráci s Victorií Beckham. A opět je z čeho vybírat.

Celý článek
Jarní odměna

Od sebe pro sebe. Je čas na odměnu!

Je čas na jarní odměnu! Zasloužíte si ji vy, vaše tělo i pleť, ale také váš šatník a domov. Velikonoční čas volá po změně, tak ji nechte dveře dokořán.

Celý článek

Pyžamo jako součást vašeho outfitu

Pyžamo je vhodné nejen na večerní relax a přípravu ke spánku, ale také může skvěle posloužit jako pohodlná součást vašeho každodenního outfitu. Že nevěříte?

Celý článek

Butik české návrhářky Tatiany Kovaříkové v novém kabátě

Proměna butiku české návrhářky Tatiany Kovaříkové kombinuje důraz na propojení barev, materiálů i potřeb žen.

Celý článek

Dubnová must haves v pohodlí domova

Jestli jste s tím ještě nezačali, je nejvyšší čas alespoň část „nouzového stavu“ věnovat sami sobě. Nevíte odkud začít? Udělejte si pohodlí, jdeme na to!

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Módní inspirace: Denimová sukně v hlavní roli

Možná vás překvapí na kolik způsobů lze denimovou sukni nosit. Hodí se na formální denní schůzky, jako super street stylový kousek, ale také poslouží jako čistá elegance.

Celý článek

Jak se obléknout na video meeting

I když je situace u nás i ve světě velmi vážná, jsou chvíle, kdy musíme pracovat na plné obrátky, a dnes rozhodně více než kdy dříve pomocí videohovorů. Víte, jak se na takový online meeting obléknout? My jsme se zeptali osobní stylistky Alžběty Mátyásové.

Celý článek