dnes je 05.12.2020 a svátek má Jitka

Jennifer Lopez byla se svými ikonickými zelenými šaty hlavní hvězdou nové kolekce Versace

Přidat na Seznam.cz
Módní kolekce domu Versace byla rozhodně jednou z nejdiskutovanějších na milánském týdnu módy. Nejen, že Donatella představila velmi zajímavou kolekci, ale rovněž přetvořila ikonické šaty z roku 2000 vyhotovené pro Jennifer Lopez

Představte si éru, kdy jste nemohli sednout za počítač a najít na Googlu libovolnou fotografii. V roce 2000 ještě Google obrázky neexistovaly - tedy do doby, než se uskutečnil 43. ročník udílení cen Grammy. Tehdy zpěvačka Jennifer Lopez oblékla zelené šaty z dílny Donatelly Versace. Tropický potisk, nebezpečně hluboký výstřih a průsvitný materiál způsobil senzaci. Fotografie Jennifer v zelených šatech si stáhlo z oficiálních stránek Grammy přes 600 tisíc lidí. A tehdy vznikly Google Images (Google obrázky), jelikož samotný Google nezvládl na svém webu takový nápor lidí. Dodnes patří k nejikoničtějším róbám, které kdy módní dům Versace vytvořil. Ke dvacetiletému výročí se Donatella rozhodla přetvořit původní návrh a zhotovit nové šaty v modernějším pojetí, které opět vynesla dnes již padesátiletá Jlo. 

„Všichni následujeme technologie. Jsou v centru našeho života. Jsem moc ráda, že jsme těmi šaty inspirovali k vytvoření Google obrázků,” prozradila Donatella Versace. 

Kolekce však obsahovala více než jen jednu zelenou róbu, ačkoliv motiv džungle se objevil několikrát. Pozdní osmdesátá a devadesátá léta se do sbírky silně promítla. Enormně vycpaná ramena a úzký pas tvořily siluetu přesýpacích hodin. Barevná paleta nekončila jen u černé, zlaté a zelené. Naopak, Donatella nabídla pestrou škálu od oranžové nebo modré až po fialovou a růžovou. 

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MFW GIANNI VERSACE VERSACE DONATELLA VERSACE ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI JENNIFER LOPEZ

Související články

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek