dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Jarní pánská kolekce Giorgio Armani 2016 inspirována šedí velkoměsta

Přidat na Seznam.cz
Je pozoruhodné, že je možné inspirovat se změtí šedých odstínů v zaneprázděném velkoměstě. A co víc - onu šeď alespoň ve své kolekci na chvilku pozměnit na hravou a bezstarostnou. 

Jakoby Armani během tvorby nové pánské kolekce bloudil ulicemi New Yorku a nechal se ovívat zdejším stylem. Nejen tím módním, který denně reprezentují statisíce Američanů na manažerských pozicích, ale i ulicemi, budovami, a častokrát také zdejším počasím. Všechny dojmy, které utkvěly v jeho paměti pak překreslil na skicák přes barevný filtr. A výsledek? Náznak pastelů a jinak všude odstíny populární šedé v neobyčejně povedených kombinacích materiálů i střihů. 

Během 73 modelů, jež byly na přehlídce prezentovány, se ukázalo i velké množství žen. Nejdříve předváděly pánskou módu, na konci přehlídky jim už patřilo celé molo a paradoxně kompletně zakončily pánskou módní show. Ovšem se vší elegancí. Pokud outfity, ve kterých se modelky ukázaly, jsou novým pohledem na ženskou módu, Georgiovi patří poklona. Nedbalý styl, volné střihy a důstojně nakombinované neutrální tóny ženské šatníky potřebují. Bezpochyby. 

Světlá šedá, šedá promíchaná s bledě modrou, černá, šedá se stříbrným leskem a modrá sama o sobě. Na první pohled se paleta vybraných odstínů nezdá dostatečně široká, při prohlížení nové kolekce vám ale jistě tento výběr bude stačit. Protože u Armaniho se kromě barev dočkáme také jedinečných střihů (jako jsou široké látkové kalhoty, véčkové výstřihy nebo splývavé kabáty bez zapínání) a ladících kombinací. Trend monochromatických outfitů se tak znovu objevil přímo na přehlídkovém mole, a nám už nezbývá vůbec žádný prostor pro otázky, proč se vlastně stal tak velkým trendem. Je to jasné. 

Vracíme se zpět v čase.
Méně je více. 

Zdroj: style.com

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA JARO/LÉTO 2016 GIORGIO ARMANI ŠEDÁ PASTELOVÉ ODSTÍNY MONOCHROMATICKÉ OUTFITY PÁNSKÉ SVETRY PÁNSKÉ KABÁTY

Související články

Tradice, evoluce a revoluce v podzimní a zimní kolekci Pietro Filipi

Značku Pietro Filipi není třeba představovat. Mají svůj osobitý styl, za kterým si stojí. O tom vypovídá i aktuální kolekce pro podzim / zimu 2019 – 2020. Najdeme v ní originalitu, nadčasovost i hravost.

Celý článek

Návrhářka Lenka Kohoutová se svou značkou Cockerel znovu dobývá Paříž

Veletrh Maison & Object v Paříži je v plném proudu. Snoubí špičkovou práci designérů a novinky ze světa módy i designu. Nechybí zde ani české zastoupení. Stejně jako před rokem zde aktuálně představuje svou novou kolekci i značka Cockerel.

Celý článek

Pietro Filipi představilo vydařenou pánskou i dámskou kolekci

Renomovaná česká módní značka Pietro Filipi uzavřela program, který byl k vidění v historické Invalidovně v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Vydejte se na podzim do Skotska společně se značkou Mango

Skotská vysočina, rozevláté modelky a modelové, nádherná příroda a krásné i praktické podzimní kousky, to je Mango pro podzim a zimu 2019.

Celý článek

Značka Marc O’Polo plánuje mezinárodní růst, proto znovu vsadila na Annu Ewers

Podzim i zima pomaloučku začínají klepat na dveře. I kdybychom tuto skutečnost v myšlenkách ještě oddálili, možná bychom se mohli alespoň začít poohlížet po parádních sezónních kouscích. Například u značky Marc O’Polo.

Celý článek

Queens a lokální móda jdou ruku v ruce! Společně s návrhářkou Michaelou Hriňovou připravuje týdenní pop up store

Spolupráce Queensu se slovenskou návrhářkou Michaelou Hriňovou, která vyvrcholí týdenním pop upem v Praze je tím, co nás v nadcházejících dnech čeká. Lokální podpora funguje v tomto směru na sto procent!  

Celý článek

Nejnovější trend v nošení džínsů se jmenuje asymetrie

A své o tom ví ukrajinské duo značky Ksenia Schnaider, které džínové kousky posouvá o další metu dál. Jejich asymetrické džíny si zamilovala například zpěvačka Celine Dion!

Celý článek

Minimalismus, estetika a streetová móda vychází ze spolupráce PUMA x RHUDE

Když se spojí dvě značky, které mají co říct, vznikne kolekce, která osloví široké publikum. Alespoň tak bychom mohli hodnotit tuto unisex sportovní kolekci.

Celý článek