dnes je 26.10.2020 a svátek má Erik

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Přidat na Seznam.cz
Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Přátelství mezi mužem a ženou někomu zní jako špatný vtip, zatímco jiný to bere jako normální věc. Jak to máte vy?

zdroj: pexels.com

Přátelství mezi různým pohlavím možné je, ale pokud oba jedinci mají jasno ohledně svých citů. Nemluvíme o nějakém kamarádovi, který je jen další v seznamu přátel na Facebooku. Mluvíme o opravdovém, který podá pomocnou ruku, když je nejhůře a zvedá vám telefon, kdykoliv potřebujete.

Láska x přátelství

Jen těžko uděláte z milence nebo partnera dlouholetého kamaráda. Z lásky, která nevyšla se jen těžko vytěží přátelství, ale naopak to jde snadno. Pokud máte skutečně nejlepšího kamaráda, za kterého dáte ruku do ohně, pak gratulujeme! Takové přátelství se v životě jen těžko hledá.

zdroj: pexels.com

Známý scénář

Většinou to dopadne tak, že jeden se zamiluje a doufá, že ho ten druhý vezme jednou na milost a city opětuje. Je tu také možnost, že opilá noc náhle z přátel udělá milence, kteří ráno jen nervózně uhýbají pohledy. V případě, že se vás tohle určitě netýká a nehrozí intimní záležitosti, pak můžete o přátelství přemýšlet. Otázkou zůstává, zdali to má ten druhý jedinec nastavené stejně a nechová k vám city. Pak je tu třetí možnost, a to je ta, kdy se vytyčí jasné hranice na samém počátku a přátelství pak může fungovat. Pokud nabízíte přátelství někomu, kdo vás miluje, je to jako nabízet chleba tomu, kdo má žízeň.

zdroj: pixbay.com

Závěrem

Přátelství mezi opačným pohlavím je možné, ale musí už od začátku splňovat jasná kritéria, aby nedocházelo k trapným situacím nebo nechtěným vyznáním. Jak to vidíte vy? Je váš blízký kamarád jiného pohlaví?

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE PŘÁTELSTVÍ MUŽ A ŽENA PŘÁTELSTVÍ MEZI MUŽEM A ŽENOU VZTAHY KAMARÁD

Související články

Jednoduché tipy na lepší a kvalitnější spánek

Kvalitní spánek je jednou z největších investic do produktivity a duševního zdraví zítřka. Jen v dnešní, tolik uspěchané době, spánek odsouváme a věnujeme mu stále menší pozornost, a proto máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se opravdu lépe vyspíte.

Celý článek

Středomořská atmosféra v Hliněné Baště

Hliněná Bašta se těší na babí léto. Prostorná terasa u rybníčku obklopeného kolem dokola vzrostlými stromy, lehký větřík i zurčení vody z potůčku umocňují dokonalé kulinární zážitky, kterými je Hliněná Bašta pověstná.

Celý článek

Nocleh jako v pohádce

Lákají vás na přespání netradiční místa, stany v korunách stromů nebo vysokohorské chaty nabízející víc než nádherný výhled? Máme pro vás jeden skvělý tip!

Celý článek

Romantika nad pražskými střechami. Večeře v oblacích se vrací

Nejkrásnější zážitek léta! Večeře pořádané až padesát metrů nad zemí, v nichž se dokonale snoubí romantika s adrenalinem a špičkovou gastronomií, opět ozdobí pražskou nabídku netradičních zážitků. A přestože se mnoho zákazníků vrací na Dinner in the Sky opakovaně, nejkrásnější je tento zážitek úplně poprvé.

Celý článek

Podpořte s námi Prahu v týdnu plném architektury

Festival Open House Praha 2020 vypukne za necelý měsíc. Čeká nás otevření 73 budov, které jsou běžně nepřístupné. Prostory některých z nich nabídnou doprovodný program sestávajících se s komentovaných procházek a debat o městské architektuře. Podpořte s námi Prahu a přijďte se podívat.

Celý článek

Žárlivost aneb zabiják lásky

Žárlivost je negativní emoce, která může zničit váš vztah. Příliš žárlivý partner může zmařit krásný vztah i váš život. Máte doma žárlivce? Jak ho pochopit a řešit situaci?

Celý článek

Pozitivní přístup k životu

Za poslední dobu se mnoha lidem kvůli koronavirové situaci na povrch vydralo několik problémů. Jak pracovních, osobních tak psychických. Jak si zajistit pozitivní přístup za každé situace?

Celý článek

Nevěra je trendem 21. století

Nevěra, cizoložství, zrada… Nazývejte ji, jak chcete, ale je tu s námi již tisíce let. I když nevěru většina lidí zavrhuje, tak se stále odehrává. Natož v dnešní době, kdy je všechno díky internetu a sociálním sítím snadnější, rychlejší a transparentnější.

Celý článek