dnes je 09.12.2022 a svátek má Vratislav

Kurz šití a upcyklace? Zkuste je u návrhářského dua SegraSegra

Přidat na Seznam.cz
Chybějící knoflík, malá dírka nebo rozbitý zip? Naučte se je opravit a prodlužte tak vašemu šatníku životnost. Pokud nevíte jak na to, dozvíte se to na kurzech šití pro začátečníky, které od listopadu startují v letenské prodejně SegraSegra.

foto: se svolením SegraSegra

Ne každý vyrůstal v domácnosti se šicím strojem, ne každý měl šikovnou příbuznou, která by ho naučila co a jak. Potřebujete základní úpravy oděvů trošku osvěžit? Navštivte kurzy šití pro začátečníky, které probíhají v komorní atmosféře maximálně 6 lidí od listopadu v letenské prodejně a dílně SegraSegra. Následovat budou kurzy upcyklace pro pokročilé.

„Oblečení je produkt, který má omezenou životnost. Co nás ale má šanci přežít, je řemeslo, a to můžeme naučit i vás,” zve Eliška Mertová, polovina návrhářského dua a jedna z lektorek kurzů.

Kurz Opravy / Úpravy je rozdělený do tří tříhodinových lekcí, během kterých se naučíte z ručních technik například přišít knoflík, zašít ručně díru skrytým stehem nebo zkrátit ručně délku nohavic či rukávu. Součástí bude i názorná výuka šití na stroji od úplných základů, díky které zjistíte, jak na naražení druků, co je to průchodka a jak se aplikuje, jak zašít díru na džínách, zkrátit nohavice nebo našít záplatu. Poslední lekce bude věnovaná výměně zipu u bundy.

V druhé polovině listopadu budou následovat kurzy upcyklace pro mírně pokročilé, na kterých se dozvíte například, jak vykopírovat střih a najít svou velikost, jak se změřit, jak si střih upravit na míru, jak špendlit, stehovat, jak ušít z košile sukni nebo z džínů batůžek. Kurz povede Marjetka Kürner Kalous, módní designérka, stylistka a výtvarnice filmových a divadelních kostýmů, která má sama s upcyklací bohaté zkušenosti.

„Naučit se opravit, vylepšit nebo přešít oblečení, které nám leží ve skříni, má v dnešní době význam více než jindy. Proto rády poradíme jak na to, abyste svůj šatník mohli využít do posledního dechu,” říká za návrhářské duo SegraSegra Eliška Mertová, která kurzy povede.

Od ledna do března 2023 budou následovat kurzy se zaměřením Punk výšivka, Módní kresba a Jak doladit styling pomocí líčení – techniky a triky.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI SEGRASEGRA KURZ ŠITÍ UPCYKLACE

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Naomi Biden, vnučka prezidenta Joe Bidena, se vdávala v šatech od Ralpha Laurena s dlouhým závojem

Nejstarší vnučka prezidenta Bidena se v sobotu vdala za Petera Neala. Svatba proběhla na jižním trávníku Bílého domu a čítala přibližně 250 hostů. Nevěsta oblékla svatební šaty klasické americké značky, která je jí blízká.

Celý článek
Můj deník vděčnosti

KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

Jak se v životě cítit lépe? Základem je přenastavit svou mysl a zaměřovat pozornost na to dobré. A právě s tímto vám může skvěle pomoci nástroj Můj deník vděčnosti, který jeho autorce Erice Bach pokřtila ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, funkční lékař Jan Vojáček a moderátorka Gabriela Partyšová.

Celý článek

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

Výroky umělce o nadřazenosti bílé rasy a antisemitské výlevy vedly německou oděvní a obuvnickou společnost k ukončení téměř deset let trvající miliardové smlouvy.

Celý článek

Gigi Hadid odhaluje příběh jména své módní značky

Gigi Hadid v rámci pátečního summitu Vogue v New Yorku prozradila více o své nedávno založené značce Guest in Residence. Rozpovídala se, kdo ji inspiroval i proč dostala značka tak netradiční jméno.

Celý článek

Kniha „Worn Out“ vypráví realitu o fast fashion i o spoluúčasti celebrit na vykořisťování některých značek

Bývalá redaktorka magazínů InStyle a Teen Vogue Alyssa Hardy nešetří ve své nové knize žádnými detaily, které odhalují temné podhoubí našich současných módních výstřelků.

Celý článek

ICONIC by Tatiana je parfém plný opojné vůně, díky kterému budete ještě více nespoutaná a osobitá

Tatiana Kuchařová do své ICONIC rodiny přivítala nového člena. Je jím její první parfém, na kterém spolupracovala s Tomáše Arsovem.

Celý článek