dnes je 20.10.2017 a svátek má Vendelín

Kreativní ředitelka Bora pyžam Barbora Kopecká o sortimentu i výrobě

Vyrobit kvalitní pyžamové kalhoty opravdu není jen tak. Jejich kreativní ředitelka si s námi popovídala o šití, hledání materiálů a o mnohém dalším...

Co lidé najdou na stránkách dopyzama.cz?

Na našem e-shopu nabízíme pyžamové kalhoty šité na míru, které perfektně sedí v pase, na bocích i délkou nohavic. V současně době také dokončujeme kolekci pánských šortek. Ty se na e-shopu objeví začátkem července a budou pro změnu konfekční. Není totiž potřeba řešit vztah mezi délkou nohavice a obvodem pasu, jako je tomu v případě pyžamových kalhot. Také vyvíjíme dětskou konfekci pyžamáků a mým snem je doplnit je o stylová trička, která budou v designu pyžamových kalhot. Bohužel jsem rok testovala české dodavatele úpletů, ale zatím nejsem s kvalitou spokojená, a tak hledám dál.

Co vás k jejich založení vedlo?

Neříkám, že bych chtěla měnit svět, ale popravdě už jsem měla dost zboží z obchodních řetězců, které se po dvou vypráních změní jak barevně, tak velikostí či tvarem. Toužila jsem vyrábět něco kvalitního, co lidem vydrží a budou to mít rádi. Chtěla jsem mít zkrátka příjemný pocit z dobře odvedené práce a z toho, že nebudu znečišťovat a zahlcovat planetu produkcí dalšího nekvalitního zboží.

Pyžamáčky jsme v rodině nosili odmalička. Mamka nám je dávala každý rok k Vánocům a vždycky vychytala nějaký nový detail, kterým je posunula zase o něco blíž k dokonalosti. Chtěla jsem tenhle náš rodinný poklad poslat mezi lidi a taky jim dopřát maximální pohodlí ve chvílích odpočinku. To si myslím, že se povedlo. Klienti pyžamové kalhoty milují, mám úžasnou zpětnou vazbu. To mě motivuje k další práci a dělá mi to maximální radost.

Co mohou lidé od Vašich produktů očekávat?

Maximálně dbáme na kvalitu materiálů, které mají 100% český původ. Používáme léty ozkoušené materiály a víme, že kalhoty vydrží dlouhé roky jako nové. Současně tím, že šijeme kalhoty klientovi na míru, jsou každé pyžamové kalhoty vždy originál. S klientem míry konzultujeme a kontrolujeme, zda se dobře změřil. Snažíme se každému maximálně vyjít vstříc a dbáme na přátelský přístup. Pyžamové kalhoty na míru jsou také neobvyklým dárkem, a tak každý kousek dárkově balíme do designové krabice. Motivy na dárkovém balení jsem navrhla již před časem a byly oceněny cenou Vladimíra Boudníka na výstavě Grafika roku. Design a celková prezentace pyžamáčků jsou pro mě velmi důležité. Současně ale dbám na to, aby obal, ve kterém klient pyžamové kalhoty dostane, neskončil v koši, ale mohl dál sloužit třeba k ukládání drobných předmětů nebo rodinných fotografií.

Z jakých látek šijete, kde je vybíráte a na co při šití dbáte?

Naším základním kritériem je kvalitní český dodavatel, protože se snažíme dbát na udržitelnost a vyhnout se zbytečnému cestování materiálů přes půl planety. Nákupem v Čechách současně podporujeme české výrobce, což je pro nás velmi důležité. Vybíráme si látky ze stálé i sezonní kolekce košilovin jedné z posledních českých textilek v Podkrkonoší. Jejich nabídka je opravdu široká, navíc látky vyrábí jak ze 100% bavlny, tak i s příměsí elastenu či jiných moderních vláken. Preferujeme látky ze stkaných přízí (v osnově i útku). V případě lehčích gramáží volíme materiály vyrobené z vláken zpevněných, tzv. šlemováním. Obě metody přípravy příze dodávají látkám pevnost, stálost a trvanlivost. Dále volíme materiály s povrchovými úpravami, jako jsou Easy care, Non iron, díky kterým není potřeba pyžamové kalhoty ve většině případů žehlit a navíc jim propůjčí dlouhotrvající lesk.

Pyžamové kalhoty šije naše švadlena Andrea. Je pečlivou, poctivou a spolehlivou posilou našeho pyžamového týmu. Bez nůžek a krejčovského metru ji nemáte šanci potkat. Při šití dbáme zejména na detaily provedení a pečlivost zpracování. Každý steh prostě musí být perfektní.

Jaký sortiment je u Vás populárnější - mužský nebo ženský?

Většinou u nás objednávají ženy a kupují pyžamové kalhoty jak pro své partnery, tak i pro přátele nebo jako svatební dary. Muži nejčastěji kupují svým partnerkám dárkový poukaz. Ty se pak změří samy a pyžamáčky si u nás objednají. Hodně vsázíme na vznikající dětskou konfekci, která bude ladit s kolekcí pro muže a ženy. Na práci s dětmi se opravdu těšíme. Jsou pro nás hodně důležité, a tak už více jak rok pracujeme na střihu a testujeme kalhoty, aby jim byly co nejvíce pohodlné.

Přijde Vám, že pyžamové kalhoty podléhají trendům? A podléháte jim i Vy?

Musím se přiznat, že kolikrát je pro nás důležitější přání klienta než nejnovější módní trendy. Při navrhování naslouchám nejdříve lidem, zjištěné poznatky přenáším do nových kolekcí a potom se je snažím zároveň skloubit s dobou. Platí ale, že pyžamáky šijeme hlavně pro lidi, ne proto, abychom stíhali reflektovat trendy. Navíc musím být s kolekcí maximálně spokojená a někde uvnitř cítit, že to je prostě ono. Pracujeme s nestárnoucím vzory jako je pepito, námořnický proužek v různém barevném provedení, něžnými puntíky nebo jemnou kostičkou. V každém vzoru, který pro kolekci vybereme, cítím nějaký příběh. Jako příklad uvedu např. model pyžamových kalhot Mr. Sherlock šitý z nití inspirovaných slavným géniem. Také máme na e-shopu pár stálic, které naši zákazníci milují pro jejich neobyčejnost a těch se držíme. Navíc je sami milujeme a nechceme se jich vzdát.

V souladu s aktuálními trendy nyní připravujeme na začátek letních prázdnin kolekci jednobarevných pyžamových kalhot. Půjde o lehké slušivé letní pyžamáky, které udělají elegána či dámu z každého nejen uvnitř ale i na pláži či na letním večírku, a přitom se v nich budou cítit stejně pohodlně jako doma.

Prohlédněte si sortiment na dopyzama.cz.

 

DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA PYŽAMO BORA PYŽAMA DOPYZAMA.CZ ROZHOVOR #moda

Související články

Boty jsou kombinací módy, průmyslového designu a sochařství, říká novodobá obuvnice Eva Klabalová

Aktuálně uvedla vlastní značku obuvi a pořádá workshopy, na nichž účastníky učí obuv vyrábět. Eva Klabalová si s námi popovídala o tom, jak je proces výroby bot náročný, jaké jsou workshopy a jestli je novodobodu obuvnicí, nebo ne.

Celý článek

Mohito na podzim nabídne styl Pařížanek

Tolik milovaný styl Pařížanek zavál do prodejen řetězce Mohito. Nadchne vás nejen svou nabídkou, ale také doprovodnou kampaní.

Celý článek