dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Jeee, na Václaváku je pouť!

Přidat na Seznam.cz
Takhle pojmenoval kamarád mé skvělé kamarádky, když míjel chystající se Prague Pride.

Pro mě je pouť místem zábavy, smíchu a radosti. Tak proč né... Vlastně to byla pouť, která vedla poutníky z Václaváku na Letnou.

 

Tenhle rok jsem byla pozvána již podruhé do čela průvodu Prague Pride jako VIP. S velkými díky jsem přijala a nijak se nerozmýšlela. Když jsem pár lidem kolem sebe řekla, kam se chystám, nechápavě na mě koukali, proč tam jdu, když jsem heterosexuální... A proč bych jako nešla? Nejde přeci o žádnou hromadnou seznamku. Průvod nese velkýho ducha, ale hlavně je to super párty smějících se lidí, kteří si chtějí života užít a né ho jen přežívat. A jasně, je to neskutečná přehlídka všelijakých masek, kostýmů, vlajek a pro duhové barvy se nejde daleko. Hraje hudba, všichni vesele tančí a nestydí se za sebe ani za nikoho jiného. Zbožňuju svobodu a lehkost žití. Tady je každý sám za sebe, i když nese kůži na trh. 

 

Neznám žádnou jinou událost, kde by bylo tolik lásky

A přitom je to tak kontroverzní téma. Když jsem sdílela fotky na sociálních sítích, dostala jsem dost odlišné komentáře tipu “měli by to zakázat”. Můj osobní názor je, že zakázat by se měly hlavně věci škodlivý. Tohle přeci vůbec nikomu neškodí. Maximálně se na pár chvil zastaví někde provoz - což je v centru Prahy přece dneska naprosto normální jen díky dopravě a opravám. 

 

Docela by mě zajímal průvod heterosexuálů. Jak by to asi vypadalo? Nudné oblečení, šeď, hádající se páry, hloučky holek, které si stěžují na chlapy a chlapi by rovnou zůstali v hospodě na rohu a všichni by byli kyselý? Myslím, že by nám mělo přestat vadit to, co vlastně nikomu, ani ničemu nevadí... pojďme víc dělat věci, které nás baví, které nás naplňují, které nám dávají smysl, nebo si jen tak zatančeme na ulici :-)

Přidat na Seznam.cz
BARBORA MOTTLOVÁ PRAGUE PRIDE AŇA GEISLEROVÁ DÁMSKÁ MÓDA

Související články

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Fashion Must have: únor v závoji lásky k sobě i druhým

K únoru neodmyslitelně patří svátek všech zamilovaných, často však zapomínáme sami na sebe. Začněte nový měsíc s myšlenkou obdarování sebe i svých blízkých.

Celý článek

Probuďte v sobě šelmu a staňte se silnou, nezávislou a nespoutanou ženou, jako Nikol Švantnerová

Nová tréninková kolekce PUMA UNTAMED přináší ženám nový pohled nejenom na sport jako takový, ale také na to, jak vynaložit se svou energií a probudit v sobě divokou kočku jako například Nikol Švantnerová.

Celý článek

H&M ve spolupráci s básnířkou Yrsou Daley-Ward vytvořilo pohodlnou kolekci věnovanou lásce k sobě

Limitovaná kolekce pohodlného oblečení na doma vytvořená ve spolupráci se spisovatelkou a vypravěčkou Yrsou Daley-Ward přináší pohodlnost, ženskost a sebevědomí.

Celý článek

Nová česká oděvní značka Jamie Collection nepodléhá sezónním změnám a tvoří mimo diktát fast fashion

Značka Jamie Collection přichází na módní trh s jasnou představou a pravidly, jak bude tvořit. Nečekejte u ní žádné slevové akce ani výprodeje. Tato nová česká značka tvoří bez tlaku na přizpůsobení se trendům.

Celý článek

Jak v zimě nosit a kombinovat sukně

Žádnou milovnici sukní nemůže zastavit mrazivé počasí. Naopak - dlouhá sukně byla jedním z hlavních prvků, které byly k vidění na módních přehlídkách pro letošní sezónu. A jak je nosit i v těchto mrazivých dnech? 

Celý článek

Módní trendy pro rok 2021

Jaké budou trendy v tomto roce? Co můžete očekávat a co možná mnohé překvapí? Letos to nejsou žádné puntíky ani proužky, vracíme se totiž k přírodě.

Celý článek

H&M odhaluje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát s oblíbenou irskou návrhářkou SIMONE ROCHA

Již tradičně se společnost H&M pouští do oblíbených kolekcí ve spolupráci s největšími světovými designéry. Jinak tomu není ani tentokrát, za letošní kolekcí stojí uznávaná irská návrhářka působící v Londýně, Simone ROCHA.

Celý článek