dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Jiří Kalfař sklízí po roce ovace. Tentokrát z Londýna

Přidat na Seznam.cz
Jiří Kalfař představil na Fashion Weeku v Londýně kolekci inspirovanou panenskou přírodou, ale také silnými emocemi z baletního představení od současně nejvýznamnějšího britského choreografa Wayna McGregora.
Jiří Kalfař na Fashion Weeku v Londýně

„Změna začíná v tom, jaký obraz sebe samotného vidíme v odrazu v zrcadle. Ty musíš být tou změnou, kterou chceš vidět ve světě“, sdělil designér, který si uvědomuje environmentální důsledky módního průmyslu.

A v tomto duchu se nesla i jeho nová kolekce. Vyrobena tak, aby byla uhlíková stopa co nejmenší, z ekologicky barvených látek, zbytků a udržitelných materiálů.

Ocitáme se v rajské zahradě nedočtené krásy přírody. V prostoru jí zpodobněné, ve světlém interiéru budovy Carlton House Terrace s výhledem na královský park. Něžné růžové tóny střídaly tyrkysovou vznešenost s výšivkami, ale také ženské volány a vzdušné materiály. Jsou ladné jako baletní kroky z oblíbeného Jiřího představení EDEN│EDEN od Wayna McGregora.

Designér zpodobňuje ženu jako bohyni zahalenou v sukni lichotící její postavě, šatů s elegantním lodičkovým výstřihem či dlouhé večerní s vázankou na krku. Nechybělo ani sako v prodloužené délce, které bude vévodit následujícím sezonám.

O třpyt a lesk se postaralo české bohatství, krystaly Preciosa, na které je nejen návrhář náležitě pyšný. Nová kolekce podzim/zima nebyla jen o dámské módě, ale také o pánské. Saka a kalhoty doplňovaly košile s aspekty haute couture. Vznešená, ale zároveň hravá kolekce přinášející osvětu a zamyšlení nad sebou samým. 

Zdroj: facebook.com/jiri.kalfar.58

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JIŘÍ KALFAR LONDÝNSKÝ TÝDEN MÓDY LONDON FASHION WEEK

Související články

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek

Monique Lhuillier představila pohádkovou svatební kolekci na podzim 2020

Filipínská návrhářka Monique Lhuillier vytváří nezapomenutelné svatební kolekce vždy s odlišným příběhem. Tentokrát měla v myšlenkách nevěstu kráčející po rozlehlé zahradě u vily v Itálii. 

Celý článek