dnes je 05.12.2020 a svátek má Jitka

Kolekci plnou rafinovaných detailů představuje česká značka LEEDA

Přidat na Seznam.cz
Svou aktuální kolekci představuje módnímu trhu česká značka LEEDA. A s ní i příběh nočního města…

Návrhářka Lucie Kutálková se v kolekci nazvané LEEDA DARK zaměřila na jednoduché linie, vrstvení a rafinované detaily. Celou kolekci rozdělila na dvě řady. Již zmíněná LEEDA DARK obsahuje exkluzivní večerní modely a LEEDA BRIGHT je naopak zaměřena na běžné nošení. Modely poseté flitry, které mění barvu při pohlazení, doprovází siluety v klasickém jednoduchém stylu. Pro běžný den pak návrhářka ženám připravila šaty z lehké bavlny a hedvábí, které můžete libovolně vázat a měnit tak i jejich tvar. Jemné třásně, vesty z vlny s kašmírem i slušivé kabátky provází celou kolekci. Jednotlivé kousky navíc můžete různě kombinovat, díky čemuž je vynosíte celoročně.  

Černá, bílá a odstíny šedé mají hlavní slovo. Doplněny jsou však výraznou korálově červenou. „Při výrobě se vždy snažíme vytvářet co nejméně odpadu. V kolekci se proto objevuje i několik ZERO WASTE modelů. Ze zbytků flitrových látek tak vznikly ručně sešívané sukně. Každý kus je originál,“ řekla v tiskové zprávě Kutálková.

Šperky, které na snímcích vidíte, patří německé designérce Saskie Diez, která svou novou kolekci Barbelle na focení propůjčila. Tyto šperky ale můžete u značky LEEDA i zakoupit.

Ticho nočního města. Světla odrážející se ve flitrech šatů i na mramorových zdech. Poslední drink nad ránem...  - LEEDA

 

Design and styling: LEEDA / Lucie Kutálková
Foto image: Anežka Horová
Foto lookbook: Martin Švancar
Jewellery: Saskia Diez
Model: Týna
Make Up: Renata Zelinková / L’Oréal Paris

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA LEEDA LUCIE KUTÁLKOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ČESKÁ MÓDA

Související články

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek