dnes je 05.08.2021 a svátek má Kristián

Je drahý účes zárukou spokojenosti?

Přidat na Seznam.cz
Možná by se dalo říci, že se v poslední době rozšířil (nejen) českou společností nešvar, který tvrdí, že dokonalý účes dle svých představ získáte jen za několik tisíc. Je tomu ale opravdu tak?

V posledních měsících pozorujeme zajímavé klišé. Do hlav rozumných žen i mladých dívek ho zasévají pravděpodobně zejména blogerky a youtuberky. Spočívá v dojmu, že nedostanete kvalitní účes, s nímž budete spokojená, za pár stovek. Nezískáte sympatického kadeřníka, pěkný střih ani příjemný pobyt v kadeřnickém křesle nikde jinde, než tam, kde si za běžný účes naúčtují přes dva tisíce. Nepopíráme to, že tam dostanete opravdu vše, co si usmyslíte. Zároveň to můžete dostat i za pět stovek. 

V první řadě je třeba zohlednit nejrůznější faktory, co se kadeřnictví týče. Jiné standardní taxy si účtuje vaše sousedka v malém městečku s pár tisíci obyvatel, jiné kadeřnice ve městech se stovkami tisíc obyvatel a na úplně jiné ceny samozřejmě narazíte v Praze. Rozdíly vznikají kromě jiného (jako jsou třeba vyšší a nižší nájmy a méně či více kvalitní a renomovaná kosmetika) zkušenostmi, vyškolením a vyučením kadeřníků. Kadeřník musí být zručný, o tom není pochyb. Ale jako druhé platí, že pokud pravidelně prochází různými kurzy, pravděpodobně se úměrně tomu i zlepšuje. A ty kurzy něco stojí, tudíž zvyšuje i ceny pro své klientky a klienty. 

Z tohoto krátkého rozboru se dostáváme k tomu, že služby kadeřnictví a potažmo konkrétního kadeřníka či kadeřnice jsou do jisté míry úměrné jejich profesionalitě a umu. Ano, přečetli jste to správně: do jisté míry. Proto nedávejte bezhlavě na blogerky, které žijí v Praze (a berou tomu odpovídající mzdu) a chodí do luxusních kadeřnictví, kde za nabarvení a zastřižení zaplatí 3 000 Kč, jako jasný ukazatel toho, že hezké vlasy mají díky tomu, že za ně daly několik tisíc. V menším městě se můžete dočkat srovnatelné kvality za polovinu peněz (což je naprosto odpovídající, jelikož i vy berete dost pravděpodobně za stejnou práci nižší mzdu než Pražáci.) 

Takže ne. Neznamená to, že čím dražší, tím lepší. 

fashionista.com ; pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA VLASY A ÚČESY DÁMSKÝ ÚČES KADEŘNÍK KADEŘNICE

Související články

Na vlídném místě zasvěceném aromaterapii a přírodě ve Vlčí Hoře naleznete novou energii v centru Nobilis Tilia

Přijďte si odpočinout a načerpat novou energii do aromaterapeutického centra Nobilis Tilia. Stejně tak jako výrobky, tak i celé nově zrekonstruované centrum aromaterapie si užije celá rodina. 

Celý článek

Propojení síly přírody se špičkovými technologiemi snoubí kosmeceutická značka Novexpert

Francouzská kosmeceutická značka Novexpert byla vyvinuta předními vědci a lékaři. Poznatky z dlouholetých výzkumů a vývoje v oblasti molekulární biologie a epigenetiky snoubí ve svých kosmetických produktech.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Kylie Jenner znovu spouští kosmetickou značku obohacenou o více veganských produktů

Společnost Coty Inc. oznámila opětovné spuštění kosmetické značky Kylie Jenner, a to s novými a vylepšenými recepturami, které jsou čisté a veganské.

Celý článek

Rihanna je tváří nové žhavé lesklé novinky od Fenty Beauty

Značka Fenty Beauty by Rihanna představila nový lesk a rozjasňovač na rty v jednom. Tváří této kampaně se nestal nikdo jiný než známá zpěvačka Rihanna.

Celý článek

5 tipů na letní pedikúru

Lehký krok a krásná chodidla, tak i o tom je pedikúra. Jak připravit naše nohy na letní obuv, abychom se cítily sebevědomě? Jak pravidelně pečovat o chodidla a jaké barvy jsou letos trendy?

Celý článek

Novou globální ambasadorkou L’Oréal Paris je herečka Kate Winslet

Držitelka Oscara chce inspirovat ostatní ženy, aby se i v podobném věku cítily dobře. Prostřednictvím spolupráce s L’Oréal Paris k tomu má perfektně našlápnuto.

Celý článek

Dior do své kampaně vybral transgender celebritu Jin Xing

Jin Xing je bývalým plukovníkem v armádě, aktuálně úspěšnou tanečnicí a významnou transgender osobností v Číně. Od čtvrtka je také součástí kampaně módního domu Dior.

Celý článek