dnes je 04.06.2020 a svátek má Dalibor

Josefina Bakošová ukryla pestrou Afriku do své oblíbené černé!

Přidat na Seznam.cz
Josefina Bakošová patří rozhodně mezi střídmé návrhářky

Josefina Bakošová, tvořící pod značkou chi-chi, patří rozhodně mezi střídmé návrhářky. Neplýtvá barvami ani vzory a tak, když oznámila, že svoji kolekci postavila na zdobených originálních afrických látkách z Lagosu, trochu mne to překvapilo. Navíc také zmátlo, protože svoji kolekci nazvala protimluvně, Black. 

Josefininu přehlídku v rámci podzimního Designbloku jsem si ujít nenechala a i díky tomu jsem mohla vidět všechny „africké šprýmy“, které do své kolekce Black Josefina zapracovala. Všechny detaily totiž fotky neprozradí!

Komorní přehlídka se konala v ateliéru Josefiny Bakošové, kterým je nádherný obří byt ve třetím patře starého pražského činžovního domu. Josefina jej sdílí se svým manželem a tak je v bytě cítit ruku hned dvou umělecky zaměřených lidí. Jsou to různé drobnosti - od stropu posetého světly připomínajícími letící jeřáby, lustry v podobě drátěných koulí, šatní tyč pověšená jen pomocí uzlů na stahovacích popruzích, až po nádherný starý stůl ze staré truhlářské hoblice. V tomto prostředí pak zaváháte, jestli je koleno od roury ke kamnům trčícím ze zdi designovým prvkem interiéru, nebo jen pozůstatkem po před přehlídkou uklizenými kamny. Oblečení, které mne přivítalo na již zmíněné originálně pověšené šatní tyči rozhodně barvami nehýřilo.

Černé modely střídaly barevně ocelově namodralé kousky, doplněné kovově bílou, lesklou úpravou připomínající starou dobrou kovodžínsovinu. Jen dva z modelů byly celé ušité z africké vzorované látky. Ta se jinak objevovala jen ve stopovém množství, často třeba pouze jako malý našitý proužek místo poutka na rubu sáčka. Právě tyto detaily ze samotné přehlídky objevit nešlo. Každý bylo nutné objevovat bližším zkoumáním jednotlivých kousků Josefininy kolekce. Josefina Bakošová představila ucelenou přehlídku většinou v slíbené black-barvě. Avšak z ní vždy většinou v menší či větší míře vykukovalo Josefinino „africké dobrodružství“. Někdy jako šálový límec sáčka, někdy jako kolekci dotvářející pestře lagoskými látkami vzorovaná kabelka. Střihy Josefiny Bakošové vyniknou až na postavě. Pověšené na věšáku jen dávají tušit skutečný tvar oděvu. A tak když na molo vykročily modelky v kouscích z nové kolekce Black, zatoužila určitě nejedna přítomná dáma radikálně změnit svůj konfekční šatník v něco více designového.

Josefina Bakošová představila kabát s drapériovým límcem, kde africká látka z Lagosu jen decentně vykukovala zpod něj. Na sáčku dala pak Josefina lagoské látce větší prostor a modro vzorovanou látku použila jako výraznější šálový límec. Černá black střídala na modelech tmavě ocelovomodrá. Největší prostor dostaly africké barvy a vzory na kabelkách. Josefina Bakošová černé šaty doplnila a osvěžila psaníčky z pestrých látek. Netradiční byl model, který by se dal nazvat i lehkým-večerním. Tvořily jej háčkované šaty s řídkými oky, doplněné frakovou elegantní vestou v pánském stylu, kterou zdobil výrazný šálový límec z africky vzorované látky. Každé dlouhonové slečně nebo ženě závidím, že si může dovolit poslední na přehlídce představený Josefinin model. Materiál bílého kostýmku připomínal bílou kovodžínsovinu a netradičně střižené kalhoty posadily rozkrok modelky „proklatě nízko“. I tento model zdobil šálový límec a jeho minimalistickou barevnost doplnilo žlutozelené psaníčko z africké láky. Josefina Bakošová předvedla střihově zajímavou kolekci se skvělým nápadem, u kterého se neodcizila své minimalistické filosofii a použila jej jenom decentně - jako „pepř“, aby svoji novou kolekci Black patřičně okořenila. Je příjemné vidět, že kvalitní móda nesměřuje ke konfekci, ale k designu.

 

Zdroj obrázků: Moda.cz

Přidat na Seznam.cz
JOSEFINA BAKOŠOVÁ KOMORNÍ PŘEHLÍDKA KONFEKCE ŠATY MÓDA STŘIHY ČERNÉ ŠATY ŠATNÍK PŘEHLÍDKA

Související články

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Plavky nejenom pro štíhlé postavy aneb aktuální trendy na léto!

Plavky k létu jednoznačně patří a je jedno, jestli preferujete koupání na chatě u rybníka, na veřejném koupališti nebo u svého bazénu v pohodlí domova. Tak jako tak by vám neměly uniknout aktuální trendy v plavkách. Vybírali jsme ty, které jsou vhodné pro každou postavu!

Celý článek

Věrnostní program H&M konečně i v České republice

Věrnostní program Hello Member bude konečně i u nás. Dlouho očekávaná událost pro všechny, kteří milují módu značky H&M. Jak se stát členem a jaké výhody bude mít tento program?

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek

Must have: květen ve znamení splynutí s přírodou

Tíhnete k přírodě? V těchto dnech možná víc než kdy dřív. My vlastně také, proto jsme květnová must have zahalili do roušky přirozené krásy a pohodlí.

Celý článek

Puma přichází s novými modely tenisek

Sportovní značka Puma přichází aktuálně s několika novými modely tenisek na letošní jaro. Minimalistický styl, zvířecí motiv, ugly shoes nebo toužíte po barvách? Na své si přijde každý milovník sneakers.

Celý článek