dnes je 19.05.2021 a svátek má Ivo

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Přidat na Seznam.cz
Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

zdroj: wwd.com

Akcie Nike se nyní pohybují na 97,50 USD, což je výrazný pokles. Ostatně všechny své obchody v Severní Americe, Evropě a Latinské Americe musela značka během období pandemie koronaviru zcela uzavřít.

V Severní Americe i Evropě klesly tržby o 46 %, ale v Číně pouze o 3 %, a to díky dřívějšímu znovuotevření obchodů, které rychle vedlo k novým ziskům.

Společnost Nike se musela potýkat s náklady spojenými se snižováním velkoobchodních cen, zrušení výrobních objednávek a se zbožím, které leželo na skladech. Dodávky produktů velkoobchodním odběratelům během tohoto období klesly o 50 %.

Finanční ředitel Matthew Friend uvedl, že společnost očekává, že se zásoby dostanou zpět na svůj běžný stav během dvou čtvrtletí. Značka Nike již otevřel 90 % všech svých obchodů po celém světě, včetně všech obchodů v Číně.

Pozitivním bodem pro Nike během pandemie byl nárůst online prodejů, díky kterým, podle analytiků společnosti, v dlouhodobém měřítku značka finanční krizi překoná. Vyplatily se tak investice do digitálních platforem pro spotřebitele, kterými se značka poslední roky velmi aktivně zabývá.  

Online prodej v době koronaviru u značky Nike vzrostl o 75 %, což na celkovém příjmu přidalo 30 % zisku. Friend uvedl, že společnost očekává, že online prodej bude v blízké budoucnosti tvořit polovinu jejich příjmů.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI NIKE KORONAVIRUS SPORTOVNÍ OBLEČENÍ

Související články

Zakladatel společnosti VANS zemřel ve věku 90 let

Paul Van Doren byl jedním z bratrů a spoluzakladatelů ikonických tenisek značky VANS. Zemřel v pátek 7. května 2021 ve věku 90 let.

Celý článek

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Andrea Stujová ve své knize Psaní se nečervená popisuje peprné chvíle svého života

Kdo z nás by nezažil trapnou situaci? Chvilku, na kterou bychom raději hned zapomněli a doufáme, že si nás v danou dobu nikdo nevšiml. Andrea Stujová je přímo magnetem na smůlu a své příběhy přenáší v humorné podobě do své knížky.

Celý článek

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek