dnes je 17.01.2021 a svátek má Drahoslav

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Přidat na Seznam.cz
Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Nová jarní kolekce H&M Conscious Exclusive v sobě skloubí noblesu, okázalost a ženskost. Přitom všem nezapomíná na využití udržitelných procesů, inovativní výrobu a nové materiály. Věříme, že si tuto kolekci zamilujete stejně jako my.

Večerní šaty v půlnoční modři, tyl a nekonečné volány v pískových odstínech, hedvábí a taft, vzdušné kobaltové šaty, košilovina a obleky v nestárnoucí bílé a několika odstínech smetany.

V kolekci byly použity nové udržitelné materiály. Jedním z nich je VEGEA™. Jedná se o vyřazené vinné slupky, stonky a semínka, která jsou přeměněná v nádhernou alternativu kůže. Dalším je CIRCULOSE®, což je přírodní materiál vyrobený z recyklovaných textilií. Vyřazená celulózová vlákna se rozpustí v čistá, biologicky rozložitelná vlákna, a poté se přemění v nová vlákna, nitě, tkaniny a oděvy.

V kolekci byly použity i zbytky materiálů z předchozích kolekcí, a to včetně organického hedvábí, recyklovaného polyesteru a recyklovaných skleněných korálků.

Poprvé byl také použit denim vyrobený ze 100% nebarvené organické bavlny, která je recyklovatelná a má nižší dopad na životní prostředí. Jeho výroba totiž minimalizuje používání chemikálií a zjednodušuje opětovné použití zpracované vody.

Celý tento koloběh uzavírá recyklovaný polyester RENU™, který je vyrobený v unikátním procesu "oděv za oděv". Oblečení a textilie, které by za normálních okolností byly vyhozeny, se nyní přemění do nové tkaniny. 

Nebylo zapomenuto ani na šperky či detaily oděvů. Použita byla recyklovaná mosaz a zinek z odpadové elektroniky či biologicky rozložitelné knoflíky ze semen tropické palmy.

"Chtěli jsme navrhnout oděvy, které by napodobovaly ten bezstarostný volný čas a které by byly poetické a moderní i v příštích letech. To je totiž pro nás definicí trvale udržitelného designu," říká Ella Soccorsi, Designer týmu H&M.

Kolekce H&M Conscious Exclusive bude k dostání online na hm.com od 26. března.

hm.com

Přidat na Seznam.cz
H&M H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE JARNÍ KOLEKCE UDRŽITELNOST INOVATIVNÍ VÝROBA RECYKLOVANÉ MATERIÁLY INSPIRACE DÁMSKÁ MÓDA MÓDA DOPLŇKY ŠATY ŠPERKY

Související články

Nový seriál verze Gossip Girl mění módní trendy

Je to už více než deset let, co Blair a Serena ovlivnily nejen módní pohled spousty teenagerů. Seriál z Upper East Side vykresluje místní smetánku, kterou na každém kroku sleduje Gossip Girl.

Celý článek

H&M odhaluje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát s oblíbenou irskou návrhářkou SIMONE ROCHA

Již tradičně se společnost H&M pouští do oblíbených kolekcí ve spolupráci s největšími světovými designéry. Jinak tomu není ani tentokrát, za letošní kolekcí stojí uznávaná irská návrhářka působící v Londýně, Simone ROCHA.

Celý článek

Online móda jde opět vpřed, jaké internetové obchody vedou?

V dnešní nelehké době nemůžeme vědět, co očekávat, jedno je ale jisté, bez online světa se neobejdeme! Samá opatření, zavírání a bankroty. Jaká je cesta ven? Jedině online prostředí.

Celý článek

Pohodová domácí móda

Mnozí z nás si užili více domácího pohodlí, než by možná chtěli. K tomu neodmyslitelně patří i pohodlné domácí oblečky. Jaké si vybírat a se kterými můžete i do města? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Maximalistický luxus s kapkou vášně pro hory. To je spolupráce Gucci a The North Face

Extravagantní outdoorový piknik. Přesně tak si představte novou kolekci, která vznikla ve spolupráci značky Gucci a The North Face. 

Celý článek

Džínový speciál: 8 typů džín, ze kterých si vybere každá žena

Mom jeans, boyfriend, slouchy, skinny. Také se ve všech těch střizích a pojmenování nevyznáte? Stále tápete, jaký střih je pro vás ten pravý a jak ho nejlépe kombinovat, aby vynikly vaše přednosti, a naopak o nedostatcích jste věděla jen vy?

Celý článek

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Veganská kůže aneb další krok k udržitelnosti

Možná jste se už s pojmem veganská kůže setkali, možná je pro vás úplnou novinkou. Nebudeme si povídat o levné kožence z PVC nebo o čemkoliv, co by neobstálo v udržitelném šatníku. Řeč bude o materiálu, kvůli kterému neumírají žádná zvířata, má skvělé vlastnosti a je stále oblíbenější nejen mezi ekologickými aktivisty.

Celý článek