dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Kdo je Melania Trump?

Přidat na Seznam.cz
První dáma by vždy měla působit elegantně, vkusně a inteligentně. Podaří se tři základní body skloubit Melanii Trump?

Melania Trump, rodným jménem Melanija Knavs, se narodila v roce 1970 ve slovinském Novem mestě. Její otec byl prodejce automobilů a matka módní návrhářka. Proto ani Melania neměla daleko k módnímu světu a již v šestnácti letech začala s modelingem, jako takovým. Netrvalo dlouho a všimla si jí milánská agentura, se kterou podepsala smlouvu.

Studium však nezanedbala a dokončila školu návrhářství a architektury na Lublaňské univerzitě. Díky práci pro velké módní domy v Milánu a Paříži brzy nastala příležitost poznat USA a Melania neváhala. V roce 1996 se přestěhovala do New Yorku, aby zde spolupracovala s významnými fotografy, módními magazíny a světovými značkami.

Velmi rychle tak Melania obsadila titulní strany nejslavnějších módních časopisů od Vogue, Harper's Bazaar, InStyle až po Vanity Fair či Elle.

V roce 2000 již byla k vidění po boku Donalda Trumpa, když tehdy usiloval o nominaci v prezidentských volbách. Seznámili se však jen dva roky po jejím příjezdu do New Yorku a jejich vztah se stal oficiálním v roce 1999. O šest let později se tento pár vzal a v roce 2006 získala Melania Trump americké občanství. Při jejich svatbě byly přítomny mnohé známé osobnosti, mezi nimi například i Heide Klum a Hillary Clinton s manželem Billem Clintonem.

Od moderování různých show a pořadů se Melania dostala až k návrhům vlastních kolekcí hodinek a klenotů s názvem „Melania™ Timepieces & Jewelry“ a v roce 2013 přinesla na trh řadu pleťové kosmetiky „Melania™ Caviar Complexe C6“.

Melania a Doland Trumpovi mají syna Barrona Williama, který se jim narodil v roce 2006. Melania kromě ostatního hovoří anglicky, slovinsky i francouzsky. Po více než sto letech bude v roli první dámy, první manželkou amerického prezidenta, která se narodila mimo území Spojených států. Její minulost a zkušenosti snad ale hovoří samy za sebe, že bude schopnou oporou svého manžela, prezidenta USA.

harpersbazaar.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MELANIA TRUMP DONALD TRUMP PRVNÍ DÁMA AMERICKÉ ŽENY

Související články

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Celý článek

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek

Tour de France: Legenda o žlutém trikotu

I letošní ročník slavného cyklistického závodu Tour de France se pomalu chýlí ke konečné etapě, kdy závodníci projedou hlavním městem Francie - Paříží. Francouzské cyklistické žně nejsou pouze o sportu, ale také překvapivě o módě. Podívali jsme se proto na historii legendárních trikotů.

Celý článek