dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

John Galliano kolekcí pro Maisona Margielu vyjádřil chaos, ve kterém žijeme

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitel John Galliano z módního domu Maison Margiela prezentoval v rámci pařížského couture weeku svou nejnovější kolekci s názvem 'Artisanal'. Dekadence a všeobecný chaos byl hlavní inspirací pro vznik sbírky.

Nová kolekce prezentovaná v prostorách ateliéru Maison Margiela na adrese 163 rue Saint-Maur přesně vyjadřovala téma i divokost přehlídky. Úzké molo se zrcadlovým odrazem, pomalované zdi a pestrobarevné modely mohly působit neuspořádaně a zmateně, Gallianovi se však povedlo vše držet v jakési rovnováze. „Cítil jsem, že musím emočně vyjádřit chaos, ve kterém žijeme. Ten pocit nadměrné spotřeby a nenasytnosti. Co se dnes děje, je odrazem toho všeho - přebytku, výtržnosti a posléze úpadku. Jsme natolik přehlceni, že se skoro budeme chtít vrátit zpět,” prozradil Galliano.

Prvních několik modelů, které ihned upoutaly pozornost, obsahovaly podobnou změť graffiti nápisů a různých pestrobarevných obrazců jako stěny v ateliéru. Po těchto šílených kreacích se na mole objevily tmavě hnědé montérky s modrými botami a aplikacemi na hlavě, což mělo odkazovat na trojrozměrného pudla, jenž se v modré barvě objevil na stěnách. Dále následovaly oversized siluety a průstřihy, které jsou pro Galliana již známé. V kolekci byla patrná také narážka na historii a konkrétně na módů v 18. století. Pokrývky hlavy v nejnovější kolekci představovaly paruky soudců a dekadentního dvora ve Versailles. Androgynní modely byly prezentovány jak muži, tak ženami, jelikož se módní dům Maison Marigela zaměřil na rovnost pohlaví

Od doby, kdy módní velikán Galliano před pěti lety nastoupil jako kreativní ředitel značky Maison Margiela, začal velmi experimentovat. Pokládal otázky svým divákům, nabízel odpovědi, které byly často velmi nejasné a také hranice couture posouval do neustálých extrémů. Někteří diváci si myslí, že příliš tlačí na pilu a měl by ubrat. Je samozřejmé, že nikdo nechce, aby se vrátil zpět do 90. let ke svým slavným dnům u Diora, každopádně zaměřit se na krásu haute couture by rozhodně neuškodilo. Nabízí se však otázka, zda by to nezničilo kódy a historii módního domu, který v minulosti stavěl na principech jako nyní Galliano

Vogue.com, Fashionista.com

Přidat na Seznam.cz
MAISON MARGIELA JOHN GALLIANO COUTURE 2019 DÁMSKÁ KOLEKCE PÁNSKÁ KOLEKCE

Související články

David Hasselhoff dokazuje, že má smysl pro humor v reklamě pro Happy Socks

Legendární plážový playboy si v reklamě pro švédskou značku ponožek a plážových doplňků dělá legraci sám ze sebe. A výsledek je opravdu decentně humorný!

Celý článek

10 trendů v manikúře pro jaro 2019, které si zamilujete!

Módní přehlídky byly plné rozmanitých nehtových trendů od téměř neviditelných po extrémně výrazné. My vám přinášíme 10 krásných, snadných a výrazných stylů pro vaše jarní nehty. 

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Elegantní minimalismus na pražském týdnu módy představila Zdeňka Imreczeová

Česká návrhářka vytvořila kolekci plnou rezervované ženské ladnosti. Vynalézavé zdobení na modelech bylo třešničkou na dortu pro všechny minimalisty.

Celý článek

LAFORMELA na MBPFW 2019 přinesla městský styl

LAFORMELA je značkou návrhářského DUA (původně TRIA), která představila v neděli svou dámskou kolekci na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Celý článek