dnes je 27.11.2021 a svátek má Xenie

Jarní sezóna FW21 v novém duchu aneb MBPFW ve stylu Drive-in Cinema.

Přidat na Seznam.cz
Blíží se nám konec dubna, a to znamená příchod očekávaného Mercedez-Benz Prague Fashion Weeku pro jarní sezónu FW21.

I přestože se nadále potýkáme s pandemií, která omezuje náš každodenní život a přináší mnoho restrikcí, MBPFW nás i tak uvítá začátkem května v zcela novém kabátu. Aby se splnila všechna nařízení vlády a zároveň naplnila očekávání všech návštěvníků Fashion Weeku, bude novou formou prezentace nových kolekcí designerů, Drive-in Cinema. Lokalita tohoto pomyslného fashion autokina bude zprovozněna od 1. do 3. května v prostoru parkoviště u haly 25 v Pražské tržnici v Holešovicích. 


zdroj: mbpfw.com, 2021

Návštěvníci autokina budou moci v konkrétních časových blocích sledovat jednotlivé fashion shows, které budou promítány v reálném čase na dvou identických LED obrazovkách. Poté budou mít návštěvníci s menším časovým posunem možnost sledovat  jednotlivé přehlídky na YouTube kanále MBPFW, jak šly den po dni. 

„Jsme velmi rádi, že nám zcela premiérový model MBPFW Drive-in Cinema dovolí přiblížit našim návštěvníkům jednotlivé módní přehlídky v reálném čase, a neochudit je tak o autentickou a jedinečnou atmosféru fashion weeku. Umožní jim rovněž bezpečně sledovat jednotlivé módní přehlídky a performance ze svých vozů,“ vysvětluje Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku


zdroj: mbpfw.com, 2021

MBPFW ve spolupráci s magazínem Harper’s Bazaar odstartuje tento rok v pátek 30. dubna 2021 představením Jakuba Polanky ve spolupráci s Priveé lounge, který se bude konat v zrekonstruovaných prostorách Šlechtovy restaurace v Královské oboře Stromovka. Od 19:00 bude veřejnosti volně přístupný park happening. 

Tento Fashion Week představí dohromady 44 návrhářů a jejich exkvizitní kolekce pro sezónu podzim/zima 2021. Mezi nimi jsou i dva školní ateliéry, a tím jsou Technická univerzita v Liberci a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér design oděvu. Na scénu se vrací návrhářské duo LAFORMELA s jejich kolekcí hned v první přehlídkový den, a to 1. května v Drive-in Cinema. Úplným nováčkem na scéně MBPFW bude letos slovenská návrhářka Petra Kubíková. Své nové kolekce uvedou návrháři Jakub Polanka, Michael Kováčik, Tereza Vu, Pavol Dendis, Lukáš Krnáč, Michaela Hriňová a Denisa Dovala. 

Highlightem tohoto MBPFW budou prezentovat své kolekce čtyři finalisté soutěže pro mladé návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2021 s vítězem VAN GRAAF Junior Talent Card 2020 Marcelem Petránkem, a to 2. května v prostorách MBPFW Drive-in Cinema. Mezi finalisty patří Adéla Mitrengová, Aleš Hnátek, Kateřina Servusová a Zdeněk Marek. Jako odbornou porotu budou tvořit například ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka VOGUE CS Andrea Běhounková, šéfredaktorka ELLE Valentina Nízká, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová a další odborníci v tomto průmyslu. Tato soutěž probíhá už pátým rokem ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF. Přihlásit se mohli čeští a slovenští módní návrháři ve věku do 26 let. Vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení kolekce a možnost představit svou kolekci na MBPFW.  

Součástí MBPFW jsou nejen přehlídky, ale i doprovodný program, který bude zpřístupněn i z části pro veřejnost. Více informací a oficiální program Fashion Weeku naleznete na oficiálních stránkách Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

 

 

Přidat na Seznam.cz
MBPFW MBPFW21 VAN GRAAF JUNIOR TALENT DRIVE-IN FASHION WEEK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK

Související články

Milánský týden módy v podání Max Mara, Jil Sander a Emporio Armani

Milán je meccou italské módy a také další metropolí, do které se přesouváme z Londýna na pokračování fashion weeku. Na jaké přehlídky se nejvíce čekalo, a co bylo naopak překvapením?

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

Nejnovější kolekce Kataríny Filan Halásové a Zdeňka Marka oslavují svojí různorodostí i jejich rodná města

V pondělním programu pražského týdne módy se objevilo další silné uskupení. Minimalistická a hravá kolekce značky MUSA se během večerních hodin protnula se světem snů a vizí budoucnosti zrcadlící se v tvorbě návrháře Zdeňka Marka.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek

La Formela otevřela Mercedes-Benz Prague Fashion Week přehlídkou, která se inspirovala nejenom krásou koní

Nová kolekce LA FORMELA opět vyzdvihuje ženu a její křivky jako malou bohyni krásy. Nečekejte však nic tuctového, tito návrháři přesně ví, kde se láme krása a divokost žen stejně jako koní.   

Celý článek