dnes je 20.09.2017 a svátek má Oleg

Kolekce Insecta inspirovaná hmyzem

Patříte mezi idealistky a zvědavě hledáte smysl života? Pak je právě pro vás stvořená kolekce, která je inspirovaná hmyzem.

Česko-belgická módní značka Alter Era přináší návrhářské duo. Zhanna Belskaya a Alicia Declerck jsou umělkyně, které hledají inovativní kreace získávané z etnických kmenů, architektonických prvků a minulých dob. Ačkoliv každá z nich pochází z různých geografických oblastí, pěstují společnou řeč, estetiku a filosofii pro design. Což se prolíná geometrickými prvky a organickými vzory v rámci tvarů a objemů.

„Naše žena je myslitelka, snílek a idealistka. Pálení zvědavosti ji posílá na výpravu zkoumání základního významu a skryté krásy světa.“

Z toho vznikla jejich první kolekce pro Jaro/Léto 2016 s názvem „Insecta“, ve které se odráží průzkumnice plná dobrodružné elegance, jíž podtrhují znaky z říše hmyzu zahalené v geometrických tvarech a průzračné eleganci.

Modely jsou 100 % z Evropy, designové studio má sídlo v Belgii, zatímco výrobní závod je v České republice. Tkaniny jsou dodávany z pečlivých zdrojů v Itálii. „Usilujeme o vysoce kvalitní produkty, které jsou vytvářeny lokálně a eticky,“  řekly o své práci Zhanna a Alicia.

V jejich prvotině tak spatříte nejenom dobrodružství, ale také historii, barevnou paletu, potisky ze světa hmyzu a geometrii. Výrazné a nevšední modely by vás mohly bavit…


 

 

ALTER ERA ZHANNA BELSKAYA ALICIA DECLERCK

Související články

Duo Alter Era zavázalo svou jarní kolekci 2018 do stužek a mašlí

Dvojice českých návrhářek poz značkou ALTER ERA uvedla během druhého fashionweekového dne svou jarní kolekci 2018 plnou mašlí a retro vzorů.

Celý článek

Podzimní kolekce ALTER ERA 2017 přináší příjemné potištěné pleteniny

Právě pleteniny představují jeden ze základní stavebních prvků celé podzimní kolekce. Však aby ne, vždyť bude zima!

Celý článek