dnes je 19.10.2018 a svátek má Michaela

Které modelky a módní značky vládly Instagramu v roce 2017?

Minulou středu vydala společnost Instagram zprávu a zhodnocení roku 2017, kde uvedla nejoblíbenější trendy a účty tohoto roku.

Pro zajímavost bylo nejvíce používaným hashtagem slovo #love, což nám dává velkou naději, že přeci jen láska nakonec vítězí. Téměř stejně používaným slovem je #puppy, tedy štěně. Údaje shromážděné od 1. ledna 2017 do 17. listopadu 2017 udaly jasné statistiky, které jsou vlastně docela působivé. Pojďme se na ně podívat.

 

První statistika Instagramu sledovala designéry a módní označení, kteří získali nejvíce sledujících v roce 2017:

    Chanel (@chanelofficial): získal 9,6 milionu sledujících.
    Gucci (@gucci): získal 8,1 milionu sledujících.
    Louis Vuitton (@louisvuitton): Získal 7 milionů sledujících.
    Dior (@dior): získalo 5,9 milionu sledujících.

    Victoria Beckham (@victoriabeckham): získala 5,7 milionu sledujících.
    Supreme (@supremeny): ZískaL 4,8 milionu sledujících.
    Dolce & Gabbana (@dolcegabbana): získal 4,5 milionu sledujících.
    Prada (@prada): získala 4,3 milionu sledujících.
    Calvin Klein (@calvinklein): Získal 3,9 milionu sledujících.
    Versace (@versace_official) Získal 3,5 milionu sledujících.

Není také žádným tajemstvím, že rok 2017 byl pro značku Gucci velmi dobrým rokem a je zajímavé sledovat, jak může spolupráce mezi Louisem Vuittonem a Supreme mít za následek nárůst sledujících na Instagramu. Obě značky se dostaly do první desítky tohoto seznamu.

I modelky z Instagramu měly dobrý rok. Následující desítka získala nejvíce sledujících na Instagramu v roce 2017:

    Kendall Jenner (@kendalljenner): Získala 12 milionů sledujících.
    Gigi Hadid (@gigihadid): Získala 8 milionů sledujících.


    Bella Hadid (@bellahadid): Získala 6 milionů sledujících.
    Chrissy Teigen (@chrissyteigen): Získala 5 milionů sledujících.
    Emily Ratajkowski (@emrata): Získala 5 milionů sledujících.
    Cara Delevingne (@caradelevingne): získala 4 miliony sledujících.
    Taylor Hill (@taylor_hill): získala 2 miliony sledujících.
    Ashley Graham (@theashleygraham): Získala 2 miliony sledujících.
    Gisele Bündchen (@gisele): Získala 2 miliony sledujících.
    Hailey Baldwin (@haileybaldwin): Získala 1,9 milionu sledujících

Modelky, které mají silná sociální média, jsou často právě díky tomu vybírány na módní přehlídky a kampaně módních domů. To je tedy důvodem, proč Kendall Jenner dosáhla v roce 2017 epického přírůstku 12 milionů sledujících.

Instagram však sledoval ještě jednu rovinu ve světě modelek. Zajímalo ho nejvyšší procento interakcí u příspěvků krásných dam a jednoho krásného muže. Tedy počet lajků a komentářů a tady je první desítka:

    Julia Ratner (@dear.ratner)
    Mayowa Nicholas (@mayowanicholas)
    Paulina Frankowska (@paulinafrankowska)

    Léa Julian (@lea_jul)
    Presley Gerber (@presleygerber)
    Kaia Gerber (@kaiagerber)
    Yasmin Wijnaldum (@yasminwijnaldum)
    Vittoria Ceretti (@vittoceretti)
    Lauren de Graaf (@laurenjdg)
    Selena Forrestová (@selenaforrest)

Klíčovým faktorem pro výběr modelek jak od módních, tak i kosmetických značek může být i tato statistika. Můžeme tedy počítat s tím, že těchto devět modelek a jeden model značně ovlivní přicházející rok 2018.
 

ZE SPOLEČNOSTI MODELKY INSTAGRAM MÓDNÍ ZNAČKY CHANEL GUCCI LOUISVUITTON DIOR VICTORIA BECKHAM KENDALL JENNER GIGI HADID BELLA HADID CARA DELEVINGNE

Související články

V Cruise kampani Louis Vuitton z Korsiky zářila Alicia Vikander

Drobná Alicia Vikander nás naláká na prosluněné pobřeží Korsiky a také Cruise kolekci Louis Vuitton. 

Celý článek

Nová módní adresa v Praze

V Týnské uličce v centru Prahy nově otevřel obchod a ateliér F.designers: Store & Atelier, který nabídne oblečení od českých a slovenských návrhářů. 

Celý článek

Pohádková romantika princezny Eugenie

Princezna Eugenie se v pátek 12. října 2018 vdala v šatech od anglického návrháře Petera Pilotto. 

Celý článek

Topmodelka Doutzen Kroes v módním editoriálu pro TELVA magazín

Půvab Holanďanky Doutzen Kroes využil magazín TELLVA pro módní editoriál do říjnového vydání. Topmodelka obsadila také titulní stranu.  

Celý článek

Křehká kolekce Nadotek pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel

Oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Musa společně vytvořili kolekci, aby pomohli lidem trpícím nemocí motýlích křídel. 

Celý článek

5 prvků, které se objevují u všech eco-friendly značek

Módní značky se snaží držet krok s dobou a když zákazník slyší na slovo sustainable, eco, natural či ethical, je jen otázkou času, kdy se naučí trendy aplikovat jako svůj hlavní marketingový tah.

Celý článek

Penélope Cruz se dočkala - stala se novou tváří kampaně Chanel

Módní velikán Chanel uvedl svou Resort kampaň 2019, do které si namísto modelky vybral úspěšnou herečku Penélope Cruz. 

Celý článek

Britská královna vs. deštivé počasí

Už jste si toho všimli také? Pojďte se s námi podívat na úžasný cit anglické královny pro barevné kombinace jejích outfitů.

Celý článek