dnes je 08.07.2020 a svátek má Nora

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Přidat na Seznam.cz
Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

zdroj: wwd.com

Akcie Nike se nyní pohybují na 97,50 USD, což je výrazný pokles. Ostatně všechny své obchody v Severní Americe, Evropě a Latinské Americe musela značka během období pandemie koronaviru zcela uzavřít.

V Severní Americe i Evropě klesly tržby o 46 %, ale v Číně pouze o 3 %, a to díky dřívějšímu znovuotevření obchodů, které rychle vedlo k novým ziskům.

Společnost Nike se musela potýkat s náklady spojenými se snižováním velkoobchodních cen, zrušení výrobních objednávek a se zbožím, které leželo na skladech. Dodávky produktů velkoobchodním odběratelům během tohoto období klesly o 50 %.

Finanční ředitel Matthew Friend uvedl, že společnost očekává, že se zásoby dostanou zpět na svůj běžný stav během dvou čtvrtletí. Značka Nike již otevřel 90 % všech svých obchodů po celém světě, včetně všech obchodů v Číně.

Pozitivním bodem pro Nike během pandemie byl nárůst online prodejů, díky kterým, podle analytiků společnosti, v dlouhodobém měřítku značka finanční krizi překoná. Vyplatily se tak investice do digitálních platforem pro spotřebitele, kterými se značka poslední roky velmi aktivně zabývá.  

Online prodej v době koronaviru u značky Nike vzrostl o 75 %, což na celkovém příjmu přidalo 30 % zisku. Friend uvedl, že společnost očekává, že online prodej bude v blízké budoucnosti tvořit polovinu jejich příjmů.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI NIKE KORONAVIRUS SPORTOVNÍ OBLEČENÍ

Související články

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek

Na konci června ožije Praha hudbou

Tolik očekávané období je tady! Kulturní půst pomalu končí a za pár dní se Praha rozezní v tónech hudebního pouličního festivalu. Praha Žije Hudbou proběhne ve dnech 25.až 27. června 2020.

Celý článek

Pavel Berky se stal hlavním návrhářem značky E.daniely

V jádru srdce je Pavel Berky talentovaný módní návrhář. Momentálně ho však můžeme sledovat i coby skvělého kuchaře v soutěži MasterChef Česko. Do třetice se stal hlavním návrhářem značky E.daniely.

Celý článek