dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Koupelna laděná domodra a její vliv na psychiku člověka

Přidat na Seznam.cz
Koupelna je místnost, kde se musíte cítit bezpečně a příjemně, protože zde trávíte spoustu času a většinou o samotě. Určitě není lepší relaxace, než se po náročném dni naložit do vany a pustit si oblíbenou hudbu, takže už proto se musíte v koupelně cítit příjemně. Koupelna by měla být prostorná, abyste se tu cítili svobodně, ale u většiny bytů zbývá na koupelnu miniaturní prostor, což neovlivníme. Jediné, co můžeme ovlivnit, je vybavení, světlo a barva koupelny. Už hodně dlouho je znám význam a vliv barev na psychiku člověka. Použití barev v pracovním i domáckém prostředí ovlivňuje rozpoložení člověka a jeho aktivitu.

Z hlediska psychologického účinku se barvy dělí na studené a teplé. Mezi studené barvy patří modrá a zelená a mezi teplé barvy patří červená, oranžová a některé odstíny žluté. Určité barvy jsou dokonce citlivými osobami vnímány i povrchem kůže, nejen zrakem. Podle častých průzkumů vyplývá, že ženy dávají přednost teplým a sytým barvám a muži zase barvám tlumeným, a že barvy mohou ovlivnit i zdravotní stav člověka.

Nejmodernější výzkum prokázal, že lidé se cítí velmi příjemně, mají-li koupelnu vymalovanou na modro. Modrá je barva vody, moře, klidu a míru, proto je modrá koupelna nejlepší místo pro zamyšlení a chvilku klidu. Modrá barva totiž je silně spojena s oblohou a mořem, které symbolizují stálost a trvalé hodnoty. Už samotný pohled na čistě modré nebe nebo klidnou hladinu moře pozitivně ovlivňuje psychiku člověka. Proto i modré prostředí v nás často vyvolává pocit jistoty, klidu a bezpečí. Na první pohled by modrá koupelna sice mohla působit chladně, ale skrývá se v ní vnitřní síla a spolehnutí, že v této místnosti najde člověk klid, relaxaci a pohodu. „První jsem se trochu děsila, když přítel přišel s nápadem vymalovat si koupelnu na modro, ale teď jsme z toho naprosto nadšená a trávím tu mnohem víc času než předtím,“ říká Andrea Fuxová, obchodnice z Prahy. A stále více lidí vyžaduje modrou barvu koupelny již při koupi bytu.

Vedoucí z pražské realitní kanceláře pan Karel Malík tvrdí, že modrá koupelna představuje i určitě pozitivum při prodeji bytů. A radí: „ Modrá barva je ideální barvou pro koupelnu, protože představuje klid a relaxaci, zatímco naprosto nevhodnou barvou je například červená, která dráždí a provokuje psychiku člověka. Nebo žlutá, která sice opticky zvětšuje prostor, ale působí spíše rušivě než uklidňujícím dojmem. A proto vymalujte si svou koupelnu na modro, abyste měli pocit klidu, bezpečí, a abyste u své pravidelné toalety měli pocit, že právě tady naleznete svou osobní harmonii.

 

Zdroj fotografií: Siko-koupelny.cz

Přidat na Seznam.cz
DŮM A ZAHRADA KOUPELNA MODRÁ BARVA TOALETA PSYCHIKA BYT ŽENY

Související články

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Černá a bílá v interiéru – dokonalá kombinace pro 21. století

Minimalistický styl je v současné době velmi trendy. Ať už sáhnete po nábytku, kterého je poskrovnu nebo po minimalistických odstínech barev, budete in a módní. V našem článku se dozvíte, proč je kombinace nestárnoucí klasiky - černé a bílé, pro vás dokonalá a proč vsadit na tyto barvy, jestliže právě chystáte rekonstrukci vašeho domova nebo stěhování.

Celý článek

Bytové doplňky: Jak jednoduše a levně oživit váš domov

Posledních pár měsíců jsme trávili doma mnohem více času než kdykoli předtím, a tak spousta z nás začala o svůj domov mnohem více pečovat. Zvelebovat a upravovat.

Celý článek

Tělo s příběhem ve spodním prádle české značky Paon

Tak, jak je v poslední době vykreslováno ženské tělo, bývá velice často vzdálené realitě. Spodní prádlo a modelky jdou obvykle dohromady jen v případě, že jsou tyto ženy hubené a celkově perfektní. 

Celý článek

Vylepšete svou terasu či balkón pomocí stylových květináčů

Ať už máte verandu nebo balkón, určitě vám právě v těchto dnech krásně rozkvétá, plody pomalu zrají a vše se zelená. Co si kousek své zeleně vyšperkovat tím, že si pořídíte nový stylový květináč?

Celý článek

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

Nejhezčí beauty looky ze Zlatých glóbů

Nový rok, nová sezóna a první hollywoodská událost - to jsou Zlaté glóby. Každoroční přehlídka okouzlujících dam. A že jich bylo! My se tentokrát zaměřili na ty nejhvězdnější beauty looky.

Celý článek

Cítím se dobře, když jsem dobře oblečená

Jak dalece má oblékání vliv na naše sebevědomí? Platí to, že čím lépe jsem oblečená, tím lépe se cítím? Jak dosáhnout spokojeného outfitu, abyste se opravdu cítila díky oděvu lépe?

Celý článek