dnes je 06.03.2021 a svátek má Miroslav

Kouzelné vánoční trhy ve Vídni

Přidat na Seznam.cz
Od poloviny listopadu až do začátku ledna se můžete těšit na kouzelné vánoční trhy. Jak nejlépe nasát vánoční atmosféru než na krásných vídeňských trzích? Zde roztaje i Grinch, který nesnáší Vánoce. Krása zde střídá nádheru a máte zde pocit, že jste někde v pohádce.

Už z dálky jde cítit linoucí se vůně horkého punče, sladkého cukroví a sušeného ovoce. Můžete se těšit na několik různých trhů a některé mají dokonce otevřeno do ledna.

Vánoční sen

U vchodu nejznámějšího náměstí Rathausplatz vás zaujme vysoký oblouk se svíčkami. Centrum se promění na cca 150 prodejních stánků, které nabízejí opravdu všechno. Uvnitř jsou stánky s vánočními ozdobami, řemeslnými výrobky, dárky všeho druhu a samozřejmě i občerstvení. Horké mandle obalené v karamelu, párek v rohlíku, voňavé perníčky nebo hamburger. Vše, co hrdlo ráčí.

K vidění je toho spoustu

K vidění je i nádherná výzdoba a světelné instalace, která nadchne každou romantickou duši. Na své si přijdou i páry pod stromem „Herzerlbaum“, který je ověšen svítícími červenými srdíčky. Návštěvníci se mohou zabavit i na obrovském kluzišti o velikosti 3 000 m² nebo na ruském kole.

Chcete vidět více? Pak navštivte Vánoční vesničku na náměstí Marie Terezie. Stojí zde okolo 70 stánků opět s různým a nápaditým sortimentem. O tu pravou vánoční atmosféru se postarají hudební skupiny a sbory.

Na výběr máte z několika různých lokací, kde najdete 170 let starou tradici i moderní pojetí Vánoc. Kam se tedy můžete vydat? Máme pro vás hned 14 nejlepších míst ve Vídni. 

Kam musíte zajít

- Vídeňský Vánoční sen na náměstí Rathausplatz

- Vánoční vesnička na náměstí Maria-Theresien-Platz

- Vánoční vesnička u zámku Belvedér

- Vánoční vesnička v kampusu Vídeňské univerzity

- Starovídeňský vánoční trh Freyung

- Vánoční trhy Am Hof

- Kulturní a vánoční a novoroční trh u zámku Schönbrunn

- Art Advent – umění a řemesla na náměstí Karlsplatz

- Vánoční trh na Spittelbergu

- Adventní trhy K.u.K.

- Vánoční trh na náměstí Stephansplatz

- Adventní trh se specialitami před Státní operou

- Zimní trh u obřího ruského kola

- Almadvent

Zdroj foto: Pixbay, Pinterest

 

Přidat na Seznam.cz
VÁNOCE VÍDEŇ TO POTŘEBUJETE VIDĚT VÁNOČNÍ VÍDEŇ VÁNOČNÍ TRHY

Související články

Co si obléci na Vánoce?

Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a vy stále přemýšlíte co na sebe? V dnešním článku naleznete potřebnou inspiraci. Nenechávejte vše na poslední chvíli, ať nejste ve stresu. Na Vánoce to musí každému slušet...

Celý článek

5 tipů, jak vyrobit krásné vánoční dárky

Chcete tyto Vánoce udělat něco speciálního? Co takhle vlastnoručně vyrobené dárky? Každého potěší vaše snaha i úsilí, vyřádíte své kreativní já, a navíc ušetříte spoustu peněz.

Celý článek

Jaké jsou letošní trendy Vánoc?

Vánoční dekorace, ozdoby a krásná atmosféra. I když letošní Vánoce budou jiné, než jsme všichni zvyklí, tak přichází krásné období plné radosti, prvního sněhu a dobrého jídla. Jaké letošní barvy zvítězily a co si nesmíte nechat ujít?

Celý článek

Domácí pohodlíčko aneb dupačky pro dospělé - ideál letošního vánočního dárku

Blíží se Vánoce a s ním i hon na vánoční dárky. Letos je všechno trochu jiné. Většina z nás musela letošní rok strávit převážně v našich domovech. Pohodlí je a bude pro nás velmi důležité a my vám poradíme, jak jej můžete darovat pod stromeček svým blízkým i sami sobě.

Celý článek

Dárky, se kterými letos potěšíte své blízké

Vánoční dárky letos budeme asi řešit hlavně online. A vlastně, proč ne? Užijte si nakupování z pohodlí domova. My vám to alespoň trochu usnadníme. Dali jsme dohromady více jak 20 tipů na vánoční dárky, se kterými letos určitě potěšíte své blízké.

Celý článek

Top 5 nejkrásnějších šatů českých princezen

Vánoce jsou svátky klidu a pohody a málokdo z nás si je dokáže představit bez tradičních českých vánočních pohádek, jejichž rozměr by mohl být i světovým unikátem. Zaměřili jsme se tedy právě na české pohádky a zmapovali pro vás nejkrásnější šaty českých princezen.

Celý článek

10 vánočních pohádek a filmů, o kterých jste nevěděli všechno

Věděli jste, že princ Pavel Trávníček v nejoblíbenější vánoční pohádce Tři oříšky musel být kvůli svému moravskému přízvuku předabován? Nebo že představitelka Jasněnky skončila po souboji s čarodějnicí Helenou Růžičkovou s přeraženou čelistí a otřesem mozku? Pronikněte s námi do zákulisí českých pohádek.

Celý článek

Vánoční fejeton

Všechen tento zmatek začal nakupováním dárků, pečením cukroví pro všechny, které znáte i neznáte. Když pak zbýval týden do Vánoc, začala jsem být nervózní. Čekal mě předvánoční úklid a já nevěděla co dřív. 

Celý článek