dnes je 24.04.2019 a svátek má Jiří

Jarní úklid: organizace šatníku

Přidat na Seznam.cz
Jak se postarat o váš šatník po dlouhé zimě? Jak nejlépe roztřídit oblečení a urovnat si celou skříň? Nechte se inspirovat naším jednoduchým návodem.

Krásné počasí, které s jarem přichází, nás nabíjí pozitivní energií a s větší radostí a chutí se pak pouštíme do nových úkolů a výzev. Máte to také tak? Ani se nedivíme.

První věc, do které bychom se měli po zimě pustit, je jistě náš šatník. Bude potřeba teplé věci vyprat, uskladnit a dát je na chvilku zase stranou. Vyčleňte si na to jedno víkendové odpoledne a udělejte důkladnou čistku své skříně. Zimní oblečení a všechny kousky, o kterých víte, že je teď nějakou dobu nebudete potřebovat, dejte stranou. Kabáty odvezte do čistírny, svetry a ostatní kousky ručně vyperte, ať neponičíte jejich vlákna. Pokud už některý z vašich oblíbených svetrů má na sobě tolik žmolků, že nejste schopni jej dostat do původního stavu, dejte ho rovnou stranou. Stejně jako staré šály, rukavice nebo čepice. Zimní oblečení pak uložte do nejvyššího prostoru vaší skříně nebo do zadních polic, kde vám nyní nebude překážet.

S jarní a letní garderobou to udělejte podobně. Co vám ve skříni po zimě leželo několik měsíců, vyperte, anebo dejte jen na nejkratší program do sušičky, aby se vám prádlo vyvětralo a načechralo. Jistě i v této kategorii vyberete věci, které jste na sobě neměli ani minulé jaro nebo si nejste jisti, zda ho ještě tuto sezónu vůbec chcete nosit. Zkuste si je nejdříve před zrcadlem. Hned budete vědět, jak se v něm cítíte. Pokud víte, že už v nich nevypadáte nejlépe, a ani se v takových věcech necítíte dobře, pryč s tím. Buď obdarujte někoho z blízkého okolí, anebo odložte do kontejneru na textil. 

Celou skříň vymyjte a nezapomeňte na vůni. Pokaždé, když ráno otevřete skříň, budete se těšit na celý den.

Pro větší přehlednost zkuste své oblečení pověsit na stejná ramínka a seřadit podle barev. Usnadní vám to tak každodenní rozhodování a především hledání. Navíc celý šatník bude působit harmonicky a čistě.

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE INSPIRACE ŠATNA JARNÍ ÚKLID SKŘÍŇ SKLADOVÁNÍ OBLEČENÍ TŘÍDĚNÍ TEXTIL ORGANIZACE ŠATNÍKU

Související články

Jak a k čemu (ne)nosit krátké topy nad pupík

Chcete nosit trendy trička nad pupík, ale nevíte s čím je sladit? Bojíte se, že vám tento trendy vzhled nebude sedět? Poradíme vám, jak rozhodně (ne)nosit krátká trička.

Celý článek

Deka místo kabátu? Buďte na jaře IN!

Vaše oblíbená deka nemusí zdobit jen obývací pokoj. Bez nadsázky! Nyní ji můžete s klidem využít i v chladnějším počasí místo jakéhokoli svršku.

Celý článek

6 tipů, jaké šaty vybrat družičkám pro váš velký den

Pro každou z nás je nejdůležitější, jaké šaty na sebe vezmeme v náš velký den my samy. Proto jsou outfity ostatních svatebčanů často opomíjeny a podceňovány. Poradíme vám, jak vybrat ty správné šaty pro vaše družičky.

Celý článek

Tohle si na Milan Design Week rozhodně nenechte ujít

Každoročně se v Miláně potkávají slavní i méně známí designéři a milovníci designu jako takového, aby zde představili a zároveň našli svou novou inspiraci. Které umělce si nesmíte letos nechat ujít?

Celý článek

Litva: země mnoha tváří opředená legendami

"Život je cestování, " pravil spisovatel H. Ch. Andersen. Já jsem se díky studentskému projektu SHARPEN, pořádaném Technickou univerzitou v Liberci, mohla podívat do největšího Pobaltského státu - Litvy.

Celý článek

Jarní šatník: co vám rozhodně nesmí chybět

Jaro klepe na dveře a vy máte stále pocit, že vašemu šatníku něco chybí? Něco, s čím se dá vymyslet nepřeberné množství outfitů a stále to nebude okoukané? Trenčkot je tou pravou volbou.

Celý článek

Street style z Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je stále v plném proudu a všichni dobře víme, že k přehlídkám také neodmyslitelně patří street style.

Celý článek

Asijská restaurace Chilli & Lime: Rozkvetlá zahrada plná lahodných chutí

Jste milovníci asijské kuchyně, ale stále jste nenašli tu „pravou“? Nová restaurace Chilli & Lime v samotném centru Prahy vás uchvátí, to vám slibujeme!

Celý článek