dnes je 05.08.2021 a svátek má Kristián

Krátké svatební šaty jsou hitem sezóny

Přidat na Seznam.cz
Svatba patří k nejkrásnějším zážitkům v životě. I když pandemie koronaviru ovlivnila svatby neblahým způsobem. Nezkracuje se jen počet hostů, ale i svatební šaty nevěsty! Inspirujte se krásnými kousky v dnešním článku.

zdroj foto: pexels.com / jeremy wong

Už dávno neplatí zažité pravidlo, že nevěsta musí mít panensky bílé šaty, dlouhé až po zem. Navíc s vlečkou. Čím dál více jsou oblíbenější kratší šaty, kterou jsou pro nevěstu ve vedru i snesitelnější. Plánujete svoji svatbu i vy nebo nad ní jen přemýšlíte? V tom případě si přečtěte naše tipy a nejnovější trendy ohledně svateb.

Krátké nebo dlouhé?

Chcete mít netradiční svatební den i šaty? Pak pro vás budou krátké šaty to pravé! Skvělé na tomto trendu je, že si šaty ani nemusíte kupovat. Můžete si po své mamince nebo babičce upravit jejich svatební šaty z minulých let, které jsou určitě opět v módě. Můžete tak alespoň odškrtnout kolonky: něco starého a darovaného. Tím uctíte tradici a uděláte své rodině ohromnou radost. Šikovná švadlena dokáže vykouzlit s vašimi svatebními šaty doslova zázraky!

 

Pokud dáváte přednost salonům a celému tomu procesu zkoušení a vybírání, tak určitě i tam mají krátké šaty. Co říkáte na nejnovější trend mini svatebních šatů? Jsou skvělou volbou pro neokázalou a uvolněnou atmosféru. Navíc, pokud plánujete svatbu v letních měsících, tak se alespoň neuvaříte. Většina nevěst, se po obřadu převléká, kvůli mohutným šatům a většímu pohodlí. A to je přece škoda! S krátkými šaty to nebude potřeba.

Co na to módní návrháři?

Kreativní ředitelka značky Odylyne the Ceremony, Stephanie White, která stála u vytvoření svatebních šatů s názvem Mini Caspian, dodává: „Při navrhování Mini Caspian mě inspirovala scéna z filmu Labyrint z roku 1986. Chtěla jsem, aby šaty měly nafouknuté rukávy a jiskru 80. let. Jsou svatební, a zároveň svatební nejsou, přinášíme do svatebního dne štěstí a závan čerstvého vánku,“ dodává pro Brides.

Mezi další značky, které dnes už nabízí nevěstám šik krátké šaty, jsou například Vera Wang, Saint Laurent nebo Simon Jacquemus.

 

 

Přidat na Seznam.cz
ALTERNATIVNÍ SVATEBNÍ ŠATY KOLEKCE SVATEBNÍCH ŠATŮ SVATEBNÍ ŠATY KRÁTKÉ SVATENÍ ŠATY SVATEBNÍ DEN SVATEBNÍ TRENDY

Související články

Svatební květina, květiny do interiéru a mnoho dalšího nabízí Plantárium

Jak vypadá práce svatební floristky? A jaké květiny a barvy jsou letos "in"? Nejen o tom jsme si povídali se Zuzanou Pacourkovou a Martinou Tománkouvou, zakladatelkami pražského Plantária. 

Celý článek

Petra Brzková: Má aktuální svatební kolekce odráží jednoduchost, lehkost a volnost

Krajka, lehký hedvábný taft a satén odráží ve svatební kolekci Petry Brzkové čistotu sněhově bílého odstínu společně s ivory.

Celý článek

Projekt TVORBOU odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi

Projekt Veroniky Matějkové vznikl jako reakce na fenomén fast fashion. Původně zamýšlená upcyklační platforma ve své současné podobě vintage shopu odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

Láska překonává překážky moderní nevěsty ve svatební kolekci Oscar de la Renta jaro 2021

Mnoho snoubenců se rozhodlo v souvislosti s pandemií posunout své svatební obřady až se situace uklidní. Nastávající nevěsty by ale rozhodně neměly odkládat pořízení nových šatů, zvláště když se objevil takový skvost, jako je kolekce Oscar de la Renta jaro 2021. Pojďte se s námi podívat na kandidáta nejlepších svatebních šatů roku 2021.

Celý článek

Monique Lhuillier představila pohádkovou svatební kolekci na podzim 2020

Filipínská návrhářka Monique Lhuillier vytváří nezapomenutelné svatební kolekce vždy s odlišným příběhem. Tentokrát měla v myšlenkách nevěstu kráčející po rozlehlé zahradě u vily v Itálii. 

Celý článek

Svatební kolekce módního domu Viktor & Rolf byla zahalena do sněhu a ledu

Nizozemský módní dům Viktor & Rolf představil svatební kolekci na podzim 2020. Honosné róby i několik retro kousků šedesátých let byly inspirované sněhovou vánicí a ledem.

 

Celý článek

Plus sized svatební šaty - nenechte se navléci do bílého pytle

Ve světě plus sized to ženy nemají vždycky lehké. Pro spousty z nás je nakupování svatebních šatů noční můrou. A zvláště pak, když se pro nás v konfekci najdou pouze jedny šaty, které vypadají jako pytel na brambory. Říkáme, ne! Vítejte ve světě haute couture plus sized brides!

Celý článek