dnes je 28.05.2022 a svátek má Vilém

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Přidat na Seznam.cz
Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

zdroj: sesvolením Petra Měchurová

Petra Měchurová bezesporu patří mezi českou kadeřnickou špičku, ale nejen to – je také velmi inspirativní ženou. Přes všechny její úspěchy zůstává nohama na zemi a čiší z ní skromnost, dobrosrdečnost a chuť dál se posouvat. 

V dnešní době je velkým tématem feminismus a síla žen. Vy jste první žena na světě, která vyhrála velmi prestižní mezinárodní ocenění AIPP. Jak jste tehdy tento velký úspěch vnímala a vnímáte ho teď po letech stejně? 

Myslím, že tenkrát jsem si to tolik neuvědomovala. Jela jsem si cenu převzít do Bologne společně s celým svým týmem. Teprve po letech jsem si uvědomila, co všechno jsem stihla. Vlasům jsem se věnovala od rána do noci, ať už na klientech v saloně nebo při tvorbě vlasových kolekcí. Teď mám radost, když se podívám na staré kolekce, stále se mi velice líbí svou nadčasovostí. Každého získaného ocenění v kadeřnických soutěžích v Čechách i zahraničí si nesmírně vážím a posouvá mě dál v cestě za plněním mých snů. 


                                                                                                                                  zdroj: se svolením Petra Měchurová

Na jaký moment ve Vaší bohaté kariéře nejraději vzpomínáte? 

Na každý moment vzpomínám ráda. Každá chvíle je důležitá. Bohužel se někdy některé věci z hlavy nechtěně vytrácí a je potřeba si je stále připomínat.

Spolupracovala jste například i s australským Vogue, což je jistě velká prestiž. Jsou mezi Vašimi úspěchy takové, kterých si obzvláště vážíte? 

Zahraniční úspěchy jsou pro mě vždy více objektivní, jelikož vím, že jsem obstála ve velké konkurenci. Každá země má svůj styl a tím i určitý vkus, který se v posledních letech více prolíná. Doufám, že se zase brzy bude moci opět cestovat, aby se člověk nadechl jiného vzduchu a získával další zkušenosti.

Byla jste vybrána spolu s 20 kadeřníky z celého světa, abyste se zúčastnila Alternative Hair Show. Jak na tuto zkušenost vzpomínáte?

Být součástí Alternative Hair Show je úžasný zážitek, nejen po vlasové stránce je to obrovská inspirace, ale i být v kontaktu s těmi všemi skvělými kadeřníky. Neuvěřitelný pocit je také stát na podiu v Royal Albert Hall, dívat se do publika a vědět, že tím vším pomáháme dětem s leukemii. Je to prostě nádhera.

Máte ve Vaší kariéře po tolika úspěších nějaké další cíle, nebo jste tam, kde jste vždy chtěla být?

Víte, mám zkušenosti, ale doba se mění a je potřeba jít stále dopředu a učit se novým věcem. Někdy mám pocit, že jsem někde uprostřed a do cíle je cesta ještě daleká. Je ještě hodně věcí, co bych chtěla stihnout a naučit se.

Jakou filozofií se řídí Váš salon?

„Kreativita a umění vcítit se do skutečných potřeb klientů je jádrem kvalitního řemesla. Chuť a kreativita nás žene dál.“

Trpíte takzvanou „pracovní deformací“ – prohlížíte si u lidí jejich účesy?

Ano, dívám se na vlasy lidí okolo sebe. V duchu si říkám, že tahle paní by k nám mohla přijít nebo co bych jí tak vymyslela. Také dokážu pochválit, když má skvěle udělané vlasy. Nebo mě napadají otázky typu: jakou značku barvy asi používá nebo k jakému kadeřníkovi chodí. Někdy se prostě jen tak inspiruji celkovým stylem člověka. S rouškami se však těžko něco vymýšlí, když nejsou vidět celé tváře. Tak snad se to brzy změní.

Jste velmi inspirativní osobnost. Čím se v životě řídíte? 

Děkuji, to se moc hezky poslouchá. Snažím se, držet se při zemi a jsem realista, zároveň mám stále nějaké sny a jdu si za nimi. Stále jsem toho názoru, že v jednoduchosti je krása. S vlasy si ráda hraji, dá se prostě tvořit do nekonečna. Nesmírně si vážím svého muže a nadevše miluji svoje děti, to je pro mě nejvíc na světě.

Je zima pro vlasy náročným obdobím? Jaké přípravky by u nás neměly chybět?

Ano, péče o vlasy v zimě je náročnější. Důležité je používat správnou šamponovou lázeň a péči odpovídající vlasové pokožce a délce vlasů. Neměl by také chybět stylingový produkt na finální úpravu vlasů. Skvělým pomocníkem je produkt s Anti-frizz efektem, protože vlasy často elektrizují díky přechodu z tepla do zimy.

Je nějaký trend z minulosti, který se vrací zpět do módy?

V trendech se stále něco vrací. Jen se používají jiné přípravky ... například  střih princezny Diany, pěšinka uprostřed, pokládané vlny, 80. nebo 70. léta. 

Jaké trendy máme v roce 2022 očekávat? (střihy, barvy, účesy)

Hezky vyfoukané vlasy, dobře zastřižené, s hezkým leskem jsou stále největším trendem. Nosit se budou stále různé délky mikáda, ale i různé délky krátkých střihů a vrací se nám střih seřezávačem. V barvách letos vévodí odstíny hnědé s kašmírovými odlesky, ale sexy jsou také natónované šedivé vlasy.

Je nějaký trend, jehož návrat byste ocenila, a naopak?

Na vlasech mě baví všechno. Velké účesy, drdoly včetně všech příčesů, podložek a tupírování. Nebo pokládané mokré vlny ala 30. léta, nebo kudrnaté vlasy. Ráda upravuji vlasy na fashion focení nebo přehlídky. Několikrát byla snaha o návrat trvalé.  U nás v salonu děláme všechno a jak o tom mluvím, už se těším zítra do práce.

 

 

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY PETRA MĚCHUROVÁ VLASY ROZHOVOR

Související články

Skřipce a sponky do vlasů, žhavý trend a všestranný doplněk

Jestli existuje nějaký vlasový trend, který je praktický i stylový zároveň, pak jsou to vlasové sponky, gumičky a skřipce. Využijete je nejen při každodenní praktické úpravě svých vlasů, ale také pro dokonalé vlasové kreace při mimořádných příležitostech.

Celý článek

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

Fashion influencerka Mirka Dobiš & FashionSpy: Čím jsem starší, tím víc mě baví základní kousky

Blogerka, máma a módní guru. Slovenská módní stylistka a také fashion influencerka Miroslava Dobiš Michalková je známá pod přezdívkou FashionSpy na svém Instagramu. Stojí za desítkami stylingových reklam, filmů a videoklipů a na svých sociálních sítích a blogu inspiruje ostatní ženy a radí, jak se oblékat.

Celý článek

Věřím v globální úspěchy českých firem, říká ex-šéfka českého EY Magdalena Souček

Magdalena Souček patří k tvářím českého businessu. Se zkušenostmi ze zahraničí vybudovala v Česku pobočku jedné z největších poradenských společností na světě - Ernst & Young. Povídali jsme si s ní o minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Celý článek

Helena Houdová: Žiju a tvořím to, pro co jsem se narodila

Heleně Houdové trvalo pětatřicet let, než se její život změnil od základů a začala se věnovat koučingu posvátné sexuality. „Vedla mě k tomu potřeba být konečně ve své vlastní síle, tedy následovat sebe. Vyléčit si vztah se svou sexualitou. Být opravdu šťastná,“ říká Helena, která se vzdala kariéry modelky a odstěhovala se na Bali. 

Celý článek

Francouzský designér navrhl kolekci pro JK Klett s názvem Black and White by Dorian Meyer

Úspěšná návrhářka Jitka Klett do svého týmu na půl roku přizvala mladého designéra z Francie. Jak se Dorianovi líbila stáž v Česku a co by rád z české módy přiblížil Francouzkám?

Celý článek

Jeden z mých snů je otevřít si školu založenou na virtuální realitě, říká šéfka české pobočky Deloitte

Deloitte patří mezi největší globální poradenské společnosti. Její českou pobočku řídí již sedmým rokem Diana Rádl Rogerová. Zároveň zastává roli Chief Strategic Officer pro Deloitte Central Europe. Zeptali jsme se jí na fungování společnosti v době pandemie, budoucnosti vzdělávání i na její osobní život.

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek