dnes je 06.03.2021 a svátek má Miroslav

Kadeřník Honza Kořínek představil novou kolekci s vlnami v hlavní roli

Přidat na Seznam.cz
Honza Kořínek představil novou kolekci účesů s názvem Twenty20. V hlavní roli těchto účesů jsou krásné vlny a známý český kadeřník se nebojí hrát si ani s barvami.

Honza Kořínek je jeden z nejúspěšnějších kadeřníků u nás. Na jaro a léto si připravil několik variací různých účesů. Jedno mají ale společné - vlny jsou v hlavní roli této nové kolekce. Ačkoli jsou účesy s vlnami částečně velmi tradiční a konzervativní věc, kadeřník k nim přidal extravaganci a neotřelost, která je mu v jeho tvorbě vlastní.

Účesy jsou laděny i podle ročních období, tedy do jara a léta. Vlasy jsou po zimě oslabené, a proto si právě v těchto obdobích zaslouží tu největší péči. Jan Kořínek se proto rozhodl zanechat jim svou přirozenost, a tak použil i krepování, díky kterému zvýšil objem vlasů i celého účesu na maximum. Vlasy tak působí mnohem živěji a hravěji.

„Chtěl jsem ukázat, že druhů vln je nespočet a opravdu záleží někdy jen na detailech. Tvořil jsem looky jen například klasickou foukanou do vln. Vycházel jsem i z přirozenosti vlasů a použil správné stylingové přípravky a následně vlasy zpracoval difuzérem. Používal jsem ale i trn – tedy jednu z nejmenších kulem na vlasy. Bylo to důležité proto, aby se vlasy dostaly opravdu do XXL objemu. Po nakrepování jsem vlasy natáčel konickou kulmou a tvořil výsledný účes,“ vysvětluje majitel Hair studio Honza Kořínek.

Kolekce účesů měla kromě vln a objemu za cíl i zachování přirozených barev. Jedná se o dvě verze hnědých tónů a teplý odlesk blond. A ačkoliv český kadeřník většinou fotí své účesy na známých českých osobnostech, u této kolekce tomu bylo jinak. Honza Kořínek navázal spolupráci s předními českými modelkami. Mezi nimi například s Michaelou Tomanovou, která předváděla na fashion weeku v New Yorku a v Paříži nebo s Barborou Fialovou, která fotí pro nejznámější značky světa.

Production Honza Kořínek; foto: Petr Kozlík

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA DÁMSKÉ VLASY DÁMSKÉ ÚČESY ČECHY HONZA KOŘÍNEK

Související články

Nákupní tip pro dámy i pány: dopřejte si nadstandardní péči

Perfektní péče o vlasy i vousy je tím, co nám často připadá jako základní standard. Ne s každým výrobkem však můžeme dosáhnout skvělých výsledků. S řadou Rowenta Ultimate Experience dosáhnete maxima!

Celý článek

10 účesů, které zvládnete i doma

Možná už vás nebaví každé ráno zamotat vlasy do drdolu nebo jen vyčesat culík. Dali jsme dohromady deset jednoduchých účesů, které zvládnete během chvíle i doma.

Celý článek

Jak upravit ofinu doma

S ofinou to není lehké, ale co si budeme povídat, ten efekt stojí zato. Jednoduchá úprava ofiny ve vaší koupelně s výsledkem jako z kadeřnictví. Pojďte to zkusit s námi. 

Celý článek

5 trendy účesů, které ovládly Instagram

Řekněme si narovinu, že život v karanténě není úplná výhra. Ale na všem se dají najít pozitiva! Máme více času samy na sebe, a to můžeme skvěle využít v náš prospěch. Sociální sítě a zejména pak Instagram se začaly plnit novými trendy účesy, kterými se může inspirovat každá z nás. Díky nim po lockdownu zazáříte! 

Celý článek

Symbol ambiciózní ženy a jemné rebelky s romantickou duší najdete v novém parfému návrhářky Jitky Klett

Elegantní vůně vhodná pro dámy i pány omámí nejenom vaše smysly. Designový flakón, vůně oslavující ambiciózní ženu a podpis návrhářky Jitky Klett jsou spojením, které nás nenechává klidným.

Celý článek

3 skvělé způsoby, jak si navlnit a zároveň nezničit vlasy

Která žena by nechtěla krásné přirozené lokny přímo po probuzení? Pokud vás příroda neobdarovala dokonale kudrnatou kšticí, tak nezoufejte. Nádherné vlnky si můžete udělat i bez použití kulmy.

Celý článek

Natalie Portman v kampani na novou ikonickou rtěnku Dior

Natalie Portman se poprvé objevila v kampani řady rtěnek Rouge Dior v roce 2013. Nyní se vrací, aby představila aktuální novinky oblíbeného módního domu a jeho nejnovější beauty linie.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Kočičí oči Barbry Streisandové

Okamžiky, na které nikdy nezapomeneme. Styl a vzhled, který se snažíme napodobit. Tento výčet by byl nekonečný, a přesto někde začneme a postupně vás provedeme stylem hvězdných osobností, který si budeme vždy pamatovat. Pro dnešní článek jsme vybrali dokonalost líčení očí zpěvačky a herečky Barbry Streisandové.

Celý článek