dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Jsem vždy ráda, když se potkám s hodnými a pracovitými lidmi, říká senátorka Miluše Horská

Přidat na Seznam.cz
Je velmi aktivní, srdce má na pravém místě, cení si základních lidských hodnot a snaží se pomáhat. Zastavit na chvíli senátorku Miluši Horskou není úplně snadný úkol, nám se to však podařilo a zeptali jsme se jí na její cit k módě, k handicapovaným dětem i na to, kde ráda tráví svůj volný čas.

foto: se svolením senátorky Miluše Horské

Paní senátorko, jak se před volbami cítíte?

Jsem překvapena z krásných osobních reakcí od lidí, ale zaskočena z dost humusu na soc. sítích. Kampaň je nejnáročnější období pro politika. Zdá se mi, že obhajovat je těžší, než jít do politiky poprvé, ale zase nyní nechybí zkušenost a jistý nadhled. A jsem velmi překvapena, že konkurenci vadí moje srdíčko na plakátech.

Máte obrovské sociální cítění. Co bylo prvním impulzem pro založení školy Svítání pro handicapované děti?

Rodiče dětí těžce zdravotně postižených dětí. Neměli důstojné místo, kam své děti v minulém režimu dávat. Režim tyto lidi ukrýval. Ta silná touha pomoci napravit křivdy doby minulé mě drží dosud. A taky jsme chtěli zařadit tyto lidi do života, aby mohli být pro společnost platní. Rodiče beru stále jako největší parťáky.

Jak vnímáte módu v politice u nás a v zahraničí? Máme se stále co učit, nebo se dokážeme reprezentovat na té nejlepší úrovni?

V zahraničí vidím, že je móda leckde uvolněnější, leckde přísněji protokolární. Je to ale stát od státu. U nás bych řekla obecně, že je to o výchově ke vkusu, a ta není v naší společnosti na prvním místě. A to se odráží ve společnosti, tak i v oblékání v politice. Přivítala bych, aby nás i protokolisté více školili.

Prozraďte nám, co nejraději nosíte? Bez čeho si nedokážete svůj šatník představit?

Nejdříve doplňky, kabelky, dobře vypadající a pohodlné boty, klobouky, ráda kombinuji sukně a halenky, protože se snažím být stále jiná, ale úplně nejlépe si připadám v žensky vyhlížejících šatech. Miluji pohodlné kalhoty, ale musím je využívat střídmě. Prostě hezky a vkusně se oblékat, to mě baví.

Jak trávíte to málo volného času, který máte? Vyhledáváte spíše aktivní nebo pasivní odpočinek?

Jsem člověk, který neposedí. A k tomu mi pomáhají i vnoučata. Ale baví mě i lyžovat, plavat, sžívám se i s odrážecí koloběžkou. Po kampani ale asi vydržím i ležet.

foto: se svolením senátorky Miluše Horské

Jste nezávislou senátorkou za Pardubicko, Přeloučsko a Chlumecko a znovu na tuto pozici kandidujete. Jaká místa máte v těchto oblastech nejraději?

Opakuji to často, že mám nejkrásnější volební okrsek. Jeho srdcem je téměř stotisícové město se vším, co k tomu patří, s úchvatným historickým centrem, kde se mi nyní podařilo díky EU dotacím přestavět starou historickou školu a v těchto dnech se tam stěhujeme. Pak mám v okrsku vísky a městyse, v nichž bych klidně hned žila. Říkám to o Cholticích, Přelouči, ale i vesnicích typu Barchov, Brloh, Sobětuchy, Sopřeč, Vápno a další. No a objevila jsem i Chlumec nad Cidlinou se zámkem. Jsem vždy ráda, když se tam potkám s hodnými a pracovitými lidmi. Těch míst mám ve svém obvodu opravdu mnoho.

Co si představíte pod pojmem design? Zkuste to definovat v pěti slovech.

Vkus, umění, elegance, nevšednost i výstřednost.

Vaším životním heslem jsou moudrá slova Gándhího: „Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.“ Jak toto heslo vnímáte ve svém životě? Dokázala jste „překročit“ vlastní strach a co přesně vám to přineslo?

Mnoho lidí si ťukalo, když jsem se vydala na cestu politiky. Ale mně tolik věcí vadilo a brzdilo moji pracovní cestu, že jsem až po padesátce dospěla k tomu překročit svůj stín a jako žena a nestranička, jsem se odhodlala dát se lidem do služby. Potřetí kandiduji a lidé v mém městě mě zdraví a nepřechází na chodník na druhou stranu, když mě mají potkat. Myslím, že mě potkalo velké štěstí.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ROZHOVOR SENÁTORKA MILUŠE HORSKÁ MILUŠE HORSKÁ

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Naomi Biden, vnučka prezidenta Joe Bidena, se vdávala v šatech od Ralpha Laurena s dlouhým závojem

Nejstarší vnučka prezidenta Bidena se v sobotu vdala za Petera Neala. Svatba proběhla na jižním trávníku Bílého domu a čítala přibližně 250 hostů. Nevěsta oblékla svatební šaty klasické americké značky, která je jí blízká.

Celý článek
Můj deník vděčnosti

KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

Jak se v životě cítit lépe? Základem je přenastavit svou mysl a zaměřovat pozornost na to dobré. A právě s tímto vám může skvěle pomoci nástroj Můj deník vděčnosti, který jeho autorce Erice Bach pokřtila ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, funkční lékař Jan Vojáček a moderátorka Gabriela Partyšová.

Celý článek

Michael Kováčik: Módní návrhářství je o talentu, kontaktech a vytrvalosti

Chtěl být módním návrhářem od dětství? Jak dlouho mu trvalo, než měl svou první přehlídku a myslí si,že mají české ženy vkus? Vyzpovídali jsme módního návrháře Micheala Kováčika.

Celý článek

Lidé nevěří, že strava má obrovský dopad na jejich zdraví, říká life-style koučka Jana Míčková

Přinášíme vám rozhovor s life-style koučkou Janou Míčkovou. V něm se dozvíte nejen o návycích českého národa v oblasti zdraví a stravování, ale také tipy a triky, jak se přiblížit efektivnímu stravování a zdravému životnímu stylu.

Celý článek

Kurz šití a upcyklace? Zkuste je u návrhářského dua SegraSegra

Chybějící knoflík, malá dírka nebo rozbitý zip? Naučte se je opravit a prodlužte tak vašemu šatníku životnost. Pokud nevíte jak na to, dozvíte se to na kurzech šití pro začátečníky, které od listopadu startují v letenské prodejně SegraSegra.

Celý článek

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

Výroky umělce o nadřazenosti bílé rasy a antisemitské výlevy vedly německou oděvní a obuvnickou společnost k ukončení téměř deset let trvající miliardové smlouvy.

Celý článek