dnes je 17.02.2020 a svátek má Miloslava

Křehká kolekce Nadotek pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel

Přidat na Seznam.cz
Oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Musa společně vytvořili kolekci, aby pomohli lidem trpícím nemocí motýlích křídel. 

Oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Musa spojili své síly, aby vytvořili křehkou kolekci NADOTEK, která nebude jen esteticky krásná, ale celý výtěžek z ní půjde na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Celá kolekce bude poprvé představena na Designbloku, kde budou k dostání tenisky, šaty, topy, overaly, sukně, bundy a kalhoty podle návrhů Liběny Rochové. O metráž se poté postaral výtvarník Musa svými originálními černobílými perokresbami.

Pro ty, kteří budou mít zájem pomoci a šířit dál osvětu o lidech trpících nemocí motýlích křídel, bude k dostání každý kus oblečení po třiceti kusech, dále 80 tenisek a 1000 triček. Pomoci tak bude moct téměř každý. Oblečení celé kolekce Nadotek má symbolicky umístěné švy zvnějšku a to proto, že lidem trpícím touto nemilosrdnou nemocí může ublížit i pouhá látka. Celá kolekce byla navržena pro organizaci DEBRA ČR a pro ty, jejichž osudy se jich hluboce dotkly. Pro ty, které osobně znají, se kterými bytostně soucítí a které pro jejich nezdolnou vůli k životu obdivují. Pro lidi s nemocí motýlích křídel. Nadace tak bude mít možnost poukázat na problematiku života s EB, šířit o této nemoci povědomí a zamezit tak řadě lidí, aby jejich pacientům z nevědomosti slovem, gestem či jinak ubližovali.

kolekce nadotek

Co je nemoc motýlích křídel?

V České republice touto nemocí trpí zhruba 300 lidí, kterým často zkracuje čas dožití. Nemoc motýlích křídel, Epidermolysis bullosa congenita, je vrozené puchářnaté onemocnění kůže. Lidé, zasažení touto nemocí mají abnormálně křehkou kůži a pouhý tlak nebo tření způsobuje u těchto lidí tvorbu puchýřů a bolestivých otevřených ran. Nemoc prostupuje některé části těla, někdy ale také úplně všechny. Tito lidé tak od narození trpí neustálou intenzivní bolestí a vizí, že pro jejich nemoc zatím neexistuje lék. Vhodnými obvazy, nutričně hodnotnou a často mixovanou stravou, vysoce specializovaným poradenstvím a řadou dalších cest lze ale jejich utrpení mírnit. Všechny prostředky, které tak organizace DEBRA ČR získá pomocí kolekce NADOTEK, půjdou přímo pacientům, které přímo osobně zná, proto pomáhá cíleně a tak, aby to mělo opravdový smysl. 

kolekce nadotek

Jak můžete pomoct vy?

Stejně jako se sami pro pomoc lidem trpícím nemocí motýlích křídel rozhodli Liběna Rochová a Musa, můžete přispět i vy. Pomoci můžete finančně pokrýt náklady se vznikem kolekce spojené, od nákupu látek, realizace potisků, práci šicí dílny až po tisk našich vysněných visaček s příběhy konkrétních pacientů. Dále můžete přijít na říjnový Designblok, prohlédnout si kolekci, odnést si kousek domů, a především se můžete nechat vtáhnout do životů a osudů lidí s nemocí motýlích křídel. Vidět, jak funguje jejich pomoc a podpora. 

"Mají kůži křehkou jako motýlí křídla, ale vlídný dotek jim neublíží! Úsměv, respekt, pochopení pomohou často stejně jako peníze na zdravotnický materiál. Obojí potřebují. Obojí jim chceme dát."

 

kolekce NADOTEK

kolekce nadotek

hithit.com, debra-cz.org, facebook.com/debracz

Přidat na Seznam.cz
DOMÁCÍ TVOBRA ZE SPOLEČNOSTI LIBĚNA ROCHOVÁ MUSA DEBRA ČR NEMOC MOTÝLÍCH KŘÍDEL CHARITATIVNÍ AKCE NADOTEK

Související články

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

V centrále Louis Vuitton si pořídili druhý největší diamant na světě

Diamant velký jako tenisový míček - takovou raritu si pořídila do své centrály v Paříži značka Louis Vuitton. Jde přitom o druhý největší diamant na světě.

Celý článek

Na Oskarech bodovala Natalie Portman s vyšitými jmény slavných režisérek

Máme za sebou předávání cen Oskar - nejočekávanější večer pro americký Hollywood. A my se ptáme, jaké byly nejlepší outfity na tomto předávání v letošním roce. A že bylo, na co se dívat!

Celý článek

Nevíte, jak se obléct na ples? Inspirujte se u celebrit, co vyrazily na Český ples!

Plesová sezona je v plném proudu, a pokud vám stejně jako nám přijde jako špatný nápad oblékat šaty z maturitního plesu, který se odehrál už před několika lety, vyrazte do půjčoven a obchodů! Před tím se ale podívejte na nejkrásnější róby, které se objevily na Českém plese.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett na druhý ročník E-commerce plesu oblékla háčkované šaty a šperky za několik miliónů

Pozvání na druhý ročník pražského plesu E-commerce neodmítla módní návrhářka Jitka Klett, která se postarala o oblečení dalších krásných a úspěšných dam. Oblékla například zakladatelku Zásilkovny Simonu Kijonkovou.

Celý článek

Na předávání cen BAFTA zářila mezi herečkami vévodkyně Kate s outfitem od McQueena

Letošní 73. ročník předávání cen BAFTA, tedy British Academy Film Awards, se neslo v duchu udržitelné módy. Ne všechny celebrity tento dress code zvládly dodržet. I s ohledem na tento fakt jsme pro vás připravili 10 nejlepších outfitů celebrit z předávání cen BAFTA.

Celý článek

3 nejznámější módní ikony Česka

Představujeme vám tři české slavné dámy, které to s módou skutečně umí. Inspirují mnohé módní návrháře a mají svůj osobitý styl. O jaké ženy z Česka se jedná?

Celý článek

Coronavirus zapříčinil uzavření některých poboček značky Levi's v Číně 

Značka Levi's se s narůstajícím počtem nakažených nebezpečným coronavirem, který se loni na konci prosince objevil v čínském městě Wu-chan, rozhodla zavřít přes polovinu svých poboček v Číně. Jaký vliv to bude mít na módní průmysl a čínskou ekonomiku jako takovou se dozvíte v článku.

Celý článek