dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Které modelky a módní značky vládly Instagramu v roce 2017?

Přidat na Seznam.cz
Minulou středu vydala společnost Instagram zprávu a zhodnocení roku 2017, kde uvedla nejoblíbenější trendy a účty tohoto roku.

Pro zajímavost bylo nejvíce používaným hashtagem slovo #love, což nám dává velkou naději, že přeci jen láska nakonec vítězí. Téměř stejně používaným slovem je #puppy, tedy štěně. Údaje shromážděné od 1. ledna 2017 do 17. listopadu 2017 udaly jasné statistiky, které jsou vlastně docela působivé. Pojďme se na ně podívat.

 

První statistika Instagramu sledovala designéry a módní označení, kteří získali nejvíce sledujících v roce 2017:

    Chanel (@chanelofficial): získal 9,6 milionu sledujících.
    Gucci (@gucci): získal 8,1 milionu sledujících.
    Louis Vuitton (@louisvuitton): Získal 7 milionů sledujících.
    Dior (@dior): získalo 5,9 milionu sledujících.

    Victoria Beckham (@victoriabeckham): získala 5,7 milionu sledujících.
    Supreme (@supremeny): ZískaL 4,8 milionu sledujících.
    Dolce & Gabbana (@dolcegabbana): získal 4,5 milionu sledujících.
    Prada (@prada): získala 4,3 milionu sledujících.
    Calvin Klein (@calvinklein): Získal 3,9 milionu sledujících.
    Versace (@versace_official) Získal 3,5 milionu sledujících.

Není také žádným tajemstvím, že rok 2017 byl pro značku Gucci velmi dobrým rokem a je zajímavé sledovat, jak může spolupráce mezi Louisem Vuittonem a Supreme mít za následek nárůst sledujících na Instagramu. Obě značky se dostaly do první desítky tohoto seznamu.

I modelky z Instagramu měly dobrý rok. Následující desítka získala nejvíce sledujících na Instagramu v roce 2017:

    Kendall Jenner (@kendalljenner): Získala 12 milionů sledujících.
    Gigi Hadid (@gigihadid): Získala 8 milionů sledujících.


    Bella Hadid (@bellahadid): Získala 6 milionů sledujících.
    Chrissy Teigen (@chrissyteigen): Získala 5 milionů sledujících.
    Emily Ratajkowski (@emrata): Získala 5 milionů sledujících.
    Cara Delevingne (@caradelevingne): získala 4 miliony sledujících.
    Taylor Hill (@taylor_hill): získala 2 miliony sledujících.
    Ashley Graham (@theashleygraham): Získala 2 miliony sledujících.
    Gisele Bündchen (@gisele): Získala 2 miliony sledujících.
    Hailey Baldwin (@haileybaldwin): Získala 1,9 milionu sledujících

Modelky, které mají silná sociální média, jsou často právě díky tomu vybírány na módní přehlídky a kampaně módních domů. To je tedy důvodem, proč Kendall Jenner dosáhla v roce 2017 epického přírůstku 12 milionů sledujících.

Instagram však sledoval ještě jednu rovinu ve světě modelek. Zajímalo ho nejvyšší procento interakcí u příspěvků krásných dam a jednoho krásného muže. Tedy počet lajků a komentářů a tady je první desítka:

    Julia Ratner (@dear.ratner)
    Mayowa Nicholas (@mayowanicholas)
    Paulina Frankowska (@paulinafrankowska)

    Léa Julian (@lea_jul)
    Presley Gerber (@presleygerber)
    Kaia Gerber (@kaiagerber)
    Yasmin Wijnaldum (@yasminwijnaldum)
    Vittoria Ceretti (@vittoceretti)
    Lauren de Graaf (@laurenjdg)
    Selena Forrestová (@selenaforrest)

Klíčovým faktorem pro výběr modelek jak od módních, tak i kosmetických značek může být i tato statistika. Můžeme tedy počítat s tím, že těchto devět modelek a jeden model značně ovlivní přicházející rok 2018.
 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MODELKY INSTAGRAM MÓDNÍ ZNAČKY CHANEL GUCCI LOUISVUITTON DIOR VICTORIA BECKHAM KENDALL JENNER GIGI HADID BELLA HADID CARA DELEVINGNE

Související články

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

Louis Vuitton je stále nejoblíbenější módní značkou

Mnohé z vás asi nepřekvapí, že francouzská módní značka Louis Vuitton je stále nejoblíbenější ze všech značek. Jaká jsou čísla, další oblíbené značky nebo které celebrity určují trendy?

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty

Cyklistika a móda. Český výrobce prémiových kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a představili tak limitovanou kolekci v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty. Vskutku nevšední, ale zajímavá kombinace.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek