dnes je 06.07.2020

Kadeřník Honza Kořínek představil novou kolekci s vlnami v hlavní roli

Přidat na Seznam.cz
Honza Kořínek představil novou kolekci účesů s názvem Twenty20. V hlavní roli těchto účesů jsou krásné vlny a známý český kadeřník se nebojí hrát si ani s barvami.

Honza Kořínek je jeden z nejúspěšnějších kadeřníků u nás. Na jaro a léto si připravil několik variací různých účesů. Jedno mají ale společné - vlny jsou v hlavní roli této nové kolekce. Ačkoli jsou účesy s vlnami částečně velmi tradiční a konzervativní věc, kadeřník k nim přidal extravaganci a neotřelost, která je mu v jeho tvorbě vlastní.

Účesy jsou laděny i podle ročních období, tedy do jara a léta. Vlasy jsou po zimě oslabené, a proto si právě v těchto obdobích zaslouží tu největší péči. Jan Kořínek se proto rozhodl zanechat jim svou přirozenost, a tak použil i krepování, díky kterému zvýšil objem vlasů i celého účesu na maximum. Vlasy tak působí mnohem živěji a hravěji.

„Chtěl jsem ukázat, že druhů vln je nespočet a opravdu záleží někdy jen na detailech. Tvořil jsem looky jen například klasickou foukanou do vln. Vycházel jsem i z přirozenosti vlasů a použil správné stylingové přípravky a následně vlasy zpracoval difuzérem. Používal jsem ale i trn – tedy jednu z nejmenších kulem na vlasy. Bylo to důležité proto, aby se vlasy dostaly opravdu do XXL objemu. Po nakrepování jsem vlasy natáčel konickou kulmou a tvořil výsledný účes,“ vysvětluje majitel Hair studio Honza Kořínek.

Kolekce účesů měla kromě vln a objemu za cíl i zachování přirozených barev. Jedná se o dvě verze hnědých tónů a teplý odlesk blond. A ačkoliv český kadeřník většinou fotí své účesy na známých českých osobnostech, u této kolekce tomu bylo jinak. Honza Kořínek navázal spolupráci s předními českými modelkami. Mezi nimi například s Michaelou Tomanovou, která předváděla na fashion weeku v New Yorku a v Paříži nebo s Barborou Fialovou, která fotí pro nejznámější značky světa.

Production Honza Kořínek; foto: Petr Kozlík

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA DÁMSKÉ VLASY DÁMSKÉ ÚČESY ČECHY HONZA KOŘÍNEK

Související články

Jak přivést letní líčení k dokonalosti

V létě sice některé vrstvy make-upu odkládáme, ale zároveň potřebujeme své pleti dodat dostatečnou hydrataci a ochranu. Přinášíme výběr pěti produktů, které vám toto léto perfektně poslouží.

Celý článek

Krásná Lily-Rose Depp se stala tváří nové kampaně značky Chanel

Dcera slavného herce Johnny Deppa, který před pár dny oslavil své 56. narozeniny, propůjčila svou tvář do reklamy na novou rtěnku Chanel.

Celý článek

Krásná v každém věku. Nová beauty kampaň Dior s Gisele Bündchen a její maminkou

Brazilská supermodelka Gisele Bündchen je společně se svou maminkou tváří pleťového séra značky Dior. Decentní fotografie dvou rozdílných generací ukazují, že krásná můžete být v každém věku.

Celý článek

Zadržování vody v těle - úhlavní nepřítel hubnutí i zdravého životního stylu

Zadržování vody je velkým strašákem především těch z nás, které se neúspěšně snaží hubnout. Zadržování vody v těle je přirozený obranný mechanismus našeho metabolismu, se kterým se musíme naučit pracovat. V tomto článku se podíváme na příčiny tohoto jevu a účinnou obranu.

Celý článek

Nejlepší produkty na odlíčení

Odstranění make-upu a nečistot je jedním z nejdůležitějších kroků v péči o pleť. Vybrali jsme proto několik produktů na odlíčení, které si určitě zamilujete stejně jako my.

Celý článek

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek

Jak nejlépe vytvořit vlny pomocí žehličky

Obvyklá situace, kterou řeší snad každá žena. Kdo má rovné vlasy, chce kudrnaté a naopak. Dnes už žádná varianta není nemožná a lze si téměř k jakémukoli účesu lehce a snadno dopomoci. My jsme vám dnes sepsali podrobný, ale jednoduchý návod, jak si vytvořit přirozené vlny pomocí žehličky.

Celý článek

Profesionální péči o vlasy z pohodlí domova zvládnete sama

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy a je to rozhodně pravda. Proto byste měla i do jejich úpravy investovat svůj čas a vhodný výběr vlasových pomocníků. Představíme vám tři, se kterými si vlasy vyžehlíte, natočíte i vysušíte jako profesionální kadeřník!

Celý článek