dnes je 20.10.2021 a svátek má Vendelín

Jeee, na Václaváku je pouť!

Přidat na Seznam.cz
Takhle pojmenoval kamarád mé skvělé kamarádky, když míjel chystající se Prague Pride.

Pro mě je pouť místem zábavy, smíchu a radosti. Tak proč né... Vlastně to byla pouť, která vedla poutníky z Václaváku na Letnou.

 

Tenhle rok jsem byla pozvána již podruhé do čela průvodu Prague Pride jako VIP. S velkými díky jsem přijala a nijak se nerozmýšlela. Když jsem pár lidem kolem sebe řekla, kam se chystám, nechápavě na mě koukali, proč tam jdu, když jsem heterosexuální... A proč bych jako nešla? Nejde přeci o žádnou hromadnou seznamku. Průvod nese velkýho ducha, ale hlavně je to super párty smějících se lidí, kteří si chtějí života užít a né ho jen přežívat. A jasně, je to neskutečná přehlídka všelijakých masek, kostýmů, vlajek a pro duhové barvy se nejde daleko. Hraje hudba, všichni vesele tančí a nestydí se za sebe ani za nikoho jiného. Zbožňuju svobodu a lehkost žití. Tady je každý sám za sebe, i když nese kůži na trh. 

 

Neznám žádnou jinou událost, kde by bylo tolik lásky

A přitom je to tak kontroverzní téma. Když jsem sdílela fotky na sociálních sítích, dostala jsem dost odlišné komentáře tipu “měli by to zakázat”. Můj osobní názor je, že zakázat by se měly hlavně věci škodlivý. Tohle přeci vůbec nikomu neškodí. Maximálně se na pár chvil zastaví někde provoz - což je v centru Prahy přece dneska naprosto normální jen díky dopravě a opravám. 

 

Docela by mě zajímal průvod heterosexuálů. Jak by to asi vypadalo? Nudné oblečení, šeď, hádající se páry, hloučky holek, které si stěžují na chlapy a chlapi by rovnou zůstali v hospodě na rohu a všichni by byli kyselý? Myslím, že by nám mělo přestat vadit to, co vlastně nikomu, ani ničemu nevadí... pojďme víc dělat věci, které nás baví, které nás naplňují, které nám dávají smysl, nebo si jen tak zatančeme na ulici :-)

Přidat na Seznam.cz
BARBORA MOTTLOVÁ PRAGUE PRIDE AŇA GEISLEROVÁ DÁMSKÁ MÓDA

Související články

“Žádný drama” je oslavou 1. výročí Pre-owned kategorie Zalando

Kampaň oslavuje nejen roční výročí existence možnosti vyměňovat oblečení z druhé ruky za kredit na Zalando, ale také jednoduchost, se kterou uživatelé mohou vyhledávat a vyměňovat svoje oblečení a zpestřit si šatník jedinečnými poklady.

Celý článek

Barvy, vzory a střihy, které vládnou podzimu 2021

Klesající teplota na teploměru jasně hlásí, jaké období přichází. Jestli v šatníku ještě nemáte aktuální podzimní a zimní trendy, na tyhle čtyři byste se měla zaměřit.

Celý článek

Podzimní kolekce H&M na vlně trendy outdoorového oblečení

Podzimní kolekce H&M Fall Fashion 2021 je trendy a plná barev, ale zároveň v sobě nese praktické prvky outdoorového oblečení. Ideální záležitost pro chladnější a nepříznivé počasí.

Celý článek

Fashion must have: Splyňte v říjnu s přírodou

Cítíte tu vůni ve vzduchu? Blíží se podzim a s ním nespočet nádherně zbarvených stromů. Tohle období miluje většina lidí na světě. Ať už mezi ně patříte nebo ne, zkuste se s přírodou sladit a prožít tak tento měsíc v nekonečné pohodě.

Celý článek

Nesmrtelné braletky pro menší i větší poprsí

Výběr spodního prádla je pro někoho opravdu složitý. Moc vyztužené, málo vyztužené, špatný tvar nebo žádná opora. Jak si jen vybrat tu správnou…

Celý článek

Malá česká manufaktura s velkým srdcem vyniká jedinečnými pletenými kousky

Láska k vlně dává možnost vzniknout produktům, které si zamilujete napříč celým rokem. Tím se rozhodně řídí Kateřina Petrová se svou značkou La Stella.

Celý článek

H&M SPOLUPRACUJE S MÓDNÍ IKONOU IRIS APFEL K OSLAVĚ 100 LET ŽIVOTA PLNÉHO STYLU A INSPIRACE

Inspirativní žena Iris Apfel je na žebříčku popularity již celá desetiletí. Nyní se přidala ke značce H&M, aby vytvořily jedinečnou kolekci.

Celý článek

Naději pro folklór a jeho přežití odráží kolekce „FOLKSY“

 V 21. století se folklór těší návratu a snaze zachovat řemesla, tradice a tvorbu i pro další generace. Tvůrci i dnes rádi sahají do oblastí folklóru a přetváří je v současná díla.

Celý článek