dnes je 18.09.2020 a svátek má Kryštof

Křehká kolekce Nadotek pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel

Přidat na Seznam.cz
Oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Musa společně vytvořili kolekci, aby pomohli lidem trpícím nemocí motýlích křídel. 

Oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Musa spojili své síly, aby vytvořili křehkou kolekci NADOTEK, která nebude jen esteticky krásná, ale celý výtěžek z ní půjde na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Celá kolekce bude poprvé představena na Designbloku, kde budou k dostání tenisky, šaty, topy, overaly, sukně, bundy a kalhoty podle návrhů Liběny Rochové. O metráž se poté postaral výtvarník Musa svými originálními černobílými perokresbami.

Pro ty, kteří budou mít zájem pomoci a šířit dál osvětu o lidech trpících nemocí motýlích křídel, bude k dostání každý kus oblečení po třiceti kusech, dále 80 tenisek a 1000 triček. Pomoci tak bude moct téměř každý. Oblečení celé kolekce Nadotek má symbolicky umístěné švy zvnějšku a to proto, že lidem trpícím touto nemilosrdnou nemocí může ublížit i pouhá látka. Celá kolekce byla navržena pro organizaci DEBRA ČR a pro ty, jejichž osudy se jich hluboce dotkly. Pro ty, které osobně znají, se kterými bytostně soucítí a které pro jejich nezdolnou vůli k životu obdivují. Pro lidi s nemocí motýlích křídel. Nadace tak bude mít možnost poukázat na problematiku života s EB, šířit o této nemoci povědomí a zamezit tak řadě lidí, aby jejich pacientům z nevědomosti slovem, gestem či jinak ubližovali.

kolekce nadotek

Co je nemoc motýlích křídel?

V České republice touto nemocí trpí zhruba 300 lidí, kterým často zkracuje čas dožití. Nemoc motýlích křídel, Epidermolysis bullosa congenita, je vrozené puchářnaté onemocnění kůže. Lidé, zasažení touto nemocí mají abnormálně křehkou kůži a pouhý tlak nebo tření způsobuje u těchto lidí tvorbu puchýřů a bolestivých otevřených ran. Nemoc prostupuje některé části těla, někdy ale také úplně všechny. Tito lidé tak od narození trpí neustálou intenzivní bolestí a vizí, že pro jejich nemoc zatím neexistuje lék. Vhodnými obvazy, nutričně hodnotnou a často mixovanou stravou, vysoce specializovaným poradenstvím a řadou dalších cest lze ale jejich utrpení mírnit. Všechny prostředky, které tak organizace DEBRA ČR získá pomocí kolekce NADOTEK, půjdou přímo pacientům, které přímo osobně zná, proto pomáhá cíleně a tak, aby to mělo opravdový smysl. 

kolekce nadotek

Jak můžete pomoct vy?

Stejně jako se sami pro pomoc lidem trpícím nemocí motýlích křídel rozhodli Liběna Rochová a Musa, můžete přispět i vy. Pomoci můžete finančně pokrýt náklady se vznikem kolekce spojené, od nákupu látek, realizace potisků, práci šicí dílny až po tisk našich vysněných visaček s příběhy konkrétních pacientů. Dále můžete přijít na říjnový Designblok, prohlédnout si kolekci, odnést si kousek domů, a především se můžete nechat vtáhnout do životů a osudů lidí s nemocí motýlích křídel. Vidět, jak funguje jejich pomoc a podpora. 

"Mají kůži křehkou jako motýlí křídla, ale vlídný dotek jim neublíží! Úsměv, respekt, pochopení pomohou často stejně jako peníze na zdravotnický materiál. Obojí potřebují. Obojí jim chceme dát."

 

kolekce NADOTEK

kolekce nadotek

hithit.com, debra-cz.org, facebook.com/debracz

Přidat na Seznam.cz
DOMÁCÍ TVOBRA ZE SPOLEČNOSTI LIBĚNA ROCHOVÁ MUSA DEBRA ČR NEMOC MOTÝLÍCH KŘÍDEL CHARITATIVNÍ AKCE NADOTEK

Související články

Tour de France: Legenda o žlutém trikotu

I letošní ročník slavného cyklistického závodu Tour de France se pomalu chýlí ke konečné etapě, kdy závodníci projedou hlavním městem Francie - Paříží. Francouzské cyklistické žně nejsou pouze o sportu, ale také překvapivě o módě. Podívali jsme se proto na historii legendárních trikotů.

Celý článek

Značka Estée Lauder po obvinění z rasismu stahuje určité produkty z prodeje

Značka Estée Lauder stahuje z prodeje a znovu reviduje veškeré své produkty. Děje se tak v souvislosti s obviněním, že některé produkty jsou rasistické. Kritika míří především na zesvětlovací kosmetické produkty.

Celý článek

Zahradní architektka Dana Makrlíková: Zahradu zahradou dělá láska majitelů k ní

Začínala jako redaktorka a moderátorka zpráv na ČT1, na Nově i v hlavních zprávách TV Prima. I když již nemoderuje, dodnes pomáhá s pořadem Polopatě. To hlavní, co ji baví a živí, jsou však zahrady a jejich design. Jaké to je být zahradním architektem a co vše to obnáší?

Celý článek

Jděte k volbám! Vyzývají americké módní značky

Silná prohlášení provázejí americké volby od nepaměti. Polarizující se společností se však ke slovu dostávají i módní značky, designéři i retaileři. Mají totiž pro voliče jeden důležitý vzkaz: „Jděte volit!"

Celý článek

Kožedělník Jan Planička: Jakékoliv činnosti musíte věnovat deset tisíc hodin, abyste v ní byli skutečně dobří

Umíte si představit, že zabalíte práci v kanceláři a začnete se věnovat klasickému řemeslu? A co víc, že budete muset k práci používat vlastní ruce? Honza Planička do toho šel a nyní je z něj kožedělník se slibnou kariérou, prací, která ho baví a spokojenou duší.  

Celý článek

Brad Pitt v podzimní kampani značky Brioni jako neodolatelný elegán

V úterý byla představena nová kampaň značky Brioni, v jejíž popředí stojí herec a producent Brad Pitt. Lehké strniště, polodlouhé vlasy a svůdný pohled berou ženy po celém světě.

Celý článek

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

Celý článek

Diskuze a přednášky nejenom o udržitelnosti představí během Mercedes-Benz Prague Fashion Week SmetanaQ Talks

Dlouhodobý koncept v podobě mikro konference v rámci oficiálního programu na MBPFW proběhne ve dnech od 9. do 10. září. Těšit se můžeme na diskuzi o udržitelnosti, identitě i hranic v módě.

Celý článek