dnes je 19.01.2021 a svátek má Doubravka

Jiří Kalfař sklízí po roce ovace. Tentokrát z Londýna

Přidat na Seznam.cz
Jiří Kalfař představil na Fashion Weeku v Londýně kolekci inspirovanou panenskou přírodou, ale také silnými emocemi z baletního představení od současně nejvýznamnějšího britského choreografa Wayna McGregora.
Jiří Kalfař na Fashion Weeku v Londýně

„Změna začíná v tom, jaký obraz sebe samotného vidíme v odrazu v zrcadle. Ty musíš být tou změnou, kterou chceš vidět ve světě“, sdělil designér, který si uvědomuje environmentální důsledky módního průmyslu.

A v tomto duchu se nesla i jeho nová kolekce. Vyrobena tak, aby byla uhlíková stopa co nejmenší, z ekologicky barvených látek, zbytků a udržitelných materiálů.

Ocitáme se v rajské zahradě nedočtené krásy přírody. V prostoru jí zpodobněné, ve světlém interiéru budovy Carlton House Terrace s výhledem na královský park. Něžné růžové tóny střídaly tyrkysovou vznešenost s výšivkami, ale také ženské volány a vzdušné materiály. Jsou ladné jako baletní kroky z oblíbeného Jiřího představení EDEN│EDEN od Wayna McGregora.

Designér zpodobňuje ženu jako bohyni zahalenou v sukni lichotící její postavě, šatů s elegantním lodičkovým výstřihem či dlouhé večerní s vázankou na krku. Nechybělo ani sako v prodloužené délce, které bude vévodit následujícím sezonám.

O třpyt a lesk se postaralo české bohatství, krystaly Preciosa, na které je nejen návrhář náležitě pyšný. Nová kolekce podzim/zima nebyla jen o dámské módě, ale také o pánské. Saka a kalhoty doplňovaly košile s aspekty haute couture. Vznešená, ale zároveň hravá kolekce přinášející osvětu a zamyšlení nad sebou samým. 

Zdroj: facebook.com/jiri.kalfar.58

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JIŘÍ KALFAR LONDÝNSKÝ TÝDEN MÓDY LONDON FASHION WEEK

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek