dnes je 21.06.2019 a svátek má Alois

Jemná setkání

Přidat na Seznam.cz
Minulý týden jsem navštívila velmi zajímavou výstavní instalaci známých módních návrhářů Moniky Drápalové a Pavla Brejchy a jsem velmi ráda, že jsem si ji nenechala ujít.

Galerie Křehký představuje ve společné instalaci dva volné a zároveň velmi osobní projekty. Monika Drápalová malovala, Pavel Brejcha fotografoval, oba však především zkoumali vlastní vztah k oděvu a svůj pohled na současnou módu.

Monika Drápalová je aktuální držitelkou titulu Modní designér a Grand designér roku za kolekce The Free Circle pro Rose&Mary Fashion a Sedm, o kterých jsme již dříve psali.

Pavel Brejcha je designerém oděvů i obuvi, také je spoluzakladatelem značky obuvi Oldschool a působí pod značkou PBL Prague. 
Oba tito návrháři mají společné působení nejen na území ČR, ale i v zahraničí.

“Chtěla jsem se vrátit k mé lásce ke kresbě a malbě, které jsem propadla za dob studií na VŠUP, ale po škole jsem si už na to nenašla čas,” říká Monika Drápalová o velkoformátových obrazech, které realizovala speciálně pro výstavu v galerii Křehký. „ Jde o vyjádření citů a pocitů k lidské figuře, samozřejmě ve spojení s šaty,” dodává.

Pocit, světlo a stín, forma a tělo a jejich nekonečný dialog jsou hlavními prvky instalace, jež nese název Pocit v obrazech, kterou se v galerii Křehký představuje Pavel Brejcha.

„Stěžejním výstupem jsou velkoformátové fotografické kompozice, které zaznamenávají jakési napětí mezi formou a figurou,“ říká k instalaci Pavel Brejcha.

Pět černobílých fotografických kompozic vytištěných na pruzích transparentní látky působí velmi étericky. 
Fotografie prosvěcuje denní světlo a hraje si s jejich obrysy. Hranice bez hranic mezi tělem a oděvem.

Instalace zdánlivě zkoumala přesah mezi oděvem, plošným principem obrazu a objektem. V kolážovitých obrazech se skrývá kresba, malba, oděvní fragmenty a využití textilní draperie.

Emočně hluboká instalace působí velmi osobně a zároveň je pro návštěvníka vizuálně atraktivní.

Výstavu můžete navštívit do 24. 5. v galerii Křehký v Holešovicích.

Zdroj obrázků: Galerie Křehký, mdls.cz

Přidat na Seznam.cz
MONIKA DRÁPALOVÁ PAVEL BREJCHA GALERIE KŘEHKÝ DOMÁCÍ TVORBA VÝSTAVA UMĚNÍ FOTOGRAFIE OBRAZ

Související články

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek

Letní kolekce Ivety Paulerové oslavuje čas lásky

Květen již sice skončil, ale láska nás může provázet napříč celou jarní a letní sezónou. S těmito pocity vítá česká návrhářka Iveta Paulerová přicházející léto 2019.

Celý článek

Pohádkové šaty Dior vystavuje Victoria & Albert muzeum v retrospektivní výstavě

Christian Dior patří k nejvlivnějším návrhářům 20. století. Haute Couture Dior šaty patří mezi špičku oděvního designu všech dob. Precizní a nápadité zdobení je snem snad každé ženy. V&A museum v Londýně nabízí pohled do historie geniálního designéra.

Celý článek

Slavné baletní kostýmy ze světové historie i České republiky vás okouzlí

Vznešený tanec, který do hudby vypráví příběh nadanými tanečníky, je balet. Okouzluje už desítky let v zahraničí i u nás. K uměleckému projevu těla nepatří jen choreografie a talent, ale i kostýmy. Jaké byly za hranicemi naší země napříč historií? Jakými se můžeme pochlubit my?

Celý článek

Česká značka LEEDA a její nová kolekce plavek

Značka Leeda představila v nové kolekci, příznačně nazvané CATCH ME!, také linii plavek. Jedinečné modely, originální vzory a kvalitní materiály. 

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek