dnes je 08.04.2020 a svátek má Ema

Kolekce Zimmermann byla inspirována věštbami, pověrami a kouzly

Přidat na Seznam.cz
Nicky Zimmermann předvedla na newyorském týdnu módy pozitivní kolekci. Světlé odstíny barev, důraz na ženskost i hravé nášivky - to vše bylo možné shlédnout.

Když se na mole objevila první modelka, hned bylo divákům jasné, v jakém duchu se bude kolekce ubírat. Podzimní a zimní show byla inspirována šťastnými kouzly, věštbami a pověrami. Veškeré tyto aspekty Nicky Zimmermann zahrnula pomocí vyšívaných hvězd, černých koček a slov spojených s mystikou. Přehlídka nesla jméno Lady Beetle. Byl to odkaz na brouky (např. berušky), které pokud člověku přistanou na ruce, přinesou štěstí. 

Některé kousky, jako například kalhoty s vysokým pasem, působily čistě retro, jiné byly zase inspirované viktoriánskou érou. Zvláště pak límce s mašlí, balonové rukávy nebo vysoké boty s vázačkou. Důležitou roli sehrály i volánky, protože byly použity jak na maxi i mini šaty, tak i na halenky. Paleta odstínů nezahrnovala moc tmavých barev, což je příjemná změna. Na podzim a v zimě má hodně lidí tendenci nosit pouze temné odstíny. Přitom světlé působí pozitivněji a hravěji. 

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NICKY ZIMMERMANN ZIMMERMANN NYFW NEW YORK FASHION WEEK MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek