dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Přidat na Seznam.cz
Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Nová jarní kolekce H&M Conscious Exclusive v sobě skloubí noblesu, okázalost a ženskost. Přitom všem nezapomíná na využití udržitelných procesů, inovativní výrobu a nové materiály. Věříme, že si tuto kolekci zamilujete stejně jako my.

Večerní šaty v půlnoční modři, tyl a nekonečné volány v pískových odstínech, hedvábí a taft, vzdušné kobaltové šaty, košilovina a obleky v nestárnoucí bílé a několika odstínech smetany.

V kolekci byly použity nové udržitelné materiály. Jedním z nich je VEGEA™. Jedná se o vyřazené vinné slupky, stonky a semínka, která jsou přeměněná v nádhernou alternativu kůže. Dalším je CIRCULOSE®, což je přírodní materiál vyrobený z recyklovaných textilií. Vyřazená celulózová vlákna se rozpustí v čistá, biologicky rozložitelná vlákna, a poté se přemění v nová vlákna, nitě, tkaniny a oděvy.

V kolekci byly použity i zbytky materiálů z předchozích kolekcí, a to včetně organického hedvábí, recyklovaného polyesteru a recyklovaných skleněných korálků.

Poprvé byl také použit denim vyrobený ze 100% nebarvené organické bavlny, která je recyklovatelná a má nižší dopad na životní prostředí. Jeho výroba totiž minimalizuje používání chemikálií a zjednodušuje opětovné použití zpracované vody.

Celý tento koloběh uzavírá recyklovaný polyester RENU™, který je vyrobený v unikátním procesu "oděv za oděv". Oblečení a textilie, které by za normálních okolností byly vyhozeny, se nyní přemění do nové tkaniny. 

Nebylo zapomenuto ani na šperky či detaily oděvů. Použita byla recyklovaná mosaz a zinek z odpadové elektroniky či biologicky rozložitelné knoflíky ze semen tropické palmy.

"Chtěli jsme navrhnout oděvy, které by napodobovaly ten bezstarostný volný čas a které by byly poetické a moderní i v příštích letech. To je totiž pro nás definicí trvale udržitelného designu," říká Ella Soccorsi, Designer týmu H&M.

Kolekce H&M Conscious Exclusive bude k dostání online na hm.com od 26. března.

hm.com

Přidat na Seznam.cz
H&M H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE JARNÍ KOLEKCE UDRŽITELNOST INOVATIVNÍ VÝROBA RECYKLOVANÉ MATERIÁLY INSPIRACE DÁMSKÁ MÓDA MÓDA DOPLŇKY ŠATY ŠPERKY

Související články

Sportovní značka BOGNER slaví 90. výročí a pro své zákazníky připravila nejedno překvapení

Příležitost k oslavám přináší rok 2022 společnosti BOGNER hned ve dvou významných jubileích. Kdysi malý lyžařský obchod dnes zastupuje významné místo na trhu.

Celý článek

Česká módní značka SegraSegra otevírá online sekáč

Udržitelnost hrála u značky SegraSegra vždy důležitou roli, proto spouští online second hand, v rámci kterého vykupuje své nošené kousky a dále je nabízí. Funkční oblečení navržené a šité v České republice tak můžete nově pořídit nošené za výhodnou cenu.

Celý článek
About You fashion week

ABOUT YOU FASHION WEEK 2022

Módní přehlídka ABOUT YOU slavnostně zahájila první mezinárodní ABOUT YOU Fashion Week v Miláně.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

Tipy, jak na nákup levného, a přitom kvalitního oblečení 

Nákup nového oblečení udělá radost mnohým ženám, pokud byl však zakoupený kousek k dostání za akční ceny, radost je o to vyšší. Jaké jsou tipy a triky, které byste měli dodržovat, chcete-li si pořídit stylové, kvalitní, avšak cenově co nejpříznivější oblečení pro každou příležitost?

Celý článek
Zalando kolekce nové generace

NEJNOVĚJŠÍ KAMPAŇ ZALANDO „PORTRÉTY NOVÉ GENERACE“

Exkluzivně pro Zalando vytvořil pařížský stylista Edem Dossou a jeho kreativní přátelé Justin French, Laurence Kleinknecht, Dourane a Melissa Bon nejnovější designérské trendy.

Celý článek

Kolekci ZARA X NARCISO RODRIGUEZ v aerodynamických pózách nafotila ruská modelka Natalia Vodianova

Natalia Vodianova přezdívaná Supernova je ruskou modelkou, filantropkou a příležitostnou herečkou. Nyní se stala tváří aktuální kampaně amerického návrháře Narciso Rodrigueze ve spolupráci se značkou Zara.

Celý článek
Cestovní zavazadla

PODZIM V NEW YORKU NEBO V ŘÍMĚ? VYBERTE S NÁMI CESTOVNÍ ZAVAZADLO

Podzim je velice příjemným obdobím pro cestování. V září také začíná obchodní rok a tím začíná ve velkém i cestování pracovní. Připravili jsme pro vás se Zalandem tipy na krásná, praktická a ikonická cestovní zavazadla.

Celý článek