dnes je 05.04.2020 a svátek má Miroslava

Kadeřník Honza Kořínek představil novou kolekci s vlnami v hlavní roli

Přidat na Seznam.cz
Honza Kořínek představil novou kolekci účesů s názvem Twenty20. V hlavní roli těchto účesů jsou krásné vlny a známý český kadeřník se nebojí hrát si ani s barvami.

Honza Kořínek je jeden z nejúspěšnějších kadeřníků u nás. Na jaro a léto si připravil několik variací různých účesů. Jedno mají ale společné - vlny jsou v hlavní roli této nové kolekce. Ačkoli jsou účesy s vlnami částečně velmi tradiční a konzervativní věc, kadeřník k nim přidal extravaganci a neotřelost, která je mu v jeho tvorbě vlastní.

Účesy jsou laděny i podle ročních období, tedy do jara a léta. Vlasy jsou po zimě oslabené, a proto si právě v těchto obdobích zaslouží tu největší péči. Jan Kořínek se proto rozhodl zanechat jim svou přirozenost, a tak použil i krepování, díky kterému zvýšil objem vlasů i celého účesu na maximum. Vlasy tak působí mnohem živěji a hravěji.

„Chtěl jsem ukázat, že druhů vln je nespočet a opravdu záleží někdy jen na detailech. Tvořil jsem looky jen například klasickou foukanou do vln. Vycházel jsem i z přirozenosti vlasů a použil správné stylingové přípravky a následně vlasy zpracoval difuzérem. Používal jsem ale i trn – tedy jednu z nejmenších kulem na vlasy. Bylo to důležité proto, aby se vlasy dostaly opravdu do XXL objemu. Po nakrepování jsem vlasy natáčel konickou kulmou a tvořil výsledný účes,“ vysvětluje majitel Hair studio Honza Kořínek.

Kolekce účesů měla kromě vln a objemu za cíl i zachování přirozených barev. Jedná se o dvě verze hnědých tónů a teplý odlesk blond. A ačkoliv český kadeřník většinou fotí své účesy na známých českých osobnostech, u této kolekce tomu bylo jinak. Honza Kořínek navázal spolupráci s předními českými modelkami. Mezi nimi například s Michaelou Tomanovou, která předváděla na fashion weeku v New Yorku a v Paříži nebo s Barborou Fialovou, která fotí pro nejznámější značky světa.

Production Honza Kořínek; foto: Petr Kozlík

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA DÁMSKÉ VLASY DÁMSKÉ ÚČESY ČECHY HONZA KOŘÍNEK

Související články

Jak si snadno udělat gelové nehty sama doma

Nehty jsou vizitkou každé ženy a kvůli nynější situaci není zatím možné docházet do salonů. Jak to vyřešit? Prostě si udělejte gelové nehty doma! Chce to trochu praxe, ale hlavní výhodou je především cena.

Celý článek
Slavné obočí

Linie pohledu slavných dam

Preferujete obočí do úhledného tvaru, orámované tužkou, vysoce posazené, tenké či husté? Ač tak nebo onak, právě obočí je jedním z nejdůležitějších rysů našeho obličeje. Udává výraz, kterým se lišíme od ostatních.

Celý článek

Jak si správně vybrat řasenku, a na co si dát pozor

Řasenka dokáže s očima vykouzlit divy, ale to jen v případě, když použijete tu správnou variantu. Je potřeba se především zamyslet, jaké máte řasy a co konkrétně potřebují. Svůdný pohled pak vykouzlíte snadno a rychle.

Celý článek
Líčení v 5 minutách

Odpočítáváme aneb Půvab v minutách

Ženy se narodily pro krásu a každá má právo se cítit přirozeně krásná. Už Elizabeth Ardenová razila toto pravidlo. Průkopnice v líčení a zakladatelka kosmetické firmy.

Celý článek

Žij své sny, inspiruj se a buď dobrodruhem s novou vůní Coach Dreams

Jsou to sny, které inspirovaly značku Coach k vytvoření nové smyslné vůně. Spolu s tím i svoboda a dobrodružství na cestách po Americe.

Celý článek

Oční sérum šetrné k člověku i přírodě si teď vaše pleť zaslouží dvojnásob

Čas, který teď máme navíc, můžeme perfektně využít k tomu, abychom své pleti, zejména pak očím, dopřáli maximální péči. Vyzkoušejte novinku Inlight Bio oční sérum Supreme, je to takový malý drahokam.

Celý článek

Vrásky jako symbol moudrosti a stáří? Naučte se je lehce skrývat

Ve chvíli, kdy se nám v obličeji začnou tvořit vrásky, může nás pohltit menší panika, co s nimi? Je však několik způsobů, jak se o svou pleť starat i s vráskami, jak jim předcházet a udržovat vitalitu vaší pleti v co nejlepší kondici!

Celý článek

Jak používat lesk na rty, abyste dosáhla perfektního výsledku?

Milujete lesk na rty? Máte vždy alespoň jeden po ruce a neumíte si bez něj představit běžnou činnost? Naprosto vám rozumíme, připravili jsme pro vás pár tipů, jak dosáhnout ještě lepšího výsledku.

Celý článek