dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Kapr nejen na Vánoce: sladkovodní ryby jako součást zdravého jídelníčku

Přidat na Seznam.cz
Blíží se Štědrý den a mnoho domácností si jej neumí představit bez tradiční štědrovečerní večeře - smažený kapr s bramborovým salátem. Večeře sice tradiční, ale nutričně plná prázdných kalorií. Sladkovodní ryby jako takové jsou přitom podle odborníků zdravější než některé ryby mořské.

zdroj: Pexels.com

Zdraví prospěšné

Ryby jsou obecně velmi doporučované při redukčních dietách, při nabírání svalové váhy i v rámci hodnotově vyváženého stravování. Jejich hlavní benefit spočívá ve zdroji základních omega-3 mastných kyselin. Maso obsahuje "zdravé tuky", a tak i ta nejtučnější ryba má mnohdy méně tuku než libové maso. Rybí tuk je navíc velmi zdravá záležitost. Věděly to i naše babičky, které rybím tukem kurýrovaly nejednu nemoc. Obsahuje totiž složky, které napomáhají zdravému fungování mozku a srdci.

Zdroj: Pexels.com

České rybníkářství

Ačkoli je trendem konzumace především mořských ryb, část odborníků tvrdí, že tělu mnohem prospěšnější jsou právě ryby, které plavou v našich vodách. Některé druhy mořských ryb mohou obsahovat větší množství rtuti. Sladkovodní ryby prospívají vašemu zdraví, napomáhají štíhlému pasu a v ČR je pořídíte se zaručenou čerstvostí. Své o tom ví i více než 350 tisíc rekreačních rybářů, které eviduje Český rybářský a Moravský rybářský svaz.

"Sladkovodní ryby jsou fajn, protože jejich maso je snadno stravitelné, obsahuje "zdravé tuky" a nenasycené mastné kyseliny. Jako rybář, který je hrdý na naše rybníkářství můžu říct, že je na špičkové úrovni jak technologické, tak ve šlechtění kapra, ze kterého se stává z výživového hlediska stále kvalitnější ryba. Přesto více než polovina naší produkce míří na export, což je škoda. Lidé by si kvalitní tuzemskou rybu mohli dopřát častěji než na Vánoce," říká vášnivý rybář Libor Marčan z Prostějova.

Zdroj: archiv Móda.cz

Správný chov i prodej

Ryba je ale především také zvíře, a tak není překvapující, že i způsob chovu se skutečně může projevit i na chuti ryby. Například nejznámější český rybář Jakub Vágner minulý týden v rozhovoru pro Český rozhlas kritizoval některé způsoby prodeje vánočních kaprů, kdy jsou kádě přeplněné rybami a není v nich dostatek vody. Tento prodej pak připomíná spíše krvavá jatka. Spousta lidí si však neuvědomuje, že sladkovodní ryby jsou k dostání po celý rok. Přímo na sádkách, od soukromých chovatelů, ve vaší oblíbené rybárně nebo od specializovaných prodejců, kteří vědí, ze kterého rybníka jejich ryby pocházejí. V Česku fungují i specializované e-shopy.

Zdroj: archiv Móda.cz

Malá poptávka i odrazující kosti

Podle statistik ale Češi sladkovodním rybám příliš neholdují. Odrazují je především náročné zpracování a množství kostí. Lehkou záležitostí není ani úprava v kuchyni, každá ryba vyžaduje trochu odlišnou úpravu, aby na vašem talíři vynikla. Nízká je i poptávka v restauracích, které sladkovodní ryby často neumějí správně připravovat, volí levnější variantu dovezených rybích produktů, a také nechtějí riskovat kolísavou poptávku českého strávníka. Gurmáni však ocení delikátní chuť našich českých ryb, jako je candát, štika, sumec, okoun, lín a další, které nevidí na stole každý den.

Zdroj: archiv Móda.cz

Sladkovodním rybám se tedy rozhodně nevyhýbejte. Zdravotní benefity, chuť a čerstvost převáží veškerá negativa. Ryby bychom měli údajně jíst dvakrát týdně, a tak není lepšího předsevzetí do nového roku. A začít můžete už štědrovečerní večeří. Přejeme dobrou chuť!

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI KAPR VÁNOČNÍ KAPR VÁNOCE 2020 DIETY RYBY ČERSTVÉ RYBY

Související články

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Kočičí oči Barbry Streisandové

Okamžiky, na které nikdy nezapomeneme. Styl a vzhled, který se snažíme napodobit. Tento výčet by byl nekonečný, a přesto někde začneme a postupně vás provedeme stylem hvězdných osobností, který si budeme vždy pamatovat. Pro dnešní článek jsme vybrali dokonalost líčení očí zpěvačky a herečky Barbry Streisandové.

Celý článek

Co jste nevěděli o oblíbených vánočních klasikách

Sváteční pohoda je tu a s ní i neodmyslitelné vánoční klasiky s legendárními hláškami. Za filmovým plátnem se ale skrývají věci, které jste o vašich oblíbených vánočních filmech netušili. Zpracovali jsme pro vás pikantní zajímavosti ze zákulisí...

Celý článek

Mladá květinářka Eliška Krejčí váže květiny pouze z toho, co najde volně v přírodě

Pod značkou Plané květy najdete jednu mladou a talentovanou květinářku, která váže kytice úplně jinak, než jak jsme zvyklí z květinářství. Nejde ani tak o techniku vázání, ale o to, z čeho Eliška Krejčí kytice váže. Nepracuje s květinami šlechtěnými nebo dovezenými z velkých dálek. Používá rostliny, třeba i plevel, který najde na louce nebo u cesty.

Celý článek