dnes je 29.02.2020 a svátek má Horymír

Kolekce Vandy Jandy připomínala svěží vánek proudící skrz francouzskou Riviéru

Přidat na Seznam.cz
Jemné prvky, vzdušné materiály, originální kresby, ale také kostýmky tvořily dokonalou souhru krásy opravdových žen. Takovou kolekci představila slovenská návrhářka Vanda Janda na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.
Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Blogerka, modelka, „full time diva“, ale především mladá talentovaná designérka slovenského původu. To je Vanda Ivica Jandová alias Vanda Janda, která již v březnu na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přesvědčila o svém talentu nejednoho diváka. Vandina kolekce dala vyniknout ženskému půvabu s provokativním podtónem. Hýřila extravagancí, dramatičností, barvami, v čele s nepřehlédnutelným materiálem, nadýchaným tylem.

„Neviem čo vidíte na tejto kolekcii a som za to rada. Mám pocit, že určité veci rozhodne každému symbolizujú to niečo, ale každý máme iné zál’uby a obzory a poznáme a videli sme iné veci s ktorými sa nám to spojí,“ říká Vanda Janda o své nové kolekci.

My vnímáme Vandinu kolekci na sezónu jaro / léto 2020 jako letní vánek proudící pobřežím francouzské Riviéry, skrz starobylé město Saint-Tropez. Provokaci minulé kolekce vyměnila za jemnou ženskost s francouzským šarmem.

Puntíky byly hlavním elementem kolekce na bílém, černém a béžovém podkladu. Sytě růžová barva dala, do jinak převážně tlumené škály barev, svěží nádech. Dvouřadá saka s volnými šortkami nad kolena tvořila dohromady elegantní dámský kostýmek. Halenky s vysokým límcem z vzdušného materiálu a dlouhými balonovými rukávy patří doslova oslavě ženské kráse.

Nechyběly ani šaty ¾ délky asymetrického tvaru či dlouhé délky rozměrného vzdušného tvaru, což začíná být pro Vandu typické. Nejvíce pozornosti však upoutaly kresby na rafinovaných jednodílných plavkách přes jedno rameno.

Vandinu kolekci pak doplnily kabelky Loro Oro z té nejkvalitnější italské kůže. Vanda Janda spolu s Loro Oro vzdávají hold opravdovým ženám nového milénia. Samotný závěr patřil nejlepším kamarádkám Vandy a uzavřela ji tak svou čistou osobitostí.

Zdroj: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY DOMÁCÍ TVORBA MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2020 VANDA JANDA

Související články

Karl Lagerfeld důvěrně

Uběhl již rok od momentu, kdy módní svět ztratil jednoho z největších velikánů. Karl Lagerfeld nebyl znám jen vzkříšením a novým pojetím značky Chanel ale také jako umělec a inteligentní člověk. Proto se ve Francouzském Institutu konal vzpomínkový večer nesoucí název Karl Lagerfeld Tribute.

Celý článek

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek

Podzimní kolekce Burberry byla vytvořena pro všechny i pro nikoho

V přehlídce Burberry na fashion weeku v Londýně zobrazil návrhář a kreativní ředitel značky Riccardo Tisci nejen svůj cit pro krásu, ale také bolesti, se kterými se společnost aktuálně potýká.

Celý článek

Nová česká značka Circlle vznikla z lásky k planetě a pohybu

Udržitelná a ekologická značka sportovního oblečení je novinkou na českém trhu. A rozhodně stojí za pozornost. Svou inspiraci našla v józe a oceánu.

Celý článek
Jiří Kalfař na Fashion Weeku v Londýně

Jiří Kalfař sklízí po roce ovace. Tentokrát z Londýna

Jiří Kalfař představil na Fashion Weeku v Londýně kolekci inspirovanou panenskou přírodou, ale také silnými emocemi z baletního představení od současně nejvýznamnějšího britského choreografa Wayna McGregora.

Celý článek

Marc Jacobs předvedl na NYFW strhující taneční show

Marc Jacobs doslova elektrizoval celý New York svou novou podzimní kolekcí ready-to-wear 2020. Jeho show měla všechno, co si na přehlídce v týdnu módy můžete přát.

Celý článek

Michael Kors spojil country s městskou modernou ve své podzimní kolekci 2020

Módní návrhář Michael Kors našel inspiraci pro svou novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 v country, a tak i svou přehlídku na newyorském týdnu módy přenesl do dřevěných stájí country baru.

Celý článek
Plesové šaty

Zlaté české ručičky aneb 10 večerních rób od tuzemských návrhářů

Chystáte se na ples? Poradíme vám s výběrem těch nejpůvabnějších šatů. Pro inspiraci však nemusíte chodit daleko. Jsou totiž z dílen talentovaných českých návrhářů.

Celý článek