dnes je 01.03.2021 a svátek má Bedřich

Kolekce Fall 2016 v podání Diane von Furstenberg zahrála na mnoho strun

Přidat na Seznam.cz
Když si na první pohled prohlídnete aktuální kolekci Diane von Furstenberg, se vší láskou vás nejspíš napadne slovo cirkus.

Ale cirkus v dobrém slova smyslu. Diane se prostě rozhodla do své podzimní kolekce zahrnout vše, co jí napadlo. Výsledný efekt je takový, že si u ní vybere to pravé ořechové snad každá z nás.

Není to však jen rukou samotné návrhářky, ale rovněž oznámením společně s CFDA, že designérka zahájila spolupráci s Boston Constulting Group, která pomůže přehodnotit módní systém přehlídek v rámci New Yorku i Evropy. Jednou z novinek bylo i to, že Von Furstenberg nabídla několik kousků z kolekce k okamžitému prodeji, což byl velice chytrý tah.

Další inovace se týkají změny adresy jejího ústředí vzhledem k dopravním zácpám před jejími dveřmi a také rozložení světových modelek v rámci jednotlivých modelů. Vše zatím nasvědčuje tomu, že spolupráce se společností bude úspěšná.  

Kolekce tak byla pojatá v přátelském diskotékovém duchu. Karlie Kloss představila zlaté flitry v podobě zavinovacích šatů. Jourdan Dunn zahalila černá barva se zlatými skvrnami. Hojně se objevily hravé retro kloboučky s umělými květinami, overaly i chlupaté doplňky. Šátky, kožešiny, vesty i kůže. Kolekcí za těch pár minut stihlo proplout od A do Z vše, co vás napadne a to včetně barevné kombinace. Ať už cirkus nebo disko, kolekce Diane von Furstenberg přinesla minimálně úsměv na tváři.

vogue.com/fashion-shows

Přidat na Seznam.cz
DIANE VON FURSTENBERG FALL 2016 NEW YORK FASHION WEEK RETRO

Související články

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Kouzlo nadčasovosti: Trendy, které nestárnou

Někdy je malé poohlédnutí do minulosti příjemnou záležitostí. A v módním průmyslu to platí obzvlášť! Vybrali jsme pro vás jen hrstku trendů, které byly vytvořeny v 70. letech a spousta z nich obstojí i dnes.

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Zeštíhlující triky, které doopravdy fungují

Jak nejlépe zamaskovat nedostatky, a jak naopak vyzdvihnout přednosti? Máme pro vás několik jednoduchých triků, díky kterým bude vaše postava vypadat ještě lépe. 

Celý článek

Oldschool oblékání pro muže aneb jak se pánové oblékají do historie

Co mají společného britský historický seriál Peaky Blinders a hvězda One Direction Harry Styles? Jsou ovlivněni milovníky oldschool oblékání, a právě díky nim a jejich vlivu se tento trend promítá do pánské módy. Oldschool už vlastně není oldschool. Připravili jsme pro vás módní tipy, se kterými se neztratíte.

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek

New York fashion week a jeho street style

Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Celý článek