dnes je 28.02.2020 a svátek má Lumír

Jarní úklid: organizace šatníku

Přidat na Seznam.cz
Jak se postarat o váš šatník po dlouhé zimě? Jak nejlépe roztřídit oblečení a urovnat si celou skříň? Nechte se inspirovat naším jednoduchým návodem.

Krásné počasí, které s jarem přichází, nás nabíjí pozitivní energií a s větší radostí a chutí se pak pouštíme do nových úkolů a výzev. Máte to také tak? Ani se nedivíme.

První věc, do které bychom se měli po zimě pustit, je jistě náš šatník. Bude potřeba teplé věci vyprat, uskladnit a dát je na chvilku zase stranou. Vyčleňte si na to jedno víkendové odpoledne a udělejte důkladnou čistku své skříně. Zimní oblečení a všechny kousky, o kterých víte, že je teď nějakou dobu nebudete potřebovat, dejte stranou. Kabáty odvezte do čistírny, svetry a ostatní kousky ručně vyperte, ať neponičíte jejich vlákna. Pokud už některý z vašich oblíbených svetrů má na sobě tolik žmolků, že nejste schopni jej dostat do původního stavu, dejte ho rovnou stranou. Stejně jako staré šály, rukavice nebo čepice. Zimní oblečení pak uložte do nejvyššího prostoru vaší skříně nebo do zadních polic, kde vám nyní nebude překážet.

S jarní a letní garderobou to udělejte podobně. Co vám ve skříni po zimě leželo několik měsíců, vyperte, anebo dejte jen na nejkratší program do sušičky, aby se vám prádlo vyvětralo a načechralo. Jistě i v této kategorii vyberete věci, které jste na sobě neměli ani minulé jaro nebo si nejste jisti, zda ho ještě tuto sezónu vůbec chcete nosit. Zkuste si je nejdříve před zrcadlem. Hned budete vědět, jak se v něm cítíte. Pokud víte, že už v nich nevypadáte nejlépe, a ani se v takových věcech necítíte dobře, pryč s tím. Buď obdarujte někoho z blízkého okolí, anebo odložte do kontejneru na textil. 

Celou skříň vymyjte a nezapomeňte na vůni. Pokaždé, když ráno otevřete skříň, budete se těšit na celý den.

Pro větší přehlednost zkuste své oblečení pověsit na stejná ramínka a seřadit podle barev. Usnadní vám to tak každodenní rozhodování a především hledání. Navíc celý šatník bude působit harmonicky a čistě.

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE INSPIRACE ŠATNA JARNÍ ÚKLID SKŘÍŇ SKLADOVÁNÍ OBLEČENÍ TŘÍDĚNÍ TEXTIL ORGANIZACE ŠATNÍKU

Související články

Katka Říhová a Karel Kašák: Jaký vztah mají k módě

Říkají nám, jak se máme oblékat, ale návrháři to nejsou. Říkáme, jaké bude počasí, ale meteorologové nejsme. Vyzpovídali jsme dva nejoblíbenější moderátory počasí. Jaký vztah mají k meteorologii a jaký k módě? A že si tyto obory nejsou až tak cizí. Na to nám odpovídala Katka Říhová a Karel Kašák.

 

Celý článek

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

Nemáš Instagram? Jako bys nežil

Dnešní uspěchaná doba si vyžádala několik obětí, ale i mnoho užitečných aplikací. Už nedostáváme milostné dopisy, náš milý nečeká za oknem a nová restaurace už nebude mít hlášení v místním rozhlasu. Většina z nás je stále zahleděná do obrazovek svých chytrých telefonů.

Celý článek

5 tipů, jak jednoduše oživit pracovní outfit

Jeden z módních stereotypů by mohl být kancelářský outfit. Jelikož téměř každému se ihned vybaví usedlá uniforma v podobě dámského kostýmku. Máme pro vás několik tipů, jak lehce oživit pracovní outfit a tento mýtus vyvrátit.

Celý článek

Romantika na pražské Kampě

Umění vařit spojené s kvalitními surovinami přináší vynalézavost, která nám v kuchyni mnohdy chybí. Pokud máte chuť poznat jídla, která vás budou hýčkat, máme pro vás perfektní tip.

Celý článek

Co si obléct na rande na sv. Valentýna

Po roce je to tu zase - svátek sv. Valentýna, den lásky a milování. Pokud tento svátek slavíte, jistě se chystáte na romantickou večeři či jinou aktivitu s vaší drahou polovičkou, zkrátka rande. Mrkněte na valentýnské outfity roku 2020...

Celý článek

Přichází svátek všech zamilovaných

Svátek plný lásky, náklonnosti, zamilovanosti, dárečků, květin a romantiky. Valentýn neboli svátek všech zamilovaných se slaví 14. února. Už i u nás začíná být oblíbený a ať ho slavíte či ne, určitě své drahé polovičce rádi uděláte radost.

Celý článek

Víte, co je monochromatický styl v módě?

Pravděpodobně každý z nás byl minimálně jednou v životě průkopníkem monochromatického stylu v módě. Tento trend totiž již delší dobu přetváří šatníky mnohých z nás. Co vlastně monochromatický styl znamená a jak si podle něj upravit outfity, se dozvíte v článku.

Celý článek