dnes je 19.06.2021 a svátek má Leoš

Jeremy Scott představil návrat osmdesátek a Vera Wang zahalila jarní kolekci do černé

Přidat na Seznam.cz
Dvě kolekce, které proběhly v aktuálních dnech a které jsme nemohli nechat ladem ani skladem. Podívali jsme se na ně, zhodnotili a jestli nám vyhověly, zjistíte v článku níže…

Jeremy Scott

Hlavní myšlenkou kolekce známého návrháře byl milostný dopis The Old New York. Připomněli jsme si tak nejenom osmdesátá léta.

Nostalgie vzývající starý New York a téměř již zapomenutá osmdesátá léta přenesl designér Jeremy Scott na módní molo v rámci newyorského módního týdne. Scott vše pojal s dostatečným humorem, proto, i když kolekce připomíná hlavně protančené disko v noci i rostoucí kriminalitu města, pak se nad tím vším můžete jen pousmát. „Vždy jsem chtěl do kolekce přinést trochu zábavy,“ svěřil se Scott.

Úplety ozdobené různými nápisy od „New York“, „Slime City“, „Hot hot hot“ až po „Rated“, sladce růžový odstín v rámci šatů i lodiček, lakovaná kůže, minišaty i sluneční brýle protáhlé do stylu ala kočičí oči s kostkovaným vzorem jsou tím, co představuje aktuální jarní kolekci Jeremy Scotta.

I pánské svršky připomínají roky dávno zapomenuté, vlasy nagelované, kalhoty růžové a kožené a my z toho máme pocit jedné velké cukrové vaty, kterou nejsme ani schopni sníst. I když je kolekce vytvořena v humoru a s nostalgií prožitých let v daném městě, obávám se, že o ní v současné době nebude zájem, ale kdo ví…

Vera Wang

47 modelů od sympatické návrhářky zahalily dvě barvy. Černá a bílá. Vera Wang pojala jarní kolekci v jednoduchosti.

„Udělám to pro vás jednoduché: černá, černá, černá,“ prozradila už dříve talentová návrhářka. A co řekla, tomu také dostála. Kolekce, byť jarní, tedy působí spíše pohřebně, ale když vezmeme v úvahu, kolik žen na černou nedá dopustit, rozebereme kolekci více do detailů.

Dalším klíčovým bodem jsou svršky spadené pod ramena, zarovnané vodorovně nad poprsím modelek. Rukávy jsou pak kolem zápěstí rozšířené do zvonu a zahalují téměř celé ruce, u některých modelů končí až hluboko za konečky prstů. I když kolekce působí opravdu jen černě, najdeme v ní i námořnický odstín a tmavě hnědou, stačí se jen trošičku snažit.

Šortky má v kolekci Wang vesměs zaoblené v bocích a výjimkou nejsou ani odhalená bříška. O zaoblených tvarech hovoří i dlouhé šaty ke kotníkům, či půlené sukně a různě rovnoměrně střižené experimenty. Krásně však působí manžety na halenkách a sukních. Bílé modely pak zdobí hojné a velké perlové výšivky. Wang nejspíš cítila, že nechce jít s davem. Zapomněla na sladké, neonové a zářivé barvy, které jsou pro jaro u většiny návrhářů tolik typické a pojala kolekci po svém.

vogue.com/fashionshows

 

 

Přidat na Seznam.cz
JEREMY SCOTT VERA WANG NEW YORK FASHION WEEK S/S 2017 JARO 2017

Související články

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek

New York fashion week a jeho street style

Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Celý článek

Marc Jacobs předvedl na NYFW strhující taneční show

Marc Jacobs doslova elektrizoval celý New York svou novou podzimní kolekcí ready-to-wear 2020. Jeho show měla všechno, co si na přehlídce v týdnu módy můžete přát.

Celý článek

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Celý článek

Kolekce Zimmermann byla inspirována věštbami, pověrami a kouzly

Nicky Zimmermann předvedla na newyorském týdnu módy pozitivní kolekci. Světlé odstíny barev, důraz na ženskost i hravé nášivky - to vše bylo možné shlédnout.

Celý článek