dnes je 21.07.2019 a svátek má Vítězslav

Křišťál a zlato můžete obdivovat v náhrdelníku Baccarat!

Přidat na Seznam.cz
Výjimečné ženy si zaslouží výjimečný šperk

Autorkou náhrdelníku Baccarat ze zlata a křišťálu je známá designérka Sylvie Polleti. Byl vyroben v limitované edici 50 kusů, ručně, z prvotřídního křišťálu unikátní technologií zbarveného do zlatého odstínu.

V České republice mistrovský šperk za 180 000 Kč prodává showroom s uměním Baccarat, který sídlí v Obecním domě v centru Prahy. Francouzská značka Baccarat se za tři století existence stala legendou, symbolem krásy, krystalické dokonalosti, luxusu s trvalou hodnotou. Sklárny Baccarat od doby svého vzniku v roce 1764 sídlí ve stejnojmenném městečku v Lotrinsku. V minulosti se křišťálovými skvosty Baccarat obklopovali nejen vládci Francie, ale také indičtí maharádžové, ruští carové nebo američtí prezidenti.

Dnes k jejich obdivovatelům patří řada slavných osobností, například popové hvězdy Madonna a Katy Perry. Baccarat propojuje precizní umění práce s pravým křišťálem se svěžím, inovativním přístupem a moderními materiály. Výsledkem jsou unikátní kolekce stolního nádobí, interiérové dekorace, lustry, osvětlení a šperky. Pro Baccarat tvořili a tvoří světoznámí designéři, například Philippe Starck, George Chevalier, Ettore Sottsass, Elie Top, Arik Levy, Marcel Wandersa další ikony uměleckého světa. Díky jejich invenci, originálním nápadům a mistrovství řemeslníků (pouze Baccarat se může pyšnit tím, že 25 jeho sklářů získalo ocenění pro nejlepšího francouzského řemeslníka, Meilleurs Ouvriers de France) se do elegantního křišťálu daří přenášet nejnovější trendy. Baccarat ve světě provozuje 39 vlastních butiků a do dalších 19 dodává své produkty.

Od června loňského roku je otevřen prodejní showroom také v České republice, v pražském Obecním domě. Výhradním distributorem a prodejcem produktů Baccarat v České republice je Crystal Heritage s.r.o.

 

Zdroj obrázků: 2media.cz

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY BACCARAT PHILIPPE STARCK GEORGE CHEVALIER ETTORE SOTTASS ELIE TOP ARIK LEVY MARCEL WANDERSA ŠPERKY IKONY ZNAČKA ŠPERK

Související články

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Karlie Kloss, Louis Vuitton a Alex Israel v jedné jediné spolupráci

Někdy musíte mít nesporný a přirozený talent, abyste prodali své nápady a výtvory. Jindy stačí sázka na jistotu v podobě věhlasných jmen a je jedno, co vlastně prodáváte (s trochou nadsázky samozřejmě).

Celý článek

Červencové MUST HAVE volá po doplňcích!

Nový letní měsíc zalitý sluncem, pohodou, dovolenou, odpočinkem a zábavou jednoznačně volá po tom, abychom se zamyslely nad svými doplňky. Máme na mysli letní slamáky stejně jako pohodlnou a prodyšnou obuv!

Celý článek

Jak správně vybrat sluneční brýle?

Sluneční brýle se mohou jevit jako malý drobný doplněk, který se dá účelně použít v letních sestavách outfitů. Ale pokud narazíte na ten správný a dokonale padnoucí pár, hned zjistíte, jak bez nich nedokážete vyjít ani ven vynést koš.

Celý článek

POMELLATO A CHIARA FERRAGNI představují „POMELLATO SISTERHOOD INITIATIVE “

Pomellato - Chiara Ferragni - Cass Bird. To jsou tři pojmy, tři ikony, tři jména, která když se spojí, musí vzniknout něco velkolepého.

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Od ohňostroje až po talismany aneb Nejnovější trendy ve špercích

V Las Vegas proběhla show, na které své aktuální šperky vystavily největší světové značky v této oblasti. Které jsou hitem pro letošní sezónu?

Celý článek

Kam pro zásnubní prsteny? Jedině k odborníkovi, kterým Michal Kadaník rozhodně je!

Michal Kadaník je český zlatník a šperkař a držitel několika designových ocenění. Tvorbě se věnuje od svých šestnácti let a věnuje se primárně zásnubním a snubním prstenům.

Celý článek