dnes je 08.05.2021

Které modelky a módní značky vládly Instagramu v roce 2017?

Přidat na Seznam.cz
Minulou středu vydala společnost Instagram zprávu a zhodnocení roku 2017, kde uvedla nejoblíbenější trendy a účty tohoto roku.

Pro zajímavost bylo nejvíce používaným hashtagem slovo #love, což nám dává velkou naději, že přeci jen láska nakonec vítězí. Téměř stejně používaným slovem je #puppy, tedy štěně. Údaje shromážděné od 1. ledna 2017 do 17. listopadu 2017 udaly jasné statistiky, které jsou vlastně docela působivé. Pojďme se na ně podívat.

 

První statistika Instagramu sledovala designéry a módní označení, kteří získali nejvíce sledujících v roce 2017:

    Chanel (@chanelofficial): získal 9,6 milionu sledujících.
    Gucci (@gucci): získal 8,1 milionu sledujících.
    Louis Vuitton (@louisvuitton): Získal 7 milionů sledujících.
    Dior (@dior): získalo 5,9 milionu sledujících.

    Victoria Beckham (@victoriabeckham): získala 5,7 milionu sledujících.
    Supreme (@supremeny): ZískaL 4,8 milionu sledujících.
    Dolce & Gabbana (@dolcegabbana): získal 4,5 milionu sledujících.
    Prada (@prada): získala 4,3 milionu sledujících.
    Calvin Klein (@calvinklein): Získal 3,9 milionu sledujících.
    Versace (@versace_official) Získal 3,5 milionu sledujících.

Není také žádným tajemstvím, že rok 2017 byl pro značku Gucci velmi dobrým rokem a je zajímavé sledovat, jak může spolupráce mezi Louisem Vuittonem a Supreme mít za následek nárůst sledujících na Instagramu. Obě značky se dostaly do první desítky tohoto seznamu.

I modelky z Instagramu měly dobrý rok. Následující desítka získala nejvíce sledujících na Instagramu v roce 2017:

    Kendall Jenner (@kendalljenner): Získala 12 milionů sledujících.
    Gigi Hadid (@gigihadid): Získala 8 milionů sledujících.


    Bella Hadid (@bellahadid): Získala 6 milionů sledujících.
    Chrissy Teigen (@chrissyteigen): Získala 5 milionů sledujících.
    Emily Ratajkowski (@emrata): Získala 5 milionů sledujících.
    Cara Delevingne (@caradelevingne): získala 4 miliony sledujících.
    Taylor Hill (@taylor_hill): získala 2 miliony sledujících.
    Ashley Graham (@theashleygraham): Získala 2 miliony sledujících.
    Gisele Bündchen (@gisele): Získala 2 miliony sledujících.
    Hailey Baldwin (@haileybaldwin): Získala 1,9 milionu sledujících

Modelky, které mají silná sociální média, jsou často právě díky tomu vybírány na módní přehlídky a kampaně módních domů. To je tedy důvodem, proč Kendall Jenner dosáhla v roce 2017 epického přírůstku 12 milionů sledujících.

Instagram však sledoval ještě jednu rovinu ve světě modelek. Zajímalo ho nejvyšší procento interakcí u příspěvků krásných dam a jednoho krásného muže. Tedy počet lajků a komentářů a tady je první desítka:

    Julia Ratner (@dear.ratner)
    Mayowa Nicholas (@mayowanicholas)
    Paulina Frankowska (@paulinafrankowska)

    Léa Julian (@lea_jul)
    Presley Gerber (@presleygerber)
    Kaia Gerber (@kaiagerber)
    Yasmin Wijnaldum (@yasminwijnaldum)
    Vittoria Ceretti (@vittoceretti)
    Lauren de Graaf (@laurenjdg)
    Selena Forrestová (@selenaforrest)

Klíčovým faktorem pro výběr modelek jak od módních, tak i kosmetických značek může být i tato statistika. Můžeme tedy počítat s tím, že těchto devět modelek a jeden model značně ovlivní přicházející rok 2018.
 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MODELKY INSTAGRAM MÓDNÍ ZNAČKY CHANEL GUCCI LOUISVUITTON DIOR VICTORIA BECKHAM KENDALL JENNER GIGI HADID BELLA HADID CARA DELEVINGNE

Související články

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Andrea Stujová ve své knize Psaní se nečervená popisuje peprné chvíle svého života

Kdo z nás by nezažil trapnou situaci? Chvilku, na kterou bychom raději hned zapomněli a doufáme, že si nás v danou dobu nikdo nevšiml. Andrea Stujová je přímo magnetem na smůlu a své příběhy přenáší v humorné podobě do své knížky.

Celý článek

Gucci škádlí novou kampaní v hlavní roli s Harry Stylesem, Serenou Williams a Awkwafinou

Možná jste tento týden zaslechli heslo #HarryForGucci, který vysílá jasný signál: zaznamenejte si do svého kalendáře datum 22. dubna 2021.

Celý článek

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek