dnes je 25.09.2020 a svátek má Zlata

Jason Wu na NYFW: Exotické orchideje i inspirace rakouským umělcem s českými předky

Přidat na Seznam.cz
Mladý talentovaný návrhář původem z Taiwanu, jehož tvorbu si oblíbila Michelle Obama, předvedl na Fashion Weeku v New Yorku působivou a osvěžující kolekci, která si podmaní všechny romantické duše.
Jason Wu na Fashion Weeku v New Yorku

Skvostná díla perfekcionisty jsou hodna červených koberců a třpytivá róba, kterou vynesla australská herečka a spisovatelka Rebel Wilson na letošním slavnostním předávání filmových cen – Oscarů, je toho zdárným příkladem. Střih dlouhé večerní byl vhodně zvolen k hereččině postavě a styl připomínající Velkého Gatsby jí náramně slušel. O pár hodin se ale um návrháře představil ve zcela jiné podobě. Ocitáme se v exotické zahradě plné organzy, lehkého podzimního vánku a orchidejí v paletě fuchsiové, tyrkysové a tmavě zelené barvy. Designér se inspiroval nejen krásnými květinami ale také rakouským malířem s českými kořeny, Egonem Schielem.

Na modré vlně

Většina modelů vytvořená na nadcházející podzim 2020 tvořil elegantní monochromatický styl, který ještě více zdůraznil ženskou krásu. Královská modř se vlévala do hlubin temnější modré. Uklidňující a fascinující zážitek pro všechny oči. Modré tóny se nesly na šatech ¾ délky s organzou či na vzdušných halenkách s hlubokým výstřihem a vázankou kolem krku. Nechyběly ani jemné hedvábné sukně či široké společenské kalhoty do pasu.

Svěží nádech růžových tónů

Modrou paletu barev krásně doplňovala exotická fuchsiová, která byla precizně zakomponována do černého kostýmku prostřednictvím jemného vyšívání. Wu se zaměřuje na oblečení pro významné události a tohoto kostýmku bude v kanceláři rozhodně škoda.

Chytrá horákyně v černé a peří v hlavní roli

Pestrobarevné spektrum barev však vystřídaly i zemité tóny, především béžová a černá, která nebyla ještě nikdy tak vznešená jako na šatech či kabátku z peří. Černý model s kabátkem osvěžuje citronová halenka. Tylové šaty s jemným zdobením krystalů Swarovski zakončily tuhle dechberoucí podívanou.

Zdroj: vogue.com, instagram.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA JASON WU NYFW 2020

Související články

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem v podání značky Burberry

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem, který se nejdříve odvíjí v oceánu a pak přejde na pevninu. Tak popsal novou jarní a letní kolekci 2021 kreativní ředitel módního domu Burberry Riccardo Tisci.

Celý článek

Svatební kolekce módního domu Viktor & Rolf byla zahalena do sněhu a ledu

Nizozemský módní dům Viktor & Rolf představil svatební kolekci na podzim 2020. Honosné róby i několik retro kousků šedesátých let byly inspirované sněhovou vánicí a ledem.

 

Celý článek

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

Celý článek

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek