dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

Kadeřník Honza Kořínek představil novou kolekci s vlnami v hlavní roli

Přidat na Seznam.cz
Honza Kořínek představil novou kolekci účesů s názvem Twenty20. V hlavní roli těchto účesů jsou krásné vlny a známý český kadeřník se nebojí hrát si ani s barvami.

Honza Kořínek je jeden z nejúspěšnějších kadeřníků u nás. Na jaro a léto si připravil několik variací různých účesů. Jedno mají ale společné - vlny jsou v hlavní roli této nové kolekce. Ačkoli jsou účesy s vlnami částečně velmi tradiční a konzervativní věc, kadeřník k nim přidal extravaganci a neotřelost, která je mu v jeho tvorbě vlastní.

Účesy jsou laděny i podle ročních období, tedy do jara a léta. Vlasy jsou po zimě oslabené, a proto si právě v těchto obdobích zaslouží tu největší péči. Jan Kořínek se proto rozhodl zanechat jim svou přirozenost, a tak použil i krepování, díky kterému zvýšil objem vlasů i celého účesu na maximum. Vlasy tak působí mnohem živěji a hravěji.

„Chtěl jsem ukázat, že druhů vln je nespočet a opravdu záleží někdy jen na detailech. Tvořil jsem looky jen například klasickou foukanou do vln. Vycházel jsem i z přirozenosti vlasů a použil správné stylingové přípravky a následně vlasy zpracoval difuzérem. Používal jsem ale i trn – tedy jednu z nejmenších kulem na vlasy. Bylo to důležité proto, aby se vlasy dostaly opravdu do XXL objemu. Po nakrepování jsem vlasy natáčel konickou kulmou a tvořil výsledný účes,“ vysvětluje majitel Hair studio Honza Kořínek.

Kolekce účesů měla kromě vln a objemu za cíl i zachování přirozených barev. Jedná se o dvě verze hnědých tónů a teplý odlesk blond. A ačkoliv český kadeřník většinou fotí své účesy na známých českých osobnostech, u této kolekce tomu bylo jinak. Honza Kořínek navázal spolupráci s předními českými modelkami. Mezi nimi například s Michaelou Tomanovou, která předváděla na fashion weeku v New Yorku a v Paříži nebo s Barborou Fialovou, která fotí pro nejznámější značky světa.

Production Honza Kořínek; foto: Petr Kozlík

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA DÁMSKÉ VLASY DÁMSKÉ ÚČESY ČECHY HONZA KOŘÍNEK

Související články

5 tipů na letní pedikúru

Lehký krok a krásná chodidla, tak i o tom je pedikúra. Jak připravit naše nohy na letní obuv, abychom se cítily sebevědomě? Jak pravidelně pečovat o chodidla a jaké barvy jsou letos trendy?

Celý článek

Novou globální ambasadorkou L’Oréal Paris je herečka Kate Winslet

Držitelka Oscara chce inspirovat ostatní ženy, aby se i v podobném věku cítily dobře. Prostřednictvím spolupráce s L’Oréal Paris k tomu má perfektně našlápnuto.

Celý článek

Dior do své kampaně vybral transgender celebritu Jin Xing

Jin Xing je bývalým plukovníkem v armádě, aktuálně úspěšnou tanečnicí a významnou transgender osobností v Číně. Od čtvrtka je také součástí kampaně módního domu Dior.

Celý článek

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Pravidelnost přináší velké výsledky

Do třetice všeho dobrého, to platí i o našem miniseriálu, který se věnuje cvikům i celkové filozofii obličejové jógy. Pojďte si s námi dnes přečíst, co vám face yoga přinese, kolik lekcí potřebujete, abyste si ji osvojili a mnoho dalšího.

Celý článek

PŘIROZENĚ KRÁSNÁ BEZ CHEMIE

Lidí, kteří se zajímají nejen o kvalitu jídla, ale zároveň kladou důraz na složení přípravků určených k péči o tělo, je stále více. Více lidí začíná číst etikety a zajímá se o potenciálně škodlivé látky, které se vyskytují v krémech, šamponech, mýdlech či v zubních pastách.

Celý článek

Připravte svou pleť na léto, začít můžete s těmito kosmetickými tipy

Léto je za rohem a všechno nasvědčuje tomu, že si ho budeme moct užít plnými doušky. Připravte svou pleť na pořádnou dávku vitamínů, hydratace a ochrany, bez které se v létě rozhodně neobejde.

Celý článek

ROZHOVOR: Honza Kořínek o covidu, kadeřnickém byznysu i trendech

Pro kadeřníky (a nejen pro ně) nastal 3. května den, na který čekali doslova jako na spásu. Konečně mohli otevřít své salony a věnovat se tak práci, kterou milují. Mezi nimi byl i vyhlášený vlasový guru Honza Kořínek.

Celý článek

Videohovor na poslední chvíli? Máme pro vás SOS líčení, na které stačí 5 minut a 5 produktů

Poslední měsíce způsobují, že své pleti dáváme více volnosti. Jsou však chvíle, kdy potřebujeme vypadat perfektně, s čímž nám pomůže krátký beauty tutoriál od vizážistky Dermacol Silvie Sieger spolu se známou influencerkou Nikol Trojanovou.

Celý článek