dnes je 25.04.2019 a svátek má Marek

Jason Wu představil novou kolekci bez přehlídky

Přidat na Seznam.cz
Návrhář z New Yorku přiznal svou únavu a tím i ustoupení od pořádání přehlídky. Konfekční jarní kolekce je však plná rozmanitosti!

Cenné zkušenosti

Jason Wu se podílí na tvorbě svých kolekcí velmi pilně. Je perfekcionista. Pro jarní konfekční tvorbu si vybral inspiraci ze svých předešlých zkušeností. Návrhář pracoval po nějakou dobu pro německou značku Hugo Boss a odtamtud si přinesl cenné dovednosti. Naučil se dokonalému krejčovskému řemeslu a eleganci. Což bylo znát na jarních modelech. Wu zbožňuje ženské šaty. Ty jsou nejčastěji tématem jeho kolekcí.

Elegantní romantika

Dvě jeho velké lásky se tedy snoubí v jarní kolekci. Elegance a šaty si navzájem rozumí v barevných variantách pro náročnou nositelku. Jason zahrnul do materiálů rozmanité látky, které jsou zakončeny krajkou. Výběr střihů je ale nečekaný, protože návrhář přechází z vysoce krejčovsky propracovaných šatů k uvolněně elegantním střihům, až lehce bohémským. Wu nezapomněl ani na volány, květinové vzory a další romantické prvky. Jeho transparentní šaty jsou s mírně sexuálním podtextem. Jsou však dlouhé a luxusně sešité, což jim dodává na eleganci. Nečekanou volbou byly tělové odstíny s třpytivými kamínky. Byly naprosto odlišné od ostatních šatů díky svému stylu a materiálu.

Look book

Návrhář byl před prezentací přehlídky velmi unavený veškerými pracemi a děním kolem kolekce. Proto se rozhodl připojit k poslednímu trendu mezi designéry, kdy se přehlídka nekoná a vyjde jen propagační look book. Šaty byly vyfoceny na jedné modelce ve studiu a dodány do médií tímto způsobem. Na druhou stranu je škoda nevidět šaty v pohybu. 

Zdroj: vogue.com, jasonwu.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA JASON WU SPRING 2019 JARO 2019 ELEGANCE ROMANTIKA

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

Pánská móda: které kousky jsou v nadcházející sezóně IN?

Slunečných dní je čím dál více a to znamená jediné. Je čas na jarní kolekce! Především definitivně obměnit zimní šatník za nový. Co je letos pro pány IN?

Celý článek

Jak se nosí lacláče

S jarem nepřišlo jen krásné bujaré počasí, ale i nové trendy. Jedním z nich jsou i “lacláče” všeho druhu. Oprašte své staré nebo se nechte inspirovat těmi novými. Viva la lacl!

Celý článek

Vítání jara s Levi's? Proč by ne?!

Džíny jsou nepostradatelným kouskem v šatníku žen, mužů i dětí. Nosí a nosili je všichni. Vždyť původně se jednalo o součást pracovního oděvu. Značka Levi's jako původní producent džín je symbolem tradice a kvality. Podívejte se na jejich novou jarní kolekci.

Celý článek

Stylová jarní pyžámka

Jarní pyžama pro rok 2019 jsou vrženy, už máte vybrané i vy to své? Pokud ne, nechte se inspirovat stylovými kousky na spaní.

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek