dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

Když se koupelna leskne chromem

Přidat na Seznam.cz
Každá žena stráví ve své koupelně poměrně dost času

Připočtěme k tomu ještě skoro nulové soukromí, protože přes slabé jádro je slyšet úplně cokoli, o toaletě ani nemluvě. Pokud zrovna chybějí finance na její uspokojivou renovaci, pojďme se spolu alespoň zasnít nad luxusem hotelových koupelen, kde se to jen leskne nablýskaným chromem.

V českých domácnostech se zatím chromové prvky v koupelnách zdaleka tolik neusadily. Poměrně oblíbené jsou ale v západních zemích. Jsme zvyklí převážně na klasickou keramiku a chrom nám stále připadá jaksi nezvyklý, přestože vypadá tak krásně a skoro nadpozemsky se leskne. Taková koupelna nemusí být stříbřitými prvky nijak přesycena, stačí třeba jen jedna skříňka na toaletní potřeby nebo pěkná, blyštící se sada na mýdlo, šampon či stojánek na zubní kartáčky. Pár takových elegantních a působivých drobností a celkový vzhled koupelny se rázem změní. Chrom se dá báječně kombinovat se sklem, a to jak s klasickým průhledným, tak s mléčným.

Dále vypadá velmi pěkně velká zrcadlová plocha, která koupelnu opticky zvětší. Na druhou stranu se musíte připravit na to, že budete donekonečna pouze leštit, leštit a zase leštit. Chrom má výrazný, přesto značně neutrální vzhled, takže ať už je vaše koupelna laděna do červené, modré nebo třeba žluté, s každou z těchto barev vytvoří nádhernou variaci a barevný tón ještě podtrhne. Chrom se také poměrně snadno udržuje, ovšem pokud vám záleží na tom, aby se vše náležitě blýskalo, bude třeba údržbě věnovat o trochu více času. Co se týče doplňků, výběr je opravdu pestrý. Můžete si pořídit již zmíněnou mýdlovou sadu, několik praktických poliček, umyvadlo, samozřejmě pákové baterie, a dokonce, chcete-li být opravdu důkladní, i toaletní prkénko. Kdo má rád lesk a luxus, musí jednoznačně zvolit chrom, protože ten je zárukou opravdové originality.

 

Zdroj fotografií: Rensup.com, Giant.co.uk

Přidat na Seznam.cz
DŮM A ZAHRADA KOUPELNA ZRCADLO CHROM

Související články

Černá a bílá v interiéru – dokonalá kombinace pro 21. století

Minimalistický styl je v současné době velmi trendy. Ať už sáhnete po nábytku, kterého je poskrovnu nebo po minimalistických odstínech barev, budete in a módní. V našem článku se dozvíte, proč je kombinace nestárnoucí klasiky - černé a bílé, pro vás dokonalá a proč vsadit na tyto barvy, jestliže právě chystáte rekonstrukci vašeho domova nebo stěhování.

Celý článek

Vylepšete svou terasu či balkón pomocí stylových květináčů

Ať už máte verandu nebo balkón, určitě vám právě v těchto dnech krásně rozkvétá, plody pomalu zrají a vše se zelená. Co si kousek své zeleně vyšperkovat tím, že si pořídíte nový stylový květináč?

Celý článek

Máte pocit, že máte úzký dům? Pak jste ještě neviděli tento

Toto mikro bydlení najdete v Tokiu, hrdě si za ním stojí architekt Takeshi Hosaka s manželkou a nazvali ho Love2 House.

Celý článek

V bývalém domě kouzelníka Houdini můžete strávit noc

Tohle kouzlo je skutečné. Noc strávená v domě legendárního kouzelníka Harryho Houdini nevyjde zrovna levně, zato bude určitě plná vzrušení.

Celý článek

Jak využít krásu a sílu mramoru v interiéru?

Mramor je využíván po staletí a pořád nepřestává být in. Existuje mnoho způsobů, jak tento elegantní materiál ve vaší domácnosti využít, podívejte se, jaké to jsou!

Celý článek

Sestry Cara a Poppy Delevingne koupily dům v L. A.

Britské modelky a sestry Cara a Poppy se rozhodly více zaměřit na kariéru v Hollywoodu. Nejspíš proto za víceméně utajených obchodních řízeních koupily dům v Los Angeles.

Celý článek

Jak se tvoří stylová zahrada, která nevyžaduje moc práce?

S jarem přichází čas na zahradní změny. Přinášíme pár tipů, které vám zahradu vylepší, ozvláštní, ale nebudou stát moc práce a času!

Celý článek

Zrcadlo IKEA, které vám zvedne náladu

Londýnská pobočka IKEA vymyslela, jak svým zákazníkům zvednout náladu a zajistit jim lepší rána. Jak se to IKEE povedlo?

Celý článek