dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Jiří Kalfař sklízí po roce ovace. Tentokrát z Londýna

Přidat na Seznam.cz
Jiří Kalfař představil na Fashion Weeku v Londýně kolekci inspirovanou panenskou přírodou, ale také silnými emocemi z baletního představení od současně nejvýznamnějšího britského choreografa Wayna McGregora.
Jiří Kalfař na Fashion Weeku v Londýně

„Změna začíná v tom, jaký obraz sebe samotného vidíme v odrazu v zrcadle. Ty musíš být tou změnou, kterou chceš vidět ve světě“, sdělil designér, který si uvědomuje environmentální důsledky módního průmyslu.

A v tomto duchu se nesla i jeho nová kolekce. Vyrobena tak, aby byla uhlíková stopa co nejmenší, z ekologicky barvených látek, zbytků a udržitelných materiálů.

Ocitáme se v rajské zahradě nedočtené krásy přírody. V prostoru jí zpodobněné, ve světlém interiéru budovy Carlton House Terrace s výhledem na královský park. Něžné růžové tóny střídaly tyrkysovou vznešenost s výšivkami, ale také ženské volány a vzdušné materiály. Jsou ladné jako baletní kroky z oblíbeného Jiřího představení EDEN│EDEN od Wayna McGregora.

Designér zpodobňuje ženu jako bohyni zahalenou v sukni lichotící její postavě, šatů s elegantním lodičkovým výstřihem či dlouhé večerní s vázankou na krku. Nechybělo ani sako v prodloužené délce, které bude vévodit následujícím sezonám.

O třpyt a lesk se postaralo české bohatství, krystaly Preciosa, na které je nejen návrhář náležitě pyšný. Nová kolekce podzim/zima nebyla jen o dámské módě, ale také o pánské. Saka a kalhoty doplňovaly košile s aspekty haute couture. Vznešená, ale zároveň hravá kolekce přinášející osvětu a zamyšlení nad sebou samým. 

Zdroj: facebook.com/jiri.kalfar.58

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JIŘÍ KALFAR LONDÝNSKÝ TÝDEN MÓDY LONDON FASHION WEEK

Související články

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Limitovanou kolekci Mi fashion label si zamilují mimo jiné všichni skuteční snílci

Nejnovější kolekce oblíbené značky přináší fascinaci snem a podvědomím stejně jako touhou a svobodou. Všichni snílci zpozorněte, v této kolekci ambice mění realitu.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek