dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Kolekce Vandy Jandy připomínala svěží vánek proudící skrz francouzskou Riviéru

Přidat na Seznam.cz
Jemné prvky, vzdušné materiály, originální kresby, ale také kostýmky tvořily dokonalou souhru krásy opravdových žen. Takovou kolekci představila slovenská návrhářka Vanda Janda na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.
Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Blogerka, modelka, „full time diva“, ale především mladá talentovaná designérka slovenského původu. To je Vanda Ivica Jandová alias Vanda Janda, která již v březnu na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přesvědčila o svém talentu nejednoho diváka. Vandina kolekce dala vyniknout ženskému půvabu s provokativním podtónem. Hýřila extravagancí, dramatičností, barvami, v čele s nepřehlédnutelným materiálem, nadýchaným tylem.

„Neviem čo vidíte na tejto kolekcii a som za to rada. Mám pocit, že určité veci rozhodne každému symbolizujú to niečo, ale každý máme iné zál’uby a obzory a poznáme a videli sme iné veci s ktorými sa nám to spojí,“ říká Vanda Janda o své nové kolekci.

My vnímáme Vandinu kolekci na sezónu jaro / léto 2020 jako letní vánek proudící pobřežím francouzské Riviéry, skrz starobylé město Saint-Tropez. Provokaci minulé kolekce vyměnila za jemnou ženskost s francouzským šarmem.

Puntíky byly hlavním elementem kolekce na bílém, černém a béžovém podkladu. Sytě růžová barva dala, do jinak převážně tlumené škály barev, svěží nádech. Dvouřadá saka s volnými šortkami nad kolena tvořila dohromady elegantní dámský kostýmek. Halenky s vysokým límcem z vzdušného materiálu a dlouhými balonovými rukávy patří doslova oslavě ženské kráse.

Nechyběly ani šaty ¾ délky asymetrického tvaru či dlouhé délky rozměrného vzdušného tvaru, což začíná být pro Vandu typické. Nejvíce pozornosti však upoutaly kresby na rafinovaných jednodílných plavkách přes jedno rameno.

Vandinu kolekci pak doplnily kabelky Loro Oro z té nejkvalitnější italské kůže. Vanda Janda spolu s Loro Oro vzdávají hold opravdovým ženám nového milénia. Samotný závěr patřil nejlepším kamarádkám Vandy a uzavřela ji tak svou čistou osobitostí.

Zdroj: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY DOMÁCÍ TVORBA MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2020 VANDA JANDA

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek