dnes je 24.09.2020 a svátek má Jaromír

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Přidat na Seznam.cz
Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Nová jarní kolekce H&M Conscious Exclusive v sobě skloubí noblesu, okázalost a ženskost. Přitom všem nezapomíná na využití udržitelných procesů, inovativní výrobu a nové materiály. Věříme, že si tuto kolekci zamilujete stejně jako my.

Večerní šaty v půlnoční modři, tyl a nekonečné volány v pískových odstínech, hedvábí a taft, vzdušné kobaltové šaty, košilovina a obleky v nestárnoucí bílé a několika odstínech smetany.

V kolekci byly použity nové udržitelné materiály. Jedním z nich je VEGEA™. Jedná se o vyřazené vinné slupky, stonky a semínka, která jsou přeměněná v nádhernou alternativu kůže. Dalším je CIRCULOSE®, což je přírodní materiál vyrobený z recyklovaných textilií. Vyřazená celulózová vlákna se rozpustí v čistá, biologicky rozložitelná vlákna, a poté se přemění v nová vlákna, nitě, tkaniny a oděvy.

V kolekci byly použity i zbytky materiálů z předchozích kolekcí, a to včetně organického hedvábí, recyklovaného polyesteru a recyklovaných skleněných korálků.

Poprvé byl také použit denim vyrobený ze 100% nebarvené organické bavlny, která je recyklovatelná a má nižší dopad na životní prostředí. Jeho výroba totiž minimalizuje používání chemikálií a zjednodušuje opětovné použití zpracované vody.

Celý tento koloběh uzavírá recyklovaný polyester RENU™, který je vyrobený v unikátním procesu "oděv za oděv". Oblečení a textilie, které by za normálních okolností byly vyhozeny, se nyní přemění do nové tkaniny. 

Nebylo zapomenuto ani na šperky či detaily oděvů. Použita byla recyklovaná mosaz a zinek z odpadové elektroniky či biologicky rozložitelné knoflíky ze semen tropické palmy.

"Chtěli jsme navrhnout oděvy, které by napodobovaly ten bezstarostný volný čas a které by byly poetické a moderní i v příštích letech. To je totiž pro nás definicí trvale udržitelného designu," říká Ella Soccorsi, Designer týmu H&M.

Kolekce H&M Conscious Exclusive bude k dostání online na hm.com od 26. března.

hm.com

Přidat na Seznam.cz
H&M H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE JARNÍ KOLEKCE UDRŽITELNOST INOVATIVNÍ VÝROBA RECYKLOVANÉ MATERIÁLY INSPIRACE DÁMSKÁ MÓDA MÓDA DOPLŇKY ŠATY ŠPERKY

Související články

Kouzlo nadčasovosti: Trendy, které nestárnou

Někdy je malé poohlédnutí do minulosti příjemnou záležitostí. A v módním průmyslu to platí obzvlášť! Vybrali jsme pro vás jen hrstku trendů, které byly vytvořeny v 70. letech a spousta z nich obstojí i dnes.

Celý článek

Podzim klepe na dveře. Jaké trendy ho ovládnou?

Babí léto je v plném proudu, a jestli se stejně jako my těšíte na podzim, který už klepe na dveře, věříme, že po tom, co vám ukážeme několik trendů následujících měsíců, se budete těšit mnohem víc.

Celý článek

Jak nosit letní kousky na podzim

Podzim o sobě už pomalu začíná dávat vědět a vy se musíte připravit na chladnější počasí. Nechcete schovávat letní šatník? Ani nemusíte, některé kousky skvěle poslouží i na podzim. Více se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

Brad Pitt v podzimní kampani značky Brioni jako neodolatelný elegán

V úterý byla představena nová kampaň značky Brioni, v jejíž popředí stojí herec a producent Brad Pitt. Lehké strniště, polodlouhé vlasy a svůdný pohled berou ženy po celém světě.

Celý článek

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

Celý článek

Tipy a triky, jak nosit košile na podzim

Ani na podzim či v zimě nemusíte košile odkládat hluboko do skříně. Existuje několik způsobů, jak je zařadit do každodenního života i v chladnějším období. Mrkněte na pár tipů a košile už nebudete chtít sundat.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek