dnes je 24.09.2019 a svátek má Jaromír

Jemná setkání

Přidat na Seznam.cz
Minulý týden jsem navštívila velmi zajímavou výstavní instalaci známých módních návrhářů Moniky Drápalové a Pavla Brejchy a jsem velmi ráda, že jsem si ji nenechala ujít.

Galerie Křehký představuje ve společné instalaci dva volné a zároveň velmi osobní projekty. Monika Drápalová malovala, Pavel Brejcha fotografoval, oba však především zkoumali vlastní vztah k oděvu a svůj pohled na současnou módu.

Monika Drápalová je aktuální držitelkou titulu Modní designér a Grand designér roku za kolekce The Free Circle pro Rose&Mary Fashion a Sedm, o kterých jsme již dříve psali.

Pavel Brejcha je designerém oděvů i obuvi, také je spoluzakladatelem značky obuvi Oldschool a působí pod značkou PBL Prague. 
Oba tito návrháři mají společné působení nejen na území ČR, ale i v zahraničí.

“Chtěla jsem se vrátit k mé lásce ke kresbě a malbě, které jsem propadla za dob studií na VŠUP, ale po škole jsem si už na to nenašla čas,” říká Monika Drápalová o velkoformátových obrazech, které realizovala speciálně pro výstavu v galerii Křehký. „ Jde o vyjádření citů a pocitů k lidské figuře, samozřejmě ve spojení s šaty,” dodává.

Pocit, světlo a stín, forma a tělo a jejich nekonečný dialog jsou hlavními prvky instalace, jež nese název Pocit v obrazech, kterou se v galerii Křehký představuje Pavel Brejcha.

„Stěžejním výstupem jsou velkoformátové fotografické kompozice, které zaznamenávají jakési napětí mezi formou a figurou,“ říká k instalaci Pavel Brejcha.

Pět černobílých fotografických kompozic vytištěných na pruzích transparentní látky působí velmi étericky. 
Fotografie prosvěcuje denní světlo a hraje si s jejich obrysy. Hranice bez hranic mezi tělem a oděvem.

Instalace zdánlivě zkoumala přesah mezi oděvem, plošným principem obrazu a objektem. V kolážovitých obrazech se skrývá kresba, malba, oděvní fragmenty a využití textilní draperie.

Emočně hluboká instalace působí velmi osobně a zároveň je pro návštěvníka vizuálně atraktivní.

Výstavu můžete navštívit do 24. 5. v galerii Křehký v Holešovicích.

Zdroj obrázků: Galerie Křehký, mdls.cz

Přidat na Seznam.cz
MONIKA DRÁPALOVÁ PAVEL BREJCHA GALERIE KŘEHKÝ DOMÁCÍ TVORBA VÝSTAVA UMĚNÍ FOTOGRAFIE OBRAZ

Související články

Tradice, evoluce a revoluce v podzimní a zimní kolekci Pietro Filipi

Značku Pietro Filipi není třeba představovat. Mají svůj osobitý styl, za kterým si stojí. O tom vypovídá i aktuální kolekce pro podzim / zimu 2019 – 2020. Najdeme v ní originalitu, nadčasovost i hravost.

Celý článek

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek

Malé černé v nové formě najdete v podzimní kolekci české značky TEG

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková s podzimní kolekcí rozhodně bodují. Třetí ze čtyř kolekcí v každém roce je opět plná minimalismu, který milujeme.

Celý článek

Návrhářka Lenka Kohoutová se svou značkou Cockerel znovu dobývá Paříž

Veletrh Maison & Object v Paříži je v plném proudu. Snoubí špičkovou práci designérů a novinky ze světa módy i designu. Nechybí zde ani české zastoupení. Stejně jako před rokem zde aktuálně představuje svou novou kolekci i značka Cockerel.

Celý článek
Barbora Fialová

Fashion Storm: Opava zažije módní bouři, jejíž hlavní hvězdou je současná tvář módního domu Gucci

Opavou se na podzim prožene módní bouře, velkolepá módní událost, jejíž hlavní hvězdou bude atypická česká topmodelka a současná tvář módního domu Gucci Barbora Fialová.

Celý článek

Progresivní české a slovenské oděvní značky

Vybrali jsme pro vás tři nejzajímavější české značky, které se specializují na street módu. Pojďte se s námi podrobně podívat na oblečení od My Dear Clothing, Wolfgang a Dear Friends.

Celý článek

Něžná a elegantní kolekce Zoltána Tótha na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Na čtvrtém dni pražského fashion weeku se večer představil návrhář se slovenskými kořeny Zoltán Tóth. Jeho Kolekce 3 se nesla v duchu elegance a střihů, která až magneticky přitáhne váš pohled.

Celý článek