dnes je 18.09.2019 a svátek má Kryštof

Kolekce Vandy Jandy připomínala svěží vánek proudící skrz francouzskou Riviéru

Přidat na Seznam.cz
Jemné prvky, vzdušné materiály, originální kresby, ale také kostýmky tvořily dokonalou souhru krásy opravdových žen. Takovou kolekci představila slovenská návrhářka Vanda Janda na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.
Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Blogerka, modelka, „full time diva“, ale především mladá talentovaná designérka slovenského původu. To je Vanda Ivica Jandová alias Vanda Janda, která již v březnu na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přesvědčila o svém talentu nejednoho diváka. Vandina kolekce dala vyniknout ženskému půvabu s provokativním podtónem. Hýřila extravagancí, dramatičností, barvami, v čele s nepřehlédnutelným materiálem, nadýchaným tylem.

„Neviem čo vidíte na tejto kolekcii a som za to rada. Mám pocit, že určité veci rozhodne každému symbolizujú to niečo, ale každý máme iné zál’uby a obzory a poznáme a videli sme iné veci s ktorými sa nám to spojí,“ říká Vanda Janda o své nové kolekci.

My vnímáme Vandinu kolekci na sezónu jaro / léto 2020 jako letní vánek proudící pobřežím francouzské Riviéry, skrz starobylé město Saint-Tropez. Provokaci minulé kolekce vyměnila za jemnou ženskost s francouzským šarmem.

Puntíky byly hlavním elementem kolekce na bílém, černém a béžovém podkladu. Sytě růžová barva dala, do jinak převážně tlumené škály barev, svěží nádech. Dvouřadá saka s volnými šortkami nad kolena tvořila dohromady elegantní dámský kostýmek. Halenky s vysokým límcem z vzdušného materiálu a dlouhými balonovými rukávy patří doslova oslavě ženské kráse.

Nechyběly ani šaty ¾ délky asymetrického tvaru či dlouhé délky rozměrného vzdušného tvaru, což začíná být pro Vandu typické. Nejvíce pozornosti však upoutaly kresby na rafinovaných jednodílných plavkách přes jedno rameno.

Vandinu kolekci pak doplnily kabelky Loro Oro z té nejkvalitnější italské kůže. Vanda Janda spolu s Loro Oro vzdávají hold opravdovým ženám nového milénia. Samotný závěr patřil nejlepším kamarádkám Vandy a uzavřela ji tak svou čistou osobitostí.

Zdroj: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY DOMÁCÍ TVORBA MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2020 VANDA JANDA

Související články

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek

Carolina Herrera pro jaro 2020 navrací batiku i nesmrtelnou květenu

Newyorský týden módy přinesl nádhernou jarní a letní kolekci Carolina Herrera 2020 od návrháře Wese Gordona. A opět to bylo o překonávání pomyslné laťky trendů jara a léta.

Celý článek

Malé černé v nové formě najdete v podzimní kolekci české značky TEG

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková s podzimní kolekcí rozhodně bodují. Třetí ze čtyř kolekcí v každém roce je opět plná minimalismu, který milujeme.

Celý článek

Tommy Hilfiger a Zendaya proměnili harlemské divadlo v sedmdesátkovou párty

New York Fashion Week má za sebou žhavou novinku. Na vytvoření úžasné přehlídky v harlemském divadle došlo k unikátnímu spojení dvou designérů - Tommyho Hilfigera a Zendaya. Výsledek? Jedna velká párty, na které nechyběly ani sestry Hadid.

Celý článek

Návrhářka Lenka Kohoutová se svou značkou Cockerel znovu dobývá Paříž

Veletrh Maison & Object v Paříži je v plném proudu. Snoubí špičkovou práci designérů a novinky ze světa módy i designu. Nechybí zde ani české zastoupení. Stejně jako před rokem zde aktuálně představuje svou novou kolekci i značka Cockerel.

Celý článek

Ralph Lauren přenesl newyorský týden módy na večírek Velkého Gatsbyho

Jaké by to asi bylo zajít na jeden z legendárních večírků pana Gatsbyho? Tak to si vyzkoušeli účastníci letošního newyorského týdne módy. Návrhář Ralph Lauren překvapil strhující show i nádhernou podzimní kolekcí 2019 .

Celý článek
Barbora Fialová

Fashion Storm: Opava zažije módní bouři, jejíž hlavní hvězdou je současná tvář módního domu Gucci

Opavou se na podzim prožene módní bouře, velkolepá módní událost, jejíž hlavní hvězdou bude atypická česká topmodelka a současná tvář módního domu Gucci Barbora Fialová.

Celý článek

Progresivní české a slovenské oděvní značky

Vybrali jsme pro vás tři nejzajímavější české značky, které se specializují na street módu. Pojďte se s námi podrobně podívat na oblečení od My Dear Clothing, Wolfgang a Dear Friends.

Celý článek