dnes je 17.07.2019 a svátek má Martina

Jarní úklid: organizace šatníku

Přidat na Seznam.cz
Jak se postarat o váš šatník po dlouhé zimě? Jak nejlépe roztřídit oblečení a urovnat si celou skříň? Nechte se inspirovat naším jednoduchým návodem.

Krásné počasí, které s jarem přichází, nás nabíjí pozitivní energií a s větší radostí a chutí se pak pouštíme do nových úkolů a výzev. Máte to také tak? Ani se nedivíme.

První věc, do které bychom se měli po zimě pustit, je jistě náš šatník. Bude potřeba teplé věci vyprat, uskladnit a dát je na chvilku zase stranou. Vyčleňte si na to jedno víkendové odpoledne a udělejte důkladnou čistku své skříně. Zimní oblečení a všechny kousky, o kterých víte, že je teď nějakou dobu nebudete potřebovat, dejte stranou. Kabáty odvezte do čistírny, svetry a ostatní kousky ručně vyperte, ať neponičíte jejich vlákna. Pokud už některý z vašich oblíbených svetrů má na sobě tolik žmolků, že nejste schopni jej dostat do původního stavu, dejte ho rovnou stranou. Stejně jako staré šály, rukavice nebo čepice. Zimní oblečení pak uložte do nejvyššího prostoru vaší skříně nebo do zadních polic, kde vám nyní nebude překážet.

S jarní a letní garderobou to udělejte podobně. Co vám ve skříni po zimě leželo několik měsíců, vyperte, anebo dejte jen na nejkratší program do sušičky, aby se vám prádlo vyvětralo a načechralo. Jistě i v této kategorii vyberete věci, které jste na sobě neměli ani minulé jaro nebo si nejste jisti, zda ho ještě tuto sezónu vůbec chcete nosit. Zkuste si je nejdříve před zrcadlem. Hned budete vědět, jak se v něm cítíte. Pokud víte, že už v nich nevypadáte nejlépe, a ani se v takových věcech necítíte dobře, pryč s tím. Buď obdarujte někoho z blízkého okolí, anebo odložte do kontejneru na textil. 

Celou skříň vymyjte a nezapomeňte na vůni. Pokaždé, když ráno otevřete skříň, budete se těšit na celý den.

Pro větší přehlednost zkuste své oblečení pověsit na stejná ramínka a seřadit podle barev. Usnadní vám to tak každodenní rozhodování a především hledání. Navíc celý šatník bude působit harmonicky a čistě.

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE INSPIRACE ŠATNA JARNÍ ÚKLID SKŘÍŇ SKLADOVÁNÍ OBLEČENÍ TŘÍDĚNÍ TEXTIL ORGANIZACE ŠATNÍKU

Související články

Tip na výlety po České republice

Toulkami po Čechách aneb 5 tipů na výlety

Letní počasí v posledních dnech nepřeje vodním radovánkám, ale zato nižší teploty vřele uvítáte při cestovatelském dobrodružství. Nemusíte za ním ani výrazně daleko, naše země nabízí tolik krásných míst!

Celý článek
Letní drinky

Nejlepší letní drinky aneb V hlavní roli levandule

Levandule, slast pro naše tělo, duši, ale také chuťové pohárky. Must-have ingredience do letních osvěžujících drinků!

Celý článek

Červencové MUST HAVE volá po doplňcích!

Nový letní měsíc zalitý sluncem, pohodou, dovolenou, odpočinkem a zábavou jednoznačně volá po tom, abychom se zamyslely nad svými doplňky. Máme na mysli letní slamáky stejně jako pohodlnou a prodyšnou obuv!

Celý článek

Jak správně vybrat sluneční brýle?

Sluneční brýle se mohou jevit jako malý drobný doplněk, který se dá účelně použít v letních sestavách outfitů. Ale pokud narazíte na ten správný a dokonale padnoucí pár, hned zjistíte, jak bez nich nedokážete vyjít ani ven vynést koš.

Celý článek

Nejlepší make-up s vysokým SPF

Při výběru kosmetických produktů nesmíme zapomínat na SPF faktor, a to nejen na dovolené u moře. Jak tedy vybrat ten nejlepší make-up, který nás bude chránit po celý rok? Máme pro vás několik tipů.

Celý článek

5 mužů, kterým ženy mohou závidět dlouhé vlasy

Muži a dlouhé vlasy? Že vám to nejde k sobě. Přesvědčíme vás o opaku. Těmto mužům jejich kštici závidí ženy po celém světě.

Celý článek

Must have tohoto léta: Plavky s vysokým pasem

Jestli jste stále nenašla plavky, které by vám přesně padly, tak pro vás máme několik tipů na střih, který musíte rozhodně vyzkoušet. Tohle léto bude patřit vám!

Celý článek

Chystáte se na Slovensko? Ubytujte se i v létě v Bešeňové, nebudete litovat!

Kdo by o Bešeňové neslyšel? Pramen energie v srdci Liptovského kraje vám dobije baterky a poskytne perfektní útočiště na pár dní volna. Přesvědčili jsme se o tom na vlastní kůži!

Celý článek