dnes je 03.06.2020 a svátek má Tamara

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Přidat na Seznam.cz
Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Nová jarní kolekce H&M Conscious Exclusive v sobě skloubí noblesu, okázalost a ženskost. Přitom všem nezapomíná na využití udržitelných procesů, inovativní výrobu a nové materiály. Věříme, že si tuto kolekci zamilujete stejně jako my.

Večerní šaty v půlnoční modři, tyl a nekonečné volány v pískových odstínech, hedvábí a taft, vzdušné kobaltové šaty, košilovina a obleky v nestárnoucí bílé a několika odstínech smetany.

V kolekci byly použity nové udržitelné materiály. Jedním z nich je VEGEA™. Jedná se o vyřazené vinné slupky, stonky a semínka, která jsou přeměněná v nádhernou alternativu kůže. Dalším je CIRCULOSE®, což je přírodní materiál vyrobený z recyklovaných textilií. Vyřazená celulózová vlákna se rozpustí v čistá, biologicky rozložitelná vlákna, a poté se přemění v nová vlákna, nitě, tkaniny a oděvy.

V kolekci byly použity i zbytky materiálů z předchozích kolekcí, a to včetně organického hedvábí, recyklovaného polyesteru a recyklovaných skleněných korálků.

Poprvé byl také použit denim vyrobený ze 100% nebarvené organické bavlny, která je recyklovatelná a má nižší dopad na životní prostředí. Jeho výroba totiž minimalizuje používání chemikálií a zjednodušuje opětovné použití zpracované vody.

Celý tento koloběh uzavírá recyklovaný polyester RENU™, který je vyrobený v unikátním procesu "oděv za oděv". Oblečení a textilie, které by za normálních okolností byly vyhozeny, se nyní přemění do nové tkaniny. 

Nebylo zapomenuto ani na šperky či detaily oděvů. Použita byla recyklovaná mosaz a zinek z odpadové elektroniky či biologicky rozložitelné knoflíky ze semen tropické palmy.

"Chtěli jsme navrhnout oděvy, které by napodobovaly ten bezstarostný volný čas a které by byly poetické a moderní i v příštích letech. To je totiž pro nás definicí trvale udržitelného designu," říká Ella Soccorsi, Designer týmu H&M.

Kolekce H&M Conscious Exclusive bude k dostání online na hm.com od 26. března.

hm.com

Přidat na Seznam.cz
H&M H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE JARNÍ KOLEKCE UDRŽITELNOST INOVATIVNÍ VÝROBA RECYKLOVANÉ MATERIÁLY INSPIRACE DÁMSKÁ MÓDA MÓDA DOPLŇKY ŠATY ŠPERKY

Související články

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek

Jak nejlépe vytvořit vlny pomocí žehličky

Obvyklá situace, kterou řeší snad každá žena. Kdo má rovné vlasy, chce kudrnaté a naopak. Dnes už žádná varianta není nemožná a lze si téměř k jakémukoli účesu lehce a snadno dopomoci. My jsme vám dnes sepsali podrobný, ale jednoduchý návod, jak si vytvořit přirozené vlny pomocí žehličky.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Plavky nejenom pro štíhlé postavy aneb aktuální trendy na léto!

Plavky k létu jednoznačně patří a je jedno, jestli preferujete koupání na chatě u rybníka, na veřejném koupališti nebo u svého bazénu v pohodlí domova. Tak jako tak by vám neměly uniknout aktuální trendy v plavkách. Vybírali jsme ty, které jsou vhodné pro každou postavu!

Celý článek

Věrnostní program H&M konečně i v České republice

Věrnostní program Hello Member bude konečně i u nás. Dlouho očekávaná událost pro všechny, kteří milují módu značky H&M. Jak se stát členem a jaké výhody bude mít tento program?

Celý článek

Je nude barva opravdu nudná?

Něžná, elegantní a přirozená. To jsou charakteristické rysy tělové barvy. Působí na vás trochu fádně? Omyl! Tato barva lze lehce kombinovat a dobrou zprávou je, že sluší všem typům – jak tmavým, tak světlým.

Celý článek

Nejhezčí kosmetické produkty pro váš toaletní stolek

Pokud trávíme, podobně jako v těchto chvílích, více času doma, je přirozené, že chceme do domu vnést více radosti. A tak jistě spousta z nás začala s novou malbou, přestavěním nábytku, přesazením květin a vůbec s větší péčí o naše domovy. Jak ještě více zútulnit váš domov?

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek