dnes je 10.08.2020 a svátek má Vavřinec

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Přidat na Seznam.cz
Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Přátelství mezi mužem a ženou někomu zní jako špatný vtip, zatímco jiný to bere jako normální věc. Jak to máte vy?

zdroj: pexels.com

Přátelství mezi různým pohlavím možné je, ale pokud oba jedinci mají jasno ohledně svých citů. Nemluvíme o nějakém kamarádovi, který je jen další v seznamu přátel na Facebooku. Mluvíme o opravdovém, který podá pomocnou ruku, když je nejhůře a zvedá vám telefon, kdykoliv potřebujete.

Láska x přátelství

Jen těžko uděláte z milence nebo partnera dlouholetého kamaráda. Z lásky, která nevyšla se jen těžko vytěží přátelství, ale naopak to jde snadno. Pokud máte skutečně nejlepšího kamaráda, za kterého dáte ruku do ohně, pak gratulujeme! Takové přátelství se v životě jen těžko hledá.

zdroj: pexels.com

Známý scénář

Většinou to dopadne tak, že jeden se zamiluje a doufá, že ho ten druhý vezme jednou na milost a city opětuje. Je tu také možnost, že opilá noc náhle z přátel udělá milence, kteří ráno jen nervózně uhýbají pohledy. V případě, že se vás tohle určitě netýká a nehrozí intimní záležitosti, pak můžete o přátelství přemýšlet. Otázkou zůstává, zdali to má ten druhý jedinec nastavené stejně a nechová k vám city. Pak je tu třetí možnost, a to je ta, kdy se vytyčí jasné hranice na samém počátku a přátelství pak může fungovat. Pokud nabízíte přátelství někomu, kdo vás miluje, je to jako nabízet chleba tomu, kdo má žízeň.

zdroj: pixbay.com

Závěrem

Přátelství mezi opačným pohlavím je možné, ale musí už od začátku splňovat jasná kritéria, aby nedocházelo k trapným situacím nebo nechtěným vyznáním. Jak to vidíte vy? Je váš blízký kamarád jiného pohlaví?

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE PŘÁTELSTVÍ MUŽ A ŽENA PŘÁTELSTVÍ MEZI MUŽEM A ŽENOU VZTAHY KAMARÁD

Související články

Žárlivost aneb zabiják lásky

Žárlivost je negativní emoce, která může zničit váš vztah. Příliš žárlivý partner může zmařit krásný vztah i váš život. Máte doma žárlivce? Jak ho pochopit a řešit situaci?

Celý článek

Pozitivní přístup k životu

Za poslední dobu se mnoha lidem kvůli koronavirové situaci na povrch vydralo několik problémů. Jak pracovních, osobních tak psychických. Jak si zajistit pozitivní přístup za každé situace?

Celý článek

Nevěra je trendem 21. století

Nevěra, cizoložství, zrada… Nazývejte ji, jak chcete, ale je tu s námi již tisíce let. I když nevěru většina lidí zavrhuje, tak se stále odehrává. Natož v dnešní době, kdy je všechno díky internetu a sociálním sítím snadnější, rychlejší a transparentnější.

Celý článek

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Jaké jsou výhody nošení čoček a kdy zvolit brýle, radí odborník

Dvě třetiny české populace trpí problémy se zrakem. Pravděpodobně i proto roste poptávka po kontaktních čočkách nebo alespoň v kombinaci s brýlemi. Jaké výhody skýtají čočky a kdy raději nosit brýle, radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Jarní smoothie recepty

Vitaminová bomba v podobě smoothie je oblíbenou svačinkou v teplých měsících. Přinášíme vám 6 nejlepších zdravých receptů, které si může udělat každý. Na co se můžete těšit? Nastartují imunitu, a navíc skvěle chutnají!

Celý článek

Věřím, že online výuka může fungovat i nadále, říká moderátorka Lenny Trčková

Rozhovor s moderátorkou, dramaturgyní a scénáristkou Lenny Trčkovou, kterou si jistě mnozí z vás pamatují z Dobrého rána na ČT1 nebo z hudebního kanálu Óčko, kde svého času působila, se vrátila opět na televizní obrazovky.

Celý článek