dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

KOLEKCE ELEMENTS OD ČESKÉ ZNAČKY PORT OF STARS

Přidat na Seznam.cz
Nadčasová značka představuje novou nadčasovou kolekci ''Elements''. Okouzlí vás svými minimalistickými střihy i trendy barvami.
Elements Port of Stars

Zdroj: se svolením Port of Stars

Kolekce ELEMENTS

Nová kolekce "Elements" bude oficiálně představena ve středu 2. listopadu 2022 s kulisou unikátní instalace, jejíž autorkou je Elis Monsport. Můžete si ji prohlédnout 3., 4. a 5. listopadu formou předem sjednané schůzky. Móda značky Port of Stars je neoddělitelně spjata se vzory, které vycházejí z řemeslného umění a předvádí inspiraci samotných tvůrců. Hlavní vizí kolekce je vyzdvihnout tvary a dát prostor výraznému objemu v atraktivní podobě. Prostřednictvím skladů a švů modely zdůrazňují tělesné křivky, zároveň však dávají prostor představivosti, která je pevně zakořeněna v srdci značky. Kolekce "Elements" je devátou v pořadí. Je dílem kolektivu, který přetváří svou inspiraci ve jménu respektu k materiálům a lásky k řemeslu. Prostřednictvím minimalistických, ale zajímavých tvarů kolekce pracuje s konceptem barevných bloků.


Zdroj: se svolením Port of Stars

 

Co nás v kolekci čeká

Těšit se můžete na dva nové modely bund Sam Jacket a Port Parka. Nová bunda Sam Jacket spojuje objem s jednoduchostí, kombinuje vycpanou podšívku s tvarujícím svrchním materiálem. Model Port Parka hraje na notu městského stylu, má rovný střih, výrazné kapsy a řemínky a je kompletně vyroben z italské organické tkaniny. Další novinkou je sukně Circle Skirt. Jak název napovídá, má tvar dokonalého kruhu. Sofistikovaná konstrukce spodní partie propůjčuje modelu objem bez nutnosti použití pevného materiálu. Milovnice módy jistě zaujme i model Petal Top, oslavující romantiku, která je značce Port of Stars blízká. Má užší střih a je vyroben ze lnu s krásnou texturou a vlněné směsi ve stylu patchwork. Nové kousky se skvěle kombinují a stanou se sofistikovaným základem moderního šatníku.


Zdroj: se svolením Port of Stars

 

Na představení nové kolekce, které se uskuteční v listopadu 202, značka Port of Stars spolupracuje s Elis Monsport. Elis jako múza a vizuální guru představí svou jedinečnou interpretaci kolekce. Zaměří se především na řemeslné umění a vztah mezi světem módy a designu. Autorkou kampaně je Hana Knížová, která se v tomto případě lehce odklonila od tradičního stylu značky. Zachycuje Elis v modelu Port of Stars v jejím uměleckém studiu během tvorby kousků, které doplňují novou kolekci " Elements". Elis Monsport je multidisciplinární návrhářka a rytečka skla. Studovala ve sklářském ateliéru na UMPRUM pod vedením Ronyho Plesla. Její největší inspirací je příroda, krajina, skály a jejich textury, které přenáší do svého díla s využitím nejrozmanitějších řemeslných technik. Eliščina práce je plná příběhů, promlouvá k nám prostřednictvím umění a skvěle zvládnutého řemesla. Předměty, které tvoří, jsou opravdovými unikáty.

Luxusní lokální produkce

Českou značku Port of Stars založila v roce 2019 Yasmin Keshmiri Hejduk ve spolupráci s Janou Kapounovou a hlavní návrhářkou Radkou Kubkovou. Přináší nadčasovou a všestrannou módu, která klade důraz na udržitelnost, propracovaný design a lokální produkci. Její filozofie staví na úzké spolupráci s klienty, dokonale zvládnutém řemeslu a konceptu slow fashion. Ke každému jednomu modelu přistupuje individuálně, důraz je kladen na ty nejjemnější detaily s cílem vytvořit zajímavé kousky, povznesené nad módní trendy. Většinu kolekcí tvoří jedinečné kousky v limitovaných sériích nebo dokonce i jediném exempláři. Často se vyprodají již během prvního představení kolekce. Značka se tak stala novou ikonou na poli umění, filmu, designu i ve světě mladých kreativců. 


Zdroj: se svolením Port of Stars

Udržitelnost je klíčovým aspektem studiové tvorby, která vyniká designem, kvalitou a mravní integritou. Modely jsou vyrobeny z organické bavlny, přírodního lnu a hedvábí a často také z přebytečných materiálů od velkoproducentů. Díky propracovanému designu a zkušenostem Radky Kubkové jsou v rámci filozofie "zero-waste" všechny přebytky a odřezky zachovávány a následně zužitkovány při tvorbě dalších modelů. Vzniká zde tak idea návaznosti na předchozí kolekce a díky drobným "vzpomínkovým" detailům je každý kousek zajímavým originálem. 

Přidat na Seznam.cz
PORT OF STARS MÓDA KOLEKCE 2022 ČESKÁ MÓDA

Související články

Toužíte po nepřehlédnutelné bundě či kabátu? S těmito zazáříte ve městě i na horách

Od svého kabátu či bundy v zimě očekáváme, aby nám bylo dostatečné teplo a cítily jsme se pohodlně. Zároveň se v nich chceme líbit. Sobě, svému partnerovi ale i ostatním. Vybrali jsme šest kousků, které si zamilujete a zároveň v nich zazáříte.

Celý článek

Život na vysoké noze

Párty náladu přináší konec roku v podobě vánočních večírků a oslav. S novou kolekcí značky Jenny Fairy si je užijete na vysoké noze. Buďte královnou všech večírků!

Celý článek

Návrhář Jan Černý představuje svoji desátou kolekci pod názvem „A boy who plays with fire“

Nejnovější ready-to-wear show představená v pražské Staroměstské tržnici ukazuje Janovu vizi menswearu a unisexwearu na rok 2023. Oslavuje deset sezón, v průběhu kterých návrhář představuje svoji tvorbu pravidelně veřejnosti.

Celý článek

Nová kolekce značky LEEDA vznikala ve spolupráci s herečkou Barborou Bočkovou

Svítí na cestu, i když zrovna nejsou vidět. Možná se jen odráží v hladině jezera nebo zapomenutém střepu na ulici. Někde tam jsou, pro vás. Řeč je o šatech z nové kolekce značky LEEDA.

Celý článek
Jitka Klett Couture

JITKA KLETT NABÍZÍ JEDINEČNÝ ZÁŽITEK PRO VŠECHNY MILOVNÍKY MÓDY

Velice oblíbená návrhářka z domácí scény Jitka Klett při příležitosti stěhování jejího módního salonu nabízí jedinečnou možnost nevšedního zážitku pro všechny milovníky módy a její tvorby.

Celý článek

Podzim se značkou Badura. Klasický nebo plný módních trendů?

Ať už se vaše aktuální sezóna ponese v klasickém duchu plném elegance a kvality nebo si dovolíte zaexperimentovat a pustíte do svého šatníku a botníku trochu módních trendů, modely značky Badura mají od každého něco. Tak vybírejte a kombinujte!

Celý článek

Kristen, Vittoria a Paloma ve fantasy kampani značky H&M

Kristen, Vittoria a Paloma se chopily ztvárnění módní fantazie inspirované virtuální realitou. H&M Innovation Story je kampaň, která symbolizuje tři odlišné dimenze módy.

Celý článek
MODIVO Black Friday

MODIVO POVYŠUJE BLACK FRIDAY NA VYŠŠÍ LEVEL A ZAJÍMAVÝMI NABÍDKAMI SE CHLUBÍ CELÝ MĚSÍC

Black Friday je považován za největší “svátek slev", který letos připadá na 25. listopad. Přestože slevové šílenství po celém světě začíná přímo ve zmiňovaný den, v MODIVO mění Black Friday na Black Month. Využijte exkluzivní příležitost a doplňte svůj šatník o nejnovější trendy. 
 

Celý článek