dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Jeremy Scott představil návrat osmdesátek a Vera Wang zahalila jarní kolekci do černé

Přidat na Seznam.cz
Dvě kolekce, které proběhly v aktuálních dnech a které jsme nemohli nechat ladem ani skladem. Podívali jsme se na ně, zhodnotili a jestli nám vyhověly, zjistíte v článku níže…

Jeremy Scott

Hlavní myšlenkou kolekce známého návrháře byl milostný dopis The Old New York. Připomněli jsme si tak nejenom osmdesátá léta.

Nostalgie vzývající starý New York a téměř již zapomenutá osmdesátá léta přenesl designér Jeremy Scott na módní molo v rámci newyorského módního týdne. Scott vše pojal s dostatečným humorem, proto, i když kolekce připomíná hlavně protančené disko v noci i rostoucí kriminalitu města, pak se nad tím vším můžete jen pousmát. „Vždy jsem chtěl do kolekce přinést trochu zábavy,“ svěřil se Scott.

Úplety ozdobené různými nápisy od „New York“, „Slime City“, „Hot hot hot“ až po „Rated“, sladce růžový odstín v rámci šatů i lodiček, lakovaná kůže, minišaty i sluneční brýle protáhlé do stylu ala kočičí oči s kostkovaným vzorem jsou tím, co představuje aktuální jarní kolekci Jeremy Scotta.

I pánské svršky připomínají roky dávno zapomenuté, vlasy nagelované, kalhoty růžové a kožené a my z toho máme pocit jedné velké cukrové vaty, kterou nejsme ani schopni sníst. I když je kolekce vytvořena v humoru a s nostalgií prožitých let v daném městě, obávám se, že o ní v současné době nebude zájem, ale kdo ví…

Vera Wang

47 modelů od sympatické návrhářky zahalily dvě barvy. Černá a bílá. Vera Wang pojala jarní kolekci v jednoduchosti.

„Udělám to pro vás jednoduché: černá, černá, černá,“ prozradila už dříve talentová návrhářka. A co řekla, tomu také dostála. Kolekce, byť jarní, tedy působí spíše pohřebně, ale když vezmeme v úvahu, kolik žen na černou nedá dopustit, rozebereme kolekci více do detailů.

Dalším klíčovým bodem jsou svršky spadené pod ramena, zarovnané vodorovně nad poprsím modelek. Rukávy jsou pak kolem zápěstí rozšířené do zvonu a zahalují téměř celé ruce, u některých modelů končí až hluboko za konečky prstů. I když kolekce působí opravdu jen černě, najdeme v ní i námořnický odstín a tmavě hnědou, stačí se jen trošičku snažit.

Šortky má v kolekci Wang vesměs zaoblené v bocích a výjimkou nejsou ani odhalená bříška. O zaoblených tvarech hovoří i dlouhé šaty ke kotníkům, či půlené sukně a různě rovnoměrně střižené experimenty. Krásně však působí manžety na halenkách a sukních. Bílé modely pak zdobí hojné a velké perlové výšivky. Wang nejspíš cítila, že nechce jít s davem. Zapomněla na sladké, neonové a zářivé barvy, které jsou pro jaro u většiny návrhářů tolik typické a pojala kolekci po svém.

vogue.com/fashionshows

 

 

Přidat na Seznam.cz
JEREMY SCOTT VERA WANG NEW YORK FASHION WEEK S/S 2017 JARO 2017

Související články

Jason Wu ve své podzimní kolekci na NYFW cílil na ultra-ženskou siluetu

Občas zapomínáme, že i obyčejné kousky mohou být zajímavé, což nám připomněl návrhář Jason Wu v rámci New York Fashion Weeku.

Celý článek

Přehlídku Proenza Schouler doprovázelo na New York Fashion Weeku houslové kvinteto

Pohodlí a lehkost jsou módními hesly současnosti, ale zároveň jsou určitým pozůstatkem doby, kdy jsme byli uzamčení především doma. Vše se mění k lepšímu, a tak i Proenza Schouler dělá krok kupředu.

Celý článek

Začal další New York Fashion Week. Tyto návrháře na něm můžete vidět úplně poprvé

Je odstartováno. Podzimní kolekce roku 2022 se na nás v následujících týdnech budou hrnout postupně z několika koutů světa. My vám dnes představíme pár jmen, která mají v rámci NYFW svou premiéru.

Celý článek

H&M SPOLUPRACUJE S MÓDNÍ IKONOU IRIS APFEL K OSLAVĚ 100 LET ŽIVOTA PLNÉHO STYLU A INSPIRACE

Inspirativní žena Iris Apfel je na žebříčku popularity již celá desetiletí. Nyní se přidala ke značce H&M, aby vytvořily jedinečnou kolekci.

Celý článek

„Michelinská hvězda“ pro CYBEX

Když se návštěva promění v zážitek. Jedinečná vlajková prodejna v srdci Prahy sbírá ocenění krátce po otevření.

Celý článek

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek