dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Kadeřnice celebrit Lussi Bugner: krásné vlasy v zimě nemusí být problém

Přidat na Seznam.cz
Koloběh péče o vlasy vlastně nikdy nekončí. Na jaře a na podzim nám častěji padají, v létě dostávají zabrat od slunce a vody a v zimě na ně čekají nástrahy, o kterých jste možná ani netušila. Jak úspěšně udržet tempo se svými vlasy nám poradila kadeřnice celebrit Lussi Bugner.

Jak úspěšně udržet tempo se svými vlasy nám poradila kadeřnice celebrit Lussi Bugner.

„Vlasy jsou část těla, která odráží všechny změny. Ne nadarmo se říká, já z toho snad zešedivím,“ vysvětluje Lussi. Nedostatek vitamínů, stres, nemoci, změna prostředí, změna ročního období… to jsou jen některé faktory, které ovlivňují to, jak naše hříva roste, či naopak vypadává víc, než bychom si přály. Pokud vlasy zatěžujete nesprávnou péčí, můžete se řítit směrem k vlasové katastrofě.

„V zimě vlasy trpí hned z několika důvodů. Vítr, mráz, vytopené místnosti a následné přechody do chladu jim ubírají na lesku a hydrataci. Výsledkem jsou vlasy krepaté, polétavé se sklonem k lámání. V tomto období je, více než kdy jindy, důležitá výživa, i když máte pocit, že vlasy máte spíš mastné. Vyživující péče jim rozhodně neuškodí, naopak, stačí se při aplikaci kondicionéru a masky vyhnout oblasti kořínků. Dlouhodobě svým klientkám doporučuji italskou přírodní vlasovou kosmetiku InSight, která má teď nově řadu Anti-Frizz a Antioxidant, ty jsou pro zimní období jako stvořené, z masek mám výborné zkušenosti s Olaplex 3,“ doporučuje kadeřnice.

Zařazení vlasové masky a používání kondicionéru a bezoplachové péče by mělo být samozřejmostí nejen s příchodem mínusových teplot. Stejně tak je nedílnou součástí „zazimování“ i doplnění vitamínů, které nám mohou chybět. „Budete se divit, jak moc se strava projevuje nejen na náladě, kondici, ale i na vaší kštici. Když vám chybí vitamíny a minerály, vlasy padají, jsou slabé. Nejen ženám, ale i mužům, může tento stav dělat velké starosti. Doplňujte tedy zejména selen, zinek a methionin, které mají prokazatelný vliv na kvalitu vlasů.“

Dalším nepřítelem pro vaše vlasy a pokožku hlavy se může stát čepice. „Během zimy je dobré čas od času provést peeling pokožky hlavy. Já doporučuji InSight Rebalancing Exfoliant. Nepřehánějte to také se stylingovými přípravky, i když máte pocit, že vás zachrání. Naopak, většina běžných laků na vlasy vysušuje nejen samotný vlas, ale i pokožku hlavy,“ upozorňuje Lussi Bugner.

„Péče o vlasy se střídá prakticky s každým ročním obdobím. V dnešní době je trh s kosmetickými produkty obrovský a může být těžké vybrat ten správný výrobek pro vás. Neřiďte se radami influencerů, každému sedí něco jiného. Správný kadeřník vám doporučí nejen střih a barvu, ale i veškeré produkty, které se hodí nejlépe pro váš typ vlasů. Pro léky si přece také chodíte k lékaři, a ne na Instagram. Odměnou vám bude nejen krásná hříva, ale zcela jistě i vyšší sebevědomí,“ uzavírá.

Fotograf: Něšo Matič
Styling: Agnieszka Przyhoda
Modelka: Lussi Bugner
Lokace: Hamley’s Praha

lussibugner-salon.cz
@lussi_bugner

 

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY LUSSI BUGNER KADEŘNICTVÍ LUSSIBUGNER KADEŘNICTVÍ ZDRAVÉ VLASY JAK PEČOVAT O SVÉ VLASY

Související články

Barvíte si vlasy doma, ale není to jako ze salonu?

Trend barvení vlasů doma bez profesionální péče stoupá, k čemuž pandemie jen přispěla. Nedostatečná kvalita a především nešetrnost barev z drogerie vedla kadeřníka Libora Smrže k představení nové kolekce profesionálních barev na vlasy pro barvení v pohodlí domova.

Celý článek

Petra Měchurová se svým týmem představuje pánskou kolekci s názvem MATURE

I pánové mají své vlasové kolekce, důkazem toho je MATURE kolekce salónu Petry Měchurové, na kterém se podílel celý její tým. Co je aktuálně pro pány ve střizích a účesech trendy?

Celý článek

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek

Největší událost kadeřnického světa je tady v čele s Petrou Měchurovou

Jako každý rok i letos se koná největší světová kadeřnická událost – The Alternative Hair Show. Již 38 let slouží tento pozoruhodný projekt jako inspirující platforma pro výměnu kreativních vizí v oblasti kadeřnického umění a sdružuje vlasové vizionáře z různých koutů světa.

Celý článek

Vlasy na sklonku léta i začátkem podzimu potřebují extra hýčkání

Vrátily jste se z fantastické dovolené, kde jste poctivě odpočívaly a své vlasy jen tak nechaly existovat, bez speciální péče navzdory slunci, mořské nebo chlorované vodě? Pak je ten správný čas jim také dopřát dovolenou…

Celý článek

Herečka Markéta Stehlíková změnila image. Za kolekcí účesů nestojí nikdo jiný než její dvorní kadeřník Honza Kořínek

Pro změnu účesu a celkové image měla herečka hned několik důvodů. Nezapomíná však na svoje povinnosti zejména v rámci role v seriálu Ulice.

Celý článek