dnes je 28.07.2021 a svátek má Viktor

Kouzlo japonského stylu opanovalo kolekci Alexander McQueen S/S 2015

Přidat na Seznam.cz
Přední návrhářka značky Alexander McQueen Sarah Burton opět podlehla kouzlu Japonska, které je jejímu srdci tak blízké a vytvořila dámskou kolekci ve stylu moderní gejši.

Éterické orchideje britského umělce Marca Quinna, jedna ztělesňující muže a druhá ženu, se rozzářily na Pařížském Fashion Weeku při představení kolekce Alexander McQueen Jaro/Léto 2015.

Obrovské odlitky z bronzu tvořily nádherný kontrast květinové jemnosti na černém pozadí, perfektní úvod nové kolekce Sarah Burton.

Po mole přichází první modely a všem je jasné, kde vzala návrhářka inspiraci. Ve své cenné sbírce starých kimon, kterou si před lety přivezla z Japonska. Na rovných střizích v monochromní černé ožívají růžové chryzantémy a s nimi přichází nová éra geometrie, která se prolíná celou kolekcí.

Tradiční japonské umění a řemeslo se odráží v každém modelu. Růžová přechází do červené, výrazné ornamenty zdobí šaty s kimonovými rukávy i široké nohavice kalhot.

Další kontrast čistě geometrických linií tvoří bílá a černá. Nesmrtelná kombinace, která perfektně vynikla právě na košilových šatech z japonského hedvábí a zajímavě řešených úzkých šatech s hedvábnými květy vpletenými do tkaniny.

Vykládání hadí kůží a popruhy přes poprsí a hrudník tvoří jakýsi korzet. To je prvek prolínající se celou kolekcí, který dává šatům určitý nádech divoké krásy a který hnízdí v temném srdci McQueen. Kožené kabáty, saka i šaty nezdobí obyčejné potisky, ale skutečně obrazce tvořené intarzií z hadí kůže.

Jako klícka objímá hadí kůže i večerní šaty pokryté lístky třešňových květů z růžové a bílé organzy. Jen volné šaty plné volánků vytvářející efekt tekoucího šifonu nejsou zkroceny koženým korzetem.


Třešničkou na dortu celé kolekce se staly vysoké boty na zakřivené platformě. Maximálně originální, exotické a neuvěřitelně ženské.

Zdroj: style.com, theguardian.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ALEXANDER MCQUEEN PARIS FASHION WEEK JARO/LÉTO 2015 JAPONSKÝ STYL

Související články

Valentino ve své haute couture kolekci vyjádřil lásku

I když bude ještě chvíli trvat, než se vydáme vstříc módním přehlídkám osobně, i online zážitek může být velkým požitkem. Což rozhodně platí o podzimní kolekci značky Valentino.

Celý článek

Naomi Campbell v 51 letech nafotila kampaň odhalující její skvělé tělo

Třetí kolekce s názvem TB Summer Monogram i tentokrát přináší tři barevné varianty, s nimi také supermodelku Naomi Campbell.

Celý článek

Dramatická podzimní kampaň značky Dior vyzařuje pohádkovým tématem

Francouzský módní dům nechal svou kampaň pro nadcházející podzim a zimu plně inspirovat pohádkovými designy.

Celý článek

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

Pařížský týden módy v ulicích metropole

Pařížský týden módy bez módy. Nepředstavitelné! A i když se většina módních přehlídek přesunula do online světa, přesto v ulicích byla k vidění spousta inspirace.

Celý článek