dnes je 23.01.2022 a svátek má Zdeněk

Jiří Korytář (31) versus HIV a předsudky

Přidat na Seznam.cz
Jiří Korytář (31) se v polovině června stal historicky prvním držitelem titulu Gay roku. Od té doby můžeme sledovat, že podporuje spoustu charitativních projektů. 

Tento sympatický hezoun si nyní zahrál ve spotu, který boří mýty o možnostech přenosu viru HIV člověka, který žije s touto diagnózou. Spot upozorňuje na předsudky a neznalost o přenosu infekce HIV, ale také na projekt Sdílna+, který pomáhá rodinám a blízkým HIV pozitivních lidí.

 

Nabídka na obsazení Jirky do hlavní role přišla od tvůrců projektu Sdílna+. Lidí, kteří by šli s kůží na trh a zahráli si člověka s touto diagnozou není mnoho a ten zbytek by se nad tím dlouho zamýšlel. „Jirka za mnou po skončení diskuze přišel s tím, že bez ohledu na to, jak dopadne jeho působení v soutěži, rád by se zapojil do projektu Sdílna+. Jsem ráda, že se zapojil a zahrál si diagnostikovaného bez přemýšlení,“ uvedla koordinátorka projektu Sdílna+ Alena Špaková, Dis.

Jiří o tom měl jasno rychle: „Neváhal jsem ani minutu, tohle mám v sobě vyřešeno. Nebyl důvod se rozmýšlet,“ reagoval na otázku, jak dlouho o této roli musel přemýšlet. Po přijetí takovéto role musí člověk přemýšlet i nad tím, jak se k tomu postaví veřejnost a zda ho lidé rovnou nezavrhnou. „Přemýšlel jsem nad tím a vyvodil jsem si jednoduchý závěr. Ti, co mě znají, to řešit nebudou. Těm, kdo se mě zeptají, odpovím, že jsem negativní a ti, co mají rádi drby a pomluvy, ať si klidně vymýšlejí a rozvíjejí senzace,“ dodává odhodlaně Jirka

Jirka má za sebou práci v modelingu a několik reklam. Lišilo se toto natáčení od ostatních?

“Tohle natáčení mělo velmi osobní rozměr. Čím více jsme se dostávali ve scénáři dál, tím jsem se s rolí sžil a musím říci, že některé situace mi příjemné nebyly. Ale v reálném světě se bohužel ještě dějí. Což mne ještě více utvrdilo v tom, že má smysl mýty bořit a šířit informovanost. Protože ruku na srdce, tohle můžeme řešit všichni, ať na vlastní kůži, nebo s našimi blízkými.”

Ve videu je patrné, že Jirka má k módě velice blízko. Vybíral si outfity sám nebo mu s tím někdo pomáhal?

“O tuto stránku věci se po konzultaci se mnou postarala  stylistka Martina Barczi, která už svůj um potvrdila během soutěže Gay roku. 

Zdroj: FB J.K. Sdílna+

 

Přidat na Seznam.cz
SPOLEČNOST GAY ROKU SDÍLNA+

Související články

Restaurace Food Lab uvádí ve spolupráci s projektem Jsem žena, jsem bohyně. Charitativní menu podle celebrit

Začátkem října proběhla v pražské restauraci FOOD LAB výstava spojená se křtem knihy Jsem žena, jsem Bohyně a kalendáře Jsem žena, jsem Evropa. Restaurace na nápojový lístek na stálo zařadila speciálně namíchaný koktejl Evropa, ze kterého jdou v průběhu roku procenta na tři charity zapojené do projektu – Nadační fond AutTalk, Nadační fond Be Charity a Nadace Krása pomoci.

Celý článek
Naomi Campbell Fashion Icon 2018

Naomi Campbell obdržela nejprestižnější módní cenu

Mezinárodní módní panel CFDA ocenil Naomi za její celoživotní přínos módě. 

Celý článek

Gucci a Beyoncé přinášejí vodu do Brundi

Voda je pro nás všechny samozřejmostí. Jsou ale místa, kde to tak není.

Celý článek

NIA JEWELRY NIGHT V KOSCOMU

Módní přehlídka unikátních šperků v KOSCOMU se i tentokrát nesla v duchu krásy a pomoci.

Celý článek

BATIST Nej sestřička

Světe div se, i zdravotním sestřičkám je co závidět! Své o tom ví dvanáctka odvážných, které se probojovaly do finále soutěže BATIST Nej sestřička.

Celý článek

Gay roku 2016

Druhý ročník žhavé soutěže Gay roku zná svého vítěze. Stal se jím 25letý zpěvák z Českých Budějovic Matěj Kašpar.

Celý článek

Nudistická restaurace Bunyadi

Nová restaurace v centru britské metropole nabídne nejen kvalitní potraviny, především ale také velmi netradiční zážitek.  

Celý článek

Finálová desítka GAY ROKU 2016

Od prosince minulého roku do března toho letošního probíhaly castingy soutěže Gay roku 2016, ze kterých vzešlo 10 finalistů.

Celý článek