dnes je 22.07.2018 a svátek má Magdaléna

Které modelky a módní značky vládly Instagramu v roce 2017?

Minulou středu vydala společnost Instagram zprávu a zhodnocení roku 2017, kde uvedla nejoblíbenější trendy a účty tohoto roku.

Pro zajímavost bylo nejvíce používaným hashtagem slovo #love, což nám dává velkou naději, že přeci jen láska nakonec vítězí. Téměř stejně používaným slovem je #puppy, tedy štěně. Údaje shromážděné od 1. ledna 2017 do 17. listopadu 2017 udaly jasné statistiky, které jsou vlastně docela působivé. Pojďme se na ně podívat.

 

První statistika Instagramu sledovala designéry a módní označení, kteří získali nejvíce sledujících v roce 2017:

    Chanel (@chanelofficial): získal 9,6 milionu sledujících.
    Gucci (@gucci): získal 8,1 milionu sledujících.
    Louis Vuitton (@louisvuitton): Získal 7 milionů sledujících.
    Dior (@dior): získalo 5,9 milionu sledujících.

    Victoria Beckham (@victoriabeckham): získala 5,7 milionu sledujících.
    Supreme (@supremeny): ZískaL 4,8 milionu sledujících.
    Dolce & Gabbana (@dolcegabbana): získal 4,5 milionu sledujících.
    Prada (@prada): získala 4,3 milionu sledujících.
    Calvin Klein (@calvinklein): Získal 3,9 milionu sledujících.
    Versace (@versace_official) Získal 3,5 milionu sledujících.

Není také žádným tajemstvím, že rok 2017 byl pro značku Gucci velmi dobrým rokem a je zajímavé sledovat, jak může spolupráce mezi Louisem Vuittonem a Supreme mít za následek nárůst sledujících na Instagramu. Obě značky se dostaly do první desítky tohoto seznamu.

I modelky z Instagramu měly dobrý rok. Následující desítka získala nejvíce sledujících na Instagramu v roce 2017:

    Kendall Jenner (@kendalljenner): Získala 12 milionů sledujících.
    Gigi Hadid (@gigihadid): Získala 8 milionů sledujících.


    Bella Hadid (@bellahadid): Získala 6 milionů sledujících.
    Chrissy Teigen (@chrissyteigen): Získala 5 milionů sledujících.
    Emily Ratajkowski (@emrata): Získala 5 milionů sledujících.
    Cara Delevingne (@caradelevingne): získala 4 miliony sledujících.
    Taylor Hill (@taylor_hill): získala 2 miliony sledujících.
    Ashley Graham (@theashleygraham): Získala 2 miliony sledujících.
    Gisele Bündchen (@gisele): Získala 2 miliony sledujících.
    Hailey Baldwin (@haileybaldwin): Získala 1,9 milionu sledujících

Modelky, které mají silná sociální média, jsou často právě díky tomu vybírány na módní přehlídky a kampaně módních domů. To je tedy důvodem, proč Kendall Jenner dosáhla v roce 2017 epického přírůstku 12 milionů sledujících.

Instagram však sledoval ještě jednu rovinu ve světě modelek. Zajímalo ho nejvyšší procento interakcí u příspěvků krásných dam a jednoho krásného muže. Tedy počet lajků a komentářů a tady je první desítka:

    Julia Ratner (@dear.ratner)
    Mayowa Nicholas (@mayowanicholas)
    Paulina Frankowska (@paulinafrankowska)

    Léa Julian (@lea_jul)
    Presley Gerber (@presleygerber)
    Kaia Gerber (@kaiagerber)
    Yasmin Wijnaldum (@yasminwijnaldum)
    Vittoria Ceretti (@vittoceretti)
    Lauren de Graaf (@laurenjdg)
    Selena Forrestová (@selenaforrest)

Klíčovým faktorem pro výběr modelek jak od módních, tak i kosmetických značek může být i tato statistika. Můžeme tedy počítat s tím, že těchto devět modelek a jeden model značně ovlivní přicházející rok 2018.
 

ZE SPOLEČNOSTI MODELKY INSTAGRAM MÓDNÍ ZNAČKY CHANEL GUCCI LOUISVUITTON DIOR VICTORIA BECKHAM KENDALL JENNER GIGI HADID BELLA HADID CARA DELEVINGNE

Související články

Meghan Markle vs. Harry Styles - kdo získá ocenění největší teenagerská ikona?

První člen královské rodiny, který byl kdy nominován na cenu módní ikona mládeže. Meghan ale nemá nic vyhráno. Šance má například i zpěvák Harry Styles. Kdo podle vás vyhraje?

Celý článek

5 ikonických beauty looků

Módní ikona je osobnost schopna inspirovat návrháře, udávat trendy a vypadat dobře v jakémkoli outfitu. Našli jsme pro vás 5 nejlepších z nejlepších. Uhodnete které?

Celý článek

Starbucks, Ikea i Lidl jdou vstříc obnovitelným zdrojům a recyklaci

Představte si 600 miliard papírových a plastových kelímků, který každý rok oběhnou celý svět. 1 procento z nich představují kelímky Starbucks. A to se společnost rozhodla změnit.

Celý článek

Hailey Baldwin a Justin Bieber se zasnoubili

Čeká nás tedy pořádná svatba. Zpěvák a idol dívek Justin Bieber si vezme topmodelku Hailey Baldwin. Zasnoubení oznámili na Instagramu.

Celý článek

Exkluzivní kolekce Chanel na Podzim 2018

Titul Haute Couture pro své přehlídky smí užívat jen některé značky. Je to totiž nejvyšší forma luxusu. Jedním z nich je i Chanel. Pojďte se s námi podívat na podzimní kolekci roku 2018.

Celý článek

Kreativní ředitel Burberry Riccardo Tisci vybral pro první oficiální spolupráci Vivienne Westwood

Módní svět obletěla v posledních dnech další novinka. Chystá se jedna z nejzajímavějších spoluprací za poslední desetiletí - Riccardo Tisci a Vivienne Westwood pro Burberry.

Celý článek

Pohled na pařížský street style v rámci Haute Couture fashion weeku

Týden té nejluxusnějí Haute Couture módy je za námi. Známý fotograf Phil Oh zachytil ty nezajímavější pouliční outfity, které stojí za prohlédnutí. 

Celý článek

Ve věku 74 let zemřel Carlo Benetton

Nejmladší ze čtyř sourozenců, kteří založili proslulou italskou módní značku United Colors of Benetton, zemřel v úterý 10. 7. 2018.

Celý článek