dnes je 27.07.2021 a svátek má Věroslav

Jarní sezóna FW21 v novém duchu aneb MBPFW ve stylu Drive-in Cinema.

Přidat na Seznam.cz
Blíží se nám konec dubna, a to znamená příchod očekávaného Mercedez-Benz Prague Fashion Weeku pro jarní sezónu FW21.

I přestože se nadále potýkáme s pandemií, která omezuje náš každodenní život a přináší mnoho restrikcí, MBPFW nás i tak uvítá začátkem května v zcela novém kabátu. Aby se splnila všechna nařízení vlády a zároveň naplnila očekávání všech návštěvníků Fashion Weeku, bude novou formou prezentace nových kolekcí designerů, Drive-in Cinema. Lokalita tohoto pomyslného fashion autokina bude zprovozněna od 1. do 3. května v prostoru parkoviště u haly 25 v Pražské tržnici v Holešovicích. 


zdroj: mbpfw.com, 2021

Návštěvníci autokina budou moci v konkrétních časových blocích sledovat jednotlivé fashion shows, které budou promítány v reálném čase na dvou identických LED obrazovkách. Poté budou mít návštěvníci s menším časovým posunem možnost sledovat  jednotlivé přehlídky na YouTube kanále MBPFW, jak šly den po dni. 

„Jsme velmi rádi, že nám zcela premiérový model MBPFW Drive-in Cinema dovolí přiblížit našim návštěvníkům jednotlivé módní přehlídky v reálném čase, a neochudit je tak o autentickou a jedinečnou atmosféru fashion weeku. Umožní jim rovněž bezpečně sledovat jednotlivé módní přehlídky a performance ze svých vozů,“ vysvětluje Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku


zdroj: mbpfw.com, 2021

MBPFW ve spolupráci s magazínem Harper’s Bazaar odstartuje tento rok v pátek 30. dubna 2021 představením Jakuba Polanky ve spolupráci s Priveé lounge, který se bude konat v zrekonstruovaných prostorách Šlechtovy restaurace v Královské oboře Stromovka. Od 19:00 bude veřejnosti volně přístupný park happening. 

Tento Fashion Week představí dohromady 44 návrhářů a jejich exkvizitní kolekce pro sezónu podzim/zima 2021. Mezi nimi jsou i dva školní ateliéry, a tím jsou Technická univerzita v Liberci a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér design oděvu. Na scénu se vrací návrhářské duo LAFORMELA s jejich kolekcí hned v první přehlídkový den, a to 1. května v Drive-in Cinema. Úplným nováčkem na scéně MBPFW bude letos slovenská návrhářka Petra Kubíková. Své nové kolekce uvedou návrháři Jakub Polanka, Michael Kováčik, Tereza Vu, Pavol Dendis, Lukáš Krnáč, Michaela Hriňová a Denisa Dovala. 

Highlightem tohoto MBPFW budou prezentovat své kolekce čtyři finalisté soutěže pro mladé návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2021 s vítězem VAN GRAAF Junior Talent Card 2020 Marcelem Petránkem, a to 2. května v prostorách MBPFW Drive-in Cinema. Mezi finalisty patří Adéla Mitrengová, Aleš Hnátek, Kateřina Servusová a Zdeněk Marek. Jako odbornou porotu budou tvořit například ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka VOGUE CS Andrea Běhounková, šéfredaktorka ELLE Valentina Nízká, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová a další odborníci v tomto průmyslu. Tato soutěž probíhá už pátým rokem ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF. Přihlásit se mohli čeští a slovenští módní návrháři ve věku do 26 let. Vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení kolekce a možnost představit svou kolekci na MBPFW.  

Součástí MBPFW jsou nejen přehlídky, ale i doprovodný program, který bude zpřístupněn i z části pro veřejnost. Více informací a oficiální program Fashion Weeku naleznete na oficiálních stránkách Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

 

 

Přidat na Seznam.cz
MBPFW MBPFW21 VAN GRAAF JUNIOR TALENT DRIVE-IN FASHION WEEK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK

Související články

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Pařížský týden módy v ulicích metropole

Pařížský týden módy bez módy. Nepředstavitelné! A i když se většina módních přehlídek přesunula do online světa, přesto v ulicích byla k vidění spousta inspirace.

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Diskuze a přednášky nejenom o udržitelnosti představí během Mercedes-Benz Prague Fashion Week SmetanaQ Talks

Dlouhodobý koncept v podobě mikro konference v rámci oficiálního programu na MBPFW proběhne ve dnech od 9. do 10. září. Těšit se můžeme na diskuzi o udržitelnosti, identitě i hranic v módě.

Celý článek