dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

Jason Wu představil novou kolekci bez přehlídky

Přidat na Seznam.cz
Návrhář z New Yorku přiznal svou únavu a tím i ustoupení od pořádání přehlídky. Konfekční jarní kolekce je však plná rozmanitosti!

Cenné zkušenosti

Jason Wu se podílí na tvorbě svých kolekcí velmi pilně. Je perfekcionista. Pro jarní konfekční tvorbu si vybral inspiraci ze svých předešlých zkušeností. Návrhář pracoval po nějakou dobu pro německou značku Hugo Boss a odtamtud si přinesl cenné dovednosti. Naučil se dokonalému krejčovskému řemeslu a eleganci. Což bylo znát na jarních modelech. Wu zbožňuje ženské šaty. Ty jsou nejčastěji tématem jeho kolekcí.

Elegantní romantika

Dvě jeho velké lásky se tedy snoubí v jarní kolekci. Elegance a šaty si navzájem rozumí v barevných variantách pro náročnou nositelku. Jason zahrnul do materiálů rozmanité látky, které jsou zakončeny krajkou. Výběr střihů je ale nečekaný, protože návrhář přechází z vysoce krejčovsky propracovaných šatů k uvolněně elegantním střihům, až lehce bohémským. Wu nezapomněl ani na volány, květinové vzory a další romantické prvky. Jeho transparentní šaty jsou s mírně sexuálním podtextem. Jsou však dlouhé a luxusně sešité, což jim dodává na eleganci. Nečekanou volbou byly tělové odstíny s třpytivými kamínky. Byly naprosto odlišné od ostatních šatů díky svému stylu a materiálu.

Look book

Návrhář byl před prezentací přehlídky velmi unavený veškerými pracemi a děním kolem kolekce. Proto se rozhodl připojit k poslednímu trendu mezi designéry, kdy se přehlídka nekoná a vyjde jen propagační look book. Šaty byly vyfoceny na jedné modelce ve studiu a dodány do médií tímto způsobem. Na druhou stranu je škoda nevidět šaty v pohybu. 

Zdroj: vogue.com, jasonwu.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA JASON WU SPRING 2019 JARO 2019 ELEGANCE ROMANTIKA

Související články

Versace vytvořila nové luxusní cestovní balíčky pro leteckou společnost Turkish Airlines

Turecká letecká společnost Turkish Airlines opravdu na svých zákaznících ani zaměstnancích nešetří. Od července totiž svým cestujícím nabízí speciální cestovatelské balíčky od značky Versace. Podívejte se, na co se můžete těšit až příště s touto společností poletíte.

Celý článek

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Značka Noirs klade důraz na módu pro ženy, které se vzájemně podporují

Dost bylo rivality! Je potřeba se sjednotit a myslet alespoň v některých věcech podobně. Například o udržitelné módě, lásce k přírodě a ekologii. To vše a mnohem víc je cílem české značky Noirs.

Celý článek

Podzimní pletená kolekce české návrhářky Božidary nese název Melancholic

Srpen se přehoupl do druhé poloviny a ať už chceme či nikoliv, brzy nás nemine období, kdy se budeme muset zachumlat do hřejivých svetrů a roláků. A když už toto období nastane, proč to nevzít zcela stylově se svetry české návrhářky Božidary?

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Blíží se čtvrtý ročník unikátní módní show WE’RE NEXT v Praze

WE’RE NEXT je módní show prezentující studenty pražské UMPRUM a studenty prestižní Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. Letošní ročník proběhne 12. září 2019 v prostorách divadla X10 v centru Prahy, a rozhodně se máme na co těšit!

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek