dnes je 28.05.2022 a svátek má Vilém

Jil Sander dokázal najít rovnováhu mezi ženskou a pánskou módou

Přidat na Seznam.cz
Městský šik styl se zdá z rukou Jila Sandera dokonalým. Zaměřil se na kombinaci dámských a pánských prvků krejčoviny. Dosáhl elegantních výsledků.

Bezchybná elegance

Manželé Luke a Lucie Meierovi jsou kreativními řediteli značky Jil Sander. Oba se podílí na vzhledu celé kolekce. V Miláně se tento týden očekávala nová řada podzimních oděvů od krejčovsky velmi zdatného dua. Celá značka Jil Sander si zakládá v první řadě na prvotřídní krejčovské práci. Nová kolekce je plná uvolněných linií, příjemných materiálů a vrstvení. Oděvy jsou chytře střiženy tak, že jen jemně poukazují na ženské křivky.

Rovnováha mužského a ženského světa

Úspěch celé kolekce tkví v nalezení křehké rovnováhy mezi ženskými a pánskými prvky u střihů. Elegantní společenské kalhoty se prolínaly celou kolekcí. U návrhářů se dá nalézt správný příklad kombinování delších šatů a kalhot. Kalhoty a legíny jsou základním stavebním kamenem celé kolekce. Jemné šaty jsou oblečeny přes kalhoty pánského střihu, což vyžaduje přesné střihy a materiály, aby se celkový vzhled vydařil. A to se povedlo návrhářům na jedničku.

Smyslné siluety

Jednoduchost je symbolem jednotlivých kousků. Promyšlené i smyslné jsou siluety, u kterých je každý kousek oděvu ušit v té nevyšší možné kvalitě z luxusních látek. Kolekce přímo vybízí ke kombinování a experimentování ve vrstvení, pohrávání si s délkami a materiály. Satén i úplet se staly důležitými stavebními prvky u oděvů. Úpletové šaty byly relaxované, ale přesto ženské. Saténové kabátky dodaly na křehkosti. Kožené kabelky větších rozměrů doladily elegantní městský vzhled k dokonalosti. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI A MÓDNÍ PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVORBA JIL SANDER MILÁN MILAN FASHION WEEK MILÁNO MFW 2019

Související články

Temnota barev i lehkost materiálů se prolíná novou kolekcí značky LEEDA

Temná barevnost šifonů se střídá s lehkostí lnů pastelových barev. Česká značka LEEDA opět zasahuje srdce svých módní fanoušků díky variabilitě nové kolekce.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Souznění umění a designu najdete u české značky k r a p a

Móda tvořená pro všední dny, originálně a s maximálním důrazem na kvalitu, tak popisuje značku k r a p a její majitelka Šárka Křapová.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Kdo z českých návrhářů a umělců pomáhá Ukrajině?

Vlna solidarity, která v posledních dnech spojuje nejenom lidi po celém světě, ale také umělce z řad České republiky rozhodně stojí za naši pozornost. Kdo z návrhářů a dalších umělců pomáhá Ukrajině?

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek