dnes je 17.02.2020 a svátek má Miloslava

Jeee, na Václaváku je pouť!

Přidat na Seznam.cz
Takhle pojmenoval kamarád mé skvělé kamarádky, když míjel chystající se Prague Pride.

Pro mě je pouť místem zábavy, smíchu a radosti. Tak proč né... Vlastně to byla pouť, která vedla poutníky z Václaváku na Letnou.

 

Tenhle rok jsem byla pozvána již podruhé do čela průvodu Prague Pride jako VIP. S velkými díky jsem přijala a nijak se nerozmýšlela. Když jsem pár lidem kolem sebe řekla, kam se chystám, nechápavě na mě koukali, proč tam jdu, když jsem heterosexuální... A proč bych jako nešla? Nejde přeci o žádnou hromadnou seznamku. Průvod nese velkýho ducha, ale hlavně je to super párty smějících se lidí, kteří si chtějí života užít a né ho jen přežívat. A jasně, je to neskutečná přehlídka všelijakých masek, kostýmů, vlajek a pro duhové barvy se nejde daleko. Hraje hudba, všichni vesele tančí a nestydí se za sebe ani za nikoho jiného. Zbožňuju svobodu a lehkost žití. Tady je každý sám za sebe, i když nese kůži na trh. 

 

Neznám žádnou jinou událost, kde by bylo tolik lásky

A přitom je to tak kontroverzní téma. Když jsem sdílela fotky na sociálních sítích, dostala jsem dost odlišné komentáře tipu “měli by to zakázat”. Můj osobní názor je, že zakázat by se měly hlavně věci škodlivý. Tohle přeci vůbec nikomu neškodí. Maximálně se na pár chvil zastaví někde provoz - což je v centru Prahy přece dneska naprosto normální jen díky dopravě a opravám. 

 

Docela by mě zajímal průvod heterosexuálů. Jak by to asi vypadalo? Nudné oblečení, šeď, hádající se páry, hloučky holek, které si stěžují na chlapy a chlapi by rovnou zůstali v hospodě na rohu a všichni by byli kyselý? Myslím, že by nám mělo přestat vadit to, co vlastně nikomu, ani ničemu nevadí... pojďme víc dělat věci, které nás baví, které nás naplňují, které nám dávají smysl, nebo si jen tak zatančeme na ulici :-)

Přidat na Seznam.cz
BARBORA MOTTLOVÁ PRAGUE PRIDE AŇA GEISLEROVÁ DÁMSKÁ MÓDA

Související články

5 tipů, jak jednoduše oživit pracovní outfit

Jeden z módních stereotypů by mohl být kancelářský outfit. Jelikož téměř každému se ihned vybaví usedlá uniforma v podobě dámského kostýmku. Máme pro vás několik tipů, jak lehce oživit pracovní outfit a tento mýtus vyvrátit.

Celý článek

Víte, co je monochromatický styl v módě?

Pravděpodobně každý z nás byl minimálně jednou v životě průkopníkem monochromatického stylu v módě. Tento trend totiž již delší dobu přetváří šatníky mnohých z nás. Co vlastně monochromatický styl znamená a jak si podle něj upravit outfity, se dozvíte v článku.

Celý článek

Plesové rukavičky hlásí comeback v novém hávu

Milovala je princezna Diana i herečka Audrey Hepburn. Postupem doby se však začaly vytrácet jak z hollywoodských šatníků, tak z haute couture kolekcí plesových šatů předních módních domů. Jsou tu ale po čase zpět - plesové rukavičky.

Celý článek

Návrhářka Monika Vaverová tvoří kostýmy pro reklamu, film i počítačové hry

Ve svém ateliéru MIMO Space vytvořila česká návrhářka již více než 430 unikátních kostýmů. Její práce je velmi precizní a jedinečná. Kostýmy pro filmy a reklamy tvoří již sedm let.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett na druhý ročník E-commerce plesu oblékla háčkované šaty a šperky za několik miliónů

Pozvání na druhý ročník pražského plesu E-commerce neodmítla módní návrhářka Jitka Klett, která se postarala o oblečení dalších krásných a úspěšných dam. Oblékla například zakladatelku Zásilkovny Simonu Kijonkovou.

Celý článek

3 nejznámější módní ikony Česka

Představujeme vám tři české slavné dámy, které to s módou skutečně umí. Inspirují mnohé módní návrháře a mají svůj osobitý styl. O jaké ženy z Česka se jedná?

Celý článek

Které módní must haves vládnou únoru? Ty, které mají vodvaz!

Další měsíc přináší další módní trendy. Tentokrát je nezbytné, hluboce se zamyslet, a uvědomit si, jaké módní kousky ve vás vyvolají naprostou svobodu? Aneb jinak řečeno, dovolte si pořádný vodvaz!

Celý článek
Trendy bermudy

Bermudy: od britského námořnictva po přehlídková mola

Původ bermud sahá do koloniálních dob britského námořnictva a dnes se staly populárním trendem přehlídkových mol. S čím je ale kombinovat a jsou pouze záležitostí teplého období?

Celý článek