dnes je 27.05.2022 a svátek má Valdemar

Jóga uprostřed džungle? Zaleťte si na Kostariku

Přidat na Seznam.cz
Milujete jógu? A co takhle jóga uprostřed džungle? Nemusíte kvůli tomu jezdit ani na odlehlá zákoutí planety, stačí si zaletět na Kostariku.

Studio Saxe navrhlo v rámci nového hotelu na Kostarice místečko plné klidu, přírody a možnosti relaxovat. Například cvičením. Poloostrov Nicoya v Kostarice se stal oblíbenou destinací v rámci surfování, wellness i zdraví. A právě proto tady začínají růst jako houby po dešti atrakce pro návštěvníky.

Jednou z nich je i jóga studio obklopené bujnou vegetací. Hlavním bodem našeho článku jsou samozřejmě fotografie, protože právě ty vám nejvíce přiblíží veškerá zákoutí tohoto skvostného cvičebního prostoru. Dovolte nám však pár technických údajů.

Jóga studio bylo navrženo v tzv. štíhlém stylu, který je tolik univerzální pro různé sportovní aktivity včetně jógy. Dřevěné podlahy zrcadlí i dřevěný strop, zatímco napříč studiem je postavena černá kovová konstrukce, která slouží i coby rám pro zavěšení boxovacího pytle. Velká okna pak poskytují perfektní výhled.

„Náš projekt představuje sílu v jednoduchosti a v klíčové moderní tropické architektuře,“ řekl zakladatel studia architekt Benjamin Garcia Saxe. „Studio jógy, které se stalo neuvěřitelně populárním jako víceúčelový tělocvičný prostor, je obklopeno přírodou ze všech stran, a proto se stává útočištěm džungle pro cvičení a relaxaci.“

dezeen.com
 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN JÓGA JÓGA STUDIO RELAX CVIČENÍ

Související články

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Maličkosti plné lásky najdete u značky Louis Vuitton

Málokterá značka v těchto dnech nepředstavila aktuální novinky. Nakonec právě svátek svatého Valentýna i pomalu se blížící jaro jsou dva perfektní důvody k tomu, vytvořit něco nového, láskyplného a krásného.

Celý článek

Lyžařský areál Bad Kleinkirchheim: slunečné okamžiky na sněhu

Zimní fajnšmekři si v regionu Bad Kleinkirchheim rozhodně přijdou na své. Kromě lyžování, snowboardingu, běhu na lyžích, sáňkování, bruslení či výletů na sněžnicích nebo pěšky, si mohou užívat hned ve dvou termálních lázních – Römerbad a St.Kathrein. 

Celý článek

Nový životní styl na místo spousty předsevzetí

Ze všech stran vyskakují rady, jak zatočit s přebytečnými kily nabranými v adventním čase. Vstup do nového roku plný neudržitelných předsevzetí. Různé diety, detoxy a další drastické způsoby, jak se dostat zpět do formy, jsou pro mnohé spíše odrazující.

Celý článek