dnes je 16.01.2022 a svátek má Ctirad

Jiří Kalfař sklízí po roce ovace. Tentokrát z Londýna

Přidat na Seznam.cz
Jiří Kalfař představil na Fashion Weeku v Londýně kolekci inspirovanou panenskou přírodou, ale také silnými emocemi z baletního představení od současně nejvýznamnějšího britského choreografa Wayna McGregora.
Jiří Kalfař na Fashion Weeku v Londýně

„Změna začíná v tom, jaký obraz sebe samotného vidíme v odrazu v zrcadle. Ty musíš být tou změnou, kterou chceš vidět ve světě“, sdělil designér, který si uvědomuje environmentální důsledky módního průmyslu.

A v tomto duchu se nesla i jeho nová kolekce. Vyrobena tak, aby byla uhlíková stopa co nejmenší, z ekologicky barvených látek, zbytků a udržitelných materiálů.

Ocitáme se v rajské zahradě nedočtené krásy přírody. V prostoru jí zpodobněné, ve světlém interiéru budovy Carlton House Terrace s výhledem na královský park. Něžné růžové tóny střídaly tyrkysovou vznešenost s výšivkami, ale také ženské volány a vzdušné materiály. Jsou ladné jako baletní kroky z oblíbeného Jiřího představení EDEN│EDEN od Wayna McGregora.

Designér zpodobňuje ženu jako bohyni zahalenou v sukni lichotící její postavě, šatů s elegantním lodičkovým výstřihem či dlouhé večerní s vázankou na krku. Nechybělo ani sako v prodloužené délce, které bude vévodit následujícím sezonám.

O třpyt a lesk se postaralo české bohatství, krystaly Preciosa, na které je nejen návrhář náležitě pyšný. Nová kolekce podzim/zima nebyla jen o dámské módě, ale také o pánské. Saka a kalhoty doplňovaly košile s aspekty haute couture. Vznešená, ale zároveň hravá kolekce přinášející osvětu a zamyšlení nad sebou samým. 

Zdroj: facebook.com/jiri.kalfar.58

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JIŘÍ KALFAR LONDÝNSKÝ TÝDEN MÓDY LONDON FASHION WEEK

Související články

NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT ZÍSKALA ITALSKÉ OCENĚNÍ PREMIO EUROPEO ST. OSCAR DELLA MODA 2021

I když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i návrhářka Jitka Klett.

Celý článek

Exkluzivní kolekce sako-plédů návrhářky Hany Hill vznikala pod rukama českých krejčových. Výsledek je precizní a nadchne všechny milovnice pohodlných sak

Změna v módním světě je za poslední dva roky více než citelná. Česká návrhářka Hana Hill na tom vidí svá pozitiva, a to proto, že se výroba vrací do Čech. Seznamte se s její novou kolekcí.

Celý článek

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Topmodelka Tatiana Gregor Brzobohatá představuje módní capsule kolekci ICONIC

Kolekce spojující eleganci, jednoduchost a kombinovatelnost připravila Miss World 2006 a zakladatelka nadace Krása pomoci Tatiana Gregor Brzobohatá ve spolupráci se společností ABOUT YOU.

Celý článek

SegraSegra představuje limitku „počmáranou” oceňovaným ilustrátorem Markem Ehrenbergerem

Česká oděvní značka SegraSegra přichází s další výraznou kolekcí. Tentokrát se spojila s ilustrátorem a grafickým designérem Markem Ehrenbergerem, který proslul svým netradičním přístupem k barvám a tvarům.

Celý článek

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek