dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

John Galliano kolekcí pro Maisona Margielu vyjádřil chaos, ve kterém žijeme

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitel John Galliano z módního domu Maison Margiela prezentoval v rámci pařížského couture weeku svou nejnovější kolekci s názvem 'Artisanal'. Dekadence a všeobecný chaos byl hlavní inspirací pro vznik sbírky.

Nová kolekce prezentovaná v prostorách ateliéru Maison Margiela na adrese 163 rue Saint-Maur přesně vyjadřovala téma i divokost přehlídky. Úzké molo se zrcadlovým odrazem, pomalované zdi a pestrobarevné modely mohly působit neuspořádaně a zmateně, Gallianovi se však povedlo vše držet v jakési rovnováze. „Cítil jsem, že musím emočně vyjádřit chaos, ve kterém žijeme. Ten pocit nadměrné spotřeby a nenasytnosti. Co se dnes děje, je odrazem toho všeho - přebytku, výtržnosti a posléze úpadku. Jsme natolik přehlceni, že se skoro budeme chtít vrátit zpět,” prozradil Galliano.

Prvních několik modelů, které ihned upoutaly pozornost, obsahovaly podobnou změť graffiti nápisů a různých pestrobarevných obrazců jako stěny v ateliéru. Po těchto šílených kreacích se na mole objevily tmavě hnědé montérky s modrými botami a aplikacemi na hlavě, což mělo odkazovat na trojrozměrného pudla, jenž se v modré barvě objevil na stěnách. Dále následovaly oversized siluety a průstřihy, které jsou pro Galliana již známé. V kolekci byla patrná také narážka na historii a konkrétně na módů v 18. století. Pokrývky hlavy v nejnovější kolekci představovaly paruky soudců a dekadentního dvora ve Versailles. Androgynní modely byly prezentovány jak muži, tak ženami, jelikož se módní dům Maison Marigela zaměřil na rovnost pohlaví

Od doby, kdy módní velikán Galliano před pěti lety nastoupil jako kreativní ředitel značky Maison Margiela, začal velmi experimentovat. Pokládal otázky svým divákům, nabízel odpovědi, které byly často velmi nejasné a také hranice couture posouval do neustálých extrémů. Někteří diváci si myslí, že příliš tlačí na pilu a měl by ubrat. Je samozřejmé, že nikdo nechce, aby se vrátil zpět do 90. let ke svým slavným dnům u Diora, každopádně zaměřit se na krásu haute couture by rozhodně neuškodilo. Nabízí se však otázka, zda by to nezničilo kódy a historii módního domu, který v minulosti stavěl na principech jako nyní Galliano

Vogue.com, Fashionista.com

Přidat na Seznam.cz
MAISON MARGIELA JOHN GALLIANO COUTURE 2019 DÁMSKÁ KOLEKCE PÁNSKÁ KOLEKCE

Související články

Připomeňte si největší instagramové trendy tohoto léta

Instagram patří k nejoblíbenějším mobilním aplikacím. Módní značky i influenceři předvádějí svůj obsah právě na této digitální platformě a představují nejnovější trendy. Ovlivnil i vás nějaký aktuální trend natolik, že jste si ho musela pořídit? 

Celý článek

Mladá modelka Kaia Gerber je novou svěží tváří podzimní kampaně Versace

Všem muselo být jasné, že když se spojí značka Versace s momentálně oblíbenou a velmi obsazovanou modelkou Kaiou Gerber a uznávaným fotografem Stevenem Meiselem, vzejde z toho něco skvělého. A to se také stalo. Nová kampaň určitě zaujme po všech stránkách. 

Celý článek

Elsa Hosk vytvořila ve spolupráci s J. Brand udržitelnou capsule kolekci

Švédská modelka a Victoria's Secret andílek Elsa Hosk se spojila se značkou J. Brands a společně vytvořili denimovou kolekci s použitím udržitelných zdrojů. A určitě vás nadchne tak, jako nás.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Kate Middleton si oblékla šaty značky Elie Saab na Royal Ascot za dvě stě tisíc korun

Tradiční koňské dostihy Royal Ascot v Anglii jsou prestižní společenskou událostí, kde nechyběla ani vévodkyně Kate Middleton. Ta si na prestižní událost oblékla outfit od známého návrháře Elie Saab.

Celý článek

Virgil Abloh vytvořil moderní a nespoutanou pánskou kolekci pro Louis Vuitton

Nová pánská kolekce módního domu Louis Vuitton prezentovaná v rámci pařížského týdne módy nabídla sportovní i elegantní oděvy. Kreativní ředitel Virgil Abloh zkrátka ví, jakým směrem se chce ubírat a rozhodně se nejedná o nudnou záležitost. 

Celý článek