dnes je 09.12.2022 a svátek má Vratislav

Kalendář Lucie Bílé a Psí šance pomůže československým vlčákům

Přidat na Seznam.cz
Známé tváře a českoslovenští vlčáci – to je spojení, které již po několikáté v řadě nabízí projekt spolku Psí šance Jedinečný kalendář. Přípravy na jeho nejnovější vydání vyvrcholily slavnostním křtem, který se uskutečnil dnes v Divadle Lucie Bílé.

Zdoj. Moda.cz 

Tváří a partnerkou kalendáře pro rok 2023, jehož kmotry se stali zpěvačka Marta Kubišová a herečka Dana Morávková s manželem Petrem Maláskem, je česká slavice Lucie Bílá.

Nezisková organizace Psí šance z.s. založená pěti dámami, které spojuje nejen přátelství, ale také touha pomáhat zvířatům, působí v Česku od roku 2014. Po úspěchu několika charitativních akcí zakotvil spolek zejména u projektu Jedinečný kalendář, který již pátým rokem propojuje známé české a slovenské osobnosti s jedinečným psím plemenem československý vlčák. A právě pro tento počin se nadchla také zpěvačka Lucie Bílá, která však není jen tváří nového kalendáře. Stala se rovnocenným partnerem projektu a na realizaci se podílela po technické i finanční stránce.


Zdroj: se svolením Lucie Bílé
Foto: Lenka Hatašová Photography

Charitativní kalendář Lucie Bílá a Psí šance 2023 obsahuje 12 exkluzivních fotografií Lucie Bílé s československými vlčáky. Autorkou portrétů, které vznikaly mimo jiné ve zpěvaččiných rodných Otvovicích, je fotografka Lenka Hatašová. Kalendář je možné zakoupit v tradiční nástěnné verzi a letos poprvé také ve stolní variantě. Výtěžek z jeho prodeje poputuje do Záchranné stanice pro československé vlčáky v Adamově u Brna, která se jako jediná v České i Slovenské republice stará právě o československé vlčáky v nouzi. V předchozích čtyřech ročnících kalendáře se přitom podařilo vybraným útulkům předat více než 650 tisíc korun, které byly využity mj. na technické zázemí, osvětlení celého prostoru nebo kvalitní oplocení areálu, kde nyní probíhá i převýchova a výcvik československých vlčáků.

„Kalendář s československými vlčáky je teprve mým druhým kalendářem v celé kariéře. Chtěla jsem se proto spojit s někým, komu tím udělám radost a komu tím zároveň pomohu, takže jsem ráda, že jsem objevila právě neziskovou organizaci Psí život a poznala skvělé dámy, které spolek vedou. Navíc jsem nadšená, že jsem mohla po nějaké době fotit s fantastickou fotografkou Lenkou Hatašovou. Doufám, že kalendář bude mít úspěch, abychom československé vlčáky v Adamově a lidi, kteří tam o ně pečují, podpořili co nejvíce,“ říká o spolupráci se spolkem Psí šance zpěvačka Lucie Bílá.

Československý vlčák je náročné a svéhlavé plemeno, které vzniklo zkřížením německého ovčáka a karpatského vlka. „Lidé za tímto plemenem často hledají krásu vlka s povahou pudla, což je kombinace, která nejde dohromady,“ usmívá se předsedkyně Psí šance Jana Klouparová. „Nevědomost, nedostatek času a nedůslednost nejčastěji vedou k tomu, že jsou tito psi v prvních třech letech života vráceni chovatelům, odvezeni do Záchranné stanice pro československé vlčáky nebo jednoduše uvázání někde v lese,“ vysvětluje. Právě do Adamova tak přivážejí československé vlky ze všech koutů Evropy. Majitelé stanice jim dávají druhou šanci na život – poskytnou jim nejen potřebnou lékařskou péči, ale také velmi důležitý čas na socializaci a převýchovu. Výtěžek z prodeje kalendáře 2023 bude použit zejména na renovaci kotců, které jsou vlivem počasí i aktivitou psů velmi opotřebené, a zároveň na chod celé záchranné stanice.

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČENOSTI LUCIE BÍLÁ PSÍ ŠANCE LENKA HATAŠOVÁ

Související články

Party pohoštění podle celebrit – jaké chuťovky podávat na večírku?

Nedílnou součástí každé nezapomenutelné party jsou fantastické pochutiny, ať už jde o slané kanapky, dezerty či například oblíbené masové kuličky. Co podávat na večírku, aby se hosté cítili jako celebrity?

Celý článek

Díky celoživotnímu soužití se psy jsem měla šanci pochopit zodpovědnost vůči zvířeti, říká úspěšná herečka a zpěvačka Hanka Holišová

Zpěvačka a herečka Hana Holišová zažívá velmi úspěšné roky, nejenom na divadelní scéně, ale i v televizi. Nedávno se také objevila ve dvou projektech, které nadchnou všechny pejskaře.

Celý článek

Známé osobnosti tváří tvář vlkům. Dojemný projekt každoročně podporují známé české i slovenské osobnosti

Zastat se psů, ve kterých dřímá část vlka, se stává tradicí. Již počtvrté se několik známých osobností rozhodlo podpořit projekt, který pomáhá československým vlčákům. Dojemný projekt společně s krásným národním plemenem vás chytí za srdce.

Celý článek

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek

Čokoládové pralinky v podání La Vie Chocolat

Když se skloubí vášeň, umění a zapálení pro práci, nemůže z toho vzniknout nic jiného než rodinná pralinkárna - La Vie Chocolat, za kterou stojí Jakub Vobořil. Pokud jste milovníkem čokolády, jste tu na správném místě.

Celý článek
Podcast Sarkastický kafe

Mariana Prachařová a Helena Navrátilová jako oblíbené podcasterky „Sarkastickýho kafe“. Co na sebe prozradily ze svého soukromí?

Holčičí duo Mariana Prachařová a Helena Navrátilová jsou dámy, které mají na svůj mladý věk široké spektrum pracovních zkušeností. Jaké je spojují a co na sebe prozradily ze svého soukromého života?

Celý článek

Celebrity a jejich oblíbené vůně

Parfém. Neviditelný podpis ženy. Snad proto nás ženy tolik baví. A nejvíc fakt, že může být každý den jiný, ale stejně o nás řekne mnoho. Jaký parfém miluje Meghan Markle, Kate Moss nebo Victoria Beckham?

Celý článek

Mužští plus size modelové dobývají módní mola

Svět si pomalu zvyká na plus size modelky. Ty rozhodně dnes již nejsou žádnou raritou. Jaké jsou však příležitosti pro plus size modely a je společnost připravena i na tento trend?

Celý článek