dnes je 21.11.2019 a svátek má Albert

Křišťál a zlato můžete obdivovat v náhrdelníku Baccarat!

Přidat na Seznam.cz
Výjimečné ženy si zaslouží výjimečný šperk

Autorkou náhrdelníku Baccarat ze zlata a křišťálu je známá designérka Sylvie Polleti. Byl vyroben v limitované edici 50 kusů, ručně, z prvotřídního křišťálu unikátní technologií zbarveného do zlatého odstínu.

V České republice mistrovský šperk za 180 000 Kč prodává showroom s uměním Baccarat, který sídlí v Obecním domě v centru Prahy. Francouzská značka Baccarat se za tři století existence stala legendou, symbolem krásy, krystalické dokonalosti, luxusu s trvalou hodnotou. Sklárny Baccarat od doby svého vzniku v roce 1764 sídlí ve stejnojmenném městečku v Lotrinsku. V minulosti se křišťálovými skvosty Baccarat obklopovali nejen vládci Francie, ale také indičtí maharádžové, ruští carové nebo američtí prezidenti.

Dnes k jejich obdivovatelům patří řada slavných osobností, například popové hvězdy Madonna a Katy Perry. Baccarat propojuje precizní umění práce s pravým křišťálem se svěžím, inovativním přístupem a moderními materiály. Výsledkem jsou unikátní kolekce stolního nádobí, interiérové dekorace, lustry, osvětlení a šperky. Pro Baccarat tvořili a tvoří světoznámí designéři, například Philippe Starck, George Chevalier, Ettore Sottsass, Elie Top, Arik Levy, Marcel Wandersa další ikony uměleckého světa. Díky jejich invenci, originálním nápadům a mistrovství řemeslníků (pouze Baccarat se může pyšnit tím, že 25 jeho sklářů získalo ocenění pro nejlepšího francouzského řemeslníka, Meilleurs Ouvriers de France) se do elegantního křišťálu daří přenášet nejnovější trendy. Baccarat ve světě provozuje 39 vlastních butiků a do dalších 19 dodává své produkty.

Od června loňského roku je otevřen prodejní showroom také v České republice, v pražském Obecním domě. Výhradním distributorem a prodejcem produktů Baccarat v České republice je Crystal Heritage s.r.o.

 

Zdroj obrázků: 2media.cz

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY BACCARAT PHILIPPE STARCK GEORGE CHEVALIER ETTORE SOTTASS ELIE TOP ARIK LEVY MARCEL WANDERSA ŠPERKY IKONY ZNAČKA ŠPERK

Související články

Designerské sponky do vlasů jsou největším must-have doplňkem sezony

Sponky do vlasů nejsou ničím novým. Oblíbený trend devadesátých let se v minulých sezonách vrátil a jeho obliba stále trvá. Nyní se vyplatí zainvestovat do dražších designerských kousků. 

Celý článek

Cestování časem s kloboučkem od Diora

Na podzimní módní scéně se znovuobjevil malý diorovský klobouček přezdívaný "bucket hat". Nestárnoucí doplněk, který si díky své roztomilosti získává oblibu napříč celým módním světem a věkovými generacemi.

Celý článek

Jak se oblékají oblíbení instagramoví influenceři - muži?

Módní hra na poli sociálních médií je čím dál vyhledávanějším tématem. Podzim a zima přináší spoustu trendy stylů. Které bychom měli následovat? Nechejte se inspirovat těmito instagramovými influencery, kteří mají co říct.

Celý článek

Tiffany&Co představil vůbec první adventní kalendář. Ten je plný luxusních šperků

Snily jste někdy o tom, dostat opravdu luxusní adventní kalendář? Vaše sny a přání splnila americká společnost šperků Tiffany & Co., která představila tyrkysový box s luxusními doplňky uvnitř. Jeho cena se vyšplhala ke dvěma a půl milionu korunám.  

Celý článek

Skvostná kolekce kožených kabelek Alexander McQueen

Kolekce kožených kabelek, které budete chtít nosit každý den. Originální zpracování i klasické prvky. The Myth - mýtus - z módního domu Alexander McQueen.

Celý článek

Říjnový pop-up store módního domu Alexander McQueen odráží lásku k přírodě

Legendární obchodní dům Harrods obohatil na pár týdnů nový pop-up store. Alexander McQueen v něm představuje ručně šité šaty a psaníčka ze svého londýnského ateliéru.

Celý článek

Millie Bobby Brown představuje novou kolekci značky Pandora zaměřenou na generaci Z

Ležérně zachycená kampaň nových šperků oblíbené značky přináší pohled do nitra vlastní identity. Zkuste se díky kolekci Pandora Me zamyslet nad šperky z recyklovaného stříbra.

Celý článek
Šperky

Šperky si zaslouží pečlivé zacházení, říká designérka značky ANTIPEARLE

Designérka a fotografka Markéta Dlouhá Márová propojuje estetiku, módu a lásku k divoké přírodě v autorské tvorbě šperků ANTIPEARLE. Co se skrývá za tímto názvem?

Celý článek