dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

John Galliano kolekcí pro Maisona Margielu vyjádřil chaos, ve kterém žijeme

Kreativní ředitel John Galliano z módního domu Maison Margiela prezentoval v rámci pařížského couture weeku svou nejnovější kolekci s názvem 'Artisanal'. Dekadence a všeobecný chaos byl hlavní inspirací pro vznik sbírky.

Nová kolekce prezentovaná v prostorách ateliéru Maison Margiela na adrese 163 rue Saint-Maur přesně vyjadřovala téma i divokost přehlídky. Úzké molo se zrcadlovým odrazem, pomalované zdi a pestrobarevné modely mohly působit neuspořádaně a zmateně, Gallianovi se však povedlo vše držet v jakési rovnováze. „Cítil jsem, že musím emočně vyjádřit chaos, ve kterém žijeme. Ten pocit nadměrné spotřeby a nenasytnosti. Co se dnes děje, je odrazem toho všeho - přebytku, výtržnosti a posléze úpadku. Jsme natolik přehlceni, že se skoro budeme chtít vrátit zpět,” prozradil Galliano.

Prvních několik modelů, které ihned upoutaly pozornost, obsahovaly podobnou změť graffiti nápisů a různých pestrobarevných obrazců jako stěny v ateliéru. Po těchto šílených kreacích se na mole objevily tmavě hnědé montérky s modrými botami a aplikacemi na hlavě, což mělo odkazovat na trojrozměrného pudla, jenž se v modré barvě objevil na stěnách. Dále následovaly oversized siluety a průstřihy, které jsou pro Galliana již známé. V kolekci byla patrná také narážka na historii a konkrétně na módů v 18. století. Pokrývky hlavy v nejnovější kolekci představovaly paruky soudců a dekadentního dvora ve Versailles. Androgynní modely byly prezentovány jak muži, tak ženami, jelikož se módní dům Maison Marigela zaměřil na rovnost pohlaví

Od doby, kdy módní velikán Galliano před pěti lety nastoupil jako kreativní ředitel značky Maison Margiela, začal velmi experimentovat. Pokládal otázky svým divákům, nabízel odpovědi, které byly často velmi nejasné a také hranice couture posouval do neustálých extrémů. Někteří diváci si myslí, že příliš tlačí na pilu a měl by ubrat. Je samozřejmé, že nikdo nechce, aby se vrátil zpět do 90. let ke svým slavným dnům u Diora, každopádně zaměřit se na krásu haute couture by rozhodně neuškodilo. Nabízí se však otázka, zda by to nezničilo kódy a historii módního domu, který v minulosti stavěl na principech jako nyní Galliano

Vogue.com, Fashionista.com

MAISON MARGIELA JOHN GALLIANO COUTURE 2019 DÁMSKÁ KOLEKCE PÁNSKÁ KOLEKCE

Související články

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

V nové kolekci značky Alexa Chung hrála hlavní roli ženskost

Anglická modelka, novinářka a návrhářka vlastnící stejnojmennou módní značku Alexa Chung chtěla novou sbírkou oslavit ženskost v celé své kráse. Výsledek nadchne svou všestranností a individualitou.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Celý článek

Prabal Gurung vzal diváky v nové kolekci na spirituální dobrodružství

V nové podzimní kolekci s názvem 'Hippie Trail' singapurského návrháře Prabala Gurunga se snoubila kultura s módou. A jelikož designér během let hojně cestoval, sbírka byla rozmanitá a pánským i dámským zákazníkům má co nabídnout.

Celý článek

Červený koberec cen Grammy ovládla extravagance

LA bylo po roce opět svědkem přehlídky neskutečně exkluzivních šatů při předávání cen Grammy. Celebrity se tentokrát odvázaly a každý chtěl být za hvězdu.

Celý článek