dnes je 20.06.2019 a svátek má Květa

Jarní pánská kolekce Giorgio Armani 2016 inspirována šedí velkoměsta

Přidat na Seznam.cz
Je pozoruhodné, že je možné inspirovat se změtí šedých odstínů v zaneprázděném velkoměstě. A co víc - onu šeď alespoň ve své kolekci na chvilku pozměnit na hravou a bezstarostnou. 

Jakoby Armani během tvorby nové pánské kolekce bloudil ulicemi New Yorku a nechal se ovívat zdejším stylem. Nejen tím módním, který denně reprezentují statisíce Američanů na manažerských pozicích, ale i ulicemi, budovami, a častokrát také zdejším počasím. Všechny dojmy, které utkvěly v jeho paměti pak překreslil na skicák přes barevný filtr. A výsledek? Náznak pastelů a jinak všude odstíny populární šedé v neobyčejně povedených kombinacích materiálů i střihů. 

Během 73 modelů, jež byly na přehlídce prezentovány, se ukázalo i velké množství žen. Nejdříve předváděly pánskou módu, na konci přehlídky jim už patřilo celé molo a paradoxně kompletně zakončily pánskou módní show. Ovšem se vší elegancí. Pokud outfity, ve kterých se modelky ukázaly, jsou novým pohledem na ženskou módu, Georgiovi patří poklona. Nedbalý styl, volné střihy a důstojně nakombinované neutrální tóny ženské šatníky potřebují. Bezpochyby. 

Světlá šedá, šedá promíchaná s bledě modrou, černá, šedá se stříbrným leskem a modrá sama o sobě. Na první pohled se paleta vybraných odstínů nezdá dostatečně široká, při prohlížení nové kolekce vám ale jistě tento výběr bude stačit. Protože u Armaniho se kromě barev dočkáme také jedinečných střihů (jako jsou široké látkové kalhoty, véčkové výstřihy nebo splývavé kabáty bez zapínání) a ladících kombinací. Trend monochromatických outfitů se tak znovu objevil přímo na přehlídkovém mole, a nám už nezbývá vůbec žádný prostor pro otázky, proč se vlastně stal tak velkým trendem. Je to jasné. 

Vracíme se zpět v čase.
Méně je více. 

Zdroj: style.com

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA JARO/LÉTO 2016 GIORGIO ARMANI ŠEDÁ PASTELOVÉ ODSTÍNY MONOCHROMATICKÉ OUTFITY PÁNSKÉ SVETRY PÁNSKÉ KABÁTY

Související články

Berlínská móda je sexy

V hlavním městě našeho západního souseda se lidé ničeho nebojí. Nebojí se jiných kultur, kýče ani zanedbanosti. Může se stát, že nepoznáte rozdíl mezi bezdomovcem a mladíkem kráčejícím na přednášku na univerzitu. A úplně klidně okolo vás na kole projede úplně nahý člověk. A nikdo se neotočí.

Celý článek

Nová pánská kolekce Givenchy Jaro 2020 odhaluje tajemství korejského undergroundu

První plně pánská kolekce od návrhářky Clare Waight Keller - to je kolekce Givenchy jaro 2020. Společným jmenovatelem byl styl v devadesátkách v korejské módě a designu.

Celý článek

Zákulisí pánských přehlídek v Londýně pro jaro 2020 bylo plné překvapení

Pozadí přehlídek na týdnech módy bývá často lepším vodítkem do duše návrháře, než je samotná módní show. Londýnský týden toho nejlepšího z pánské módy kypěl nápady, nepřestával překvapovat a získal si veřejnost svou promyšleností.

Celý článek

Letní pánské trendy: Jak nosit kraťasy?

Připravili jsme pro vás stručného průvodce světem pánských šortek. Jak vybrat ten správný střih, který vám padne jako ulitý a čemu se vyvarovat? I když neexistují přísná pravidla pro nošení kraťasů, je dobré mít na paměti pár věcí…

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek

Věhlasná jména jako Giorgio Armani a Kate Moss poprvé na jedné lodi

Opravdu je to poprvé, kdy se italský módní dům rozhodl spolupracovat s TOP modelkou Kate Moss. Podzimní kampaň tak dostane nový nádech.

Celý článek