dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Letenskou pláň ovládla mužská síla

Přidat na Seznam.cz
Módní návrhář Jan Černý, věnující se výhradně pánské módě, představil v rámci úražského týdne módy svou kolekci EGOTRIP na Jaro/Léto 2019.

Jan, který je známý svou prací s uniformitou a nápaditými transformacemi typicky mužských kousků, opět nezklamal a připravil pro diváky nevšední podívanou opanující veřejné prostranství Letenské pláně.

 

Ústřední pro Černého kolekci bylo jeho propojení s českým malířem Martinem Lukáčem. Z jeho obrazů byly vytvořeny obrovské koláže, které překrývaly vozy zaparkované v samém středu pomyslného mola. Propojení obou autorů se promítlo i do tvorby jednotlivých kusů outfitů, přičemž některé modely byly přímo ušity z malířových originálů.

A proč právě EGOTRIP? Autor tento originální název popisuje jako uspokojení z vlastní tvorby, z jejího procesu, a především jako přiznání, že to všechno dělá i sám pro sebe.

Dramatická módní show probíhala pod otevřeným nebem, po setmění a s efektivním svícením. Modelové předváděli denimové bundy, dekonstruované vesty, workwearové pevné košile s asymetrickými kapsami na prsou. V symbolické rovině autor odkazoval ke svému zaujetí pro konspirační teorie a do svého díla na různých místech vepsal hesla jako Egotrip či Autobazar.

  

Kolekci dominovaly barvy jako černá, šedá, temně zelená a bílá. Postavena byla na zajímavých materiálech v podobě certifikovaného úpletu či neoprenu. Pro Jana Černého jsou důležitá témata udržitelnosti a lokálnosti a projevuje se to i v jeho nové kolekci. Většina použitých materiálů pochází z Čech či ze Slovenska.

Zajímavým detailem se staly náramky na ruce a kotníky odkazující na suvenýry z dovolené, na kterých jako talismany visely v malých rámečcích výseky obrazů Martina Lukáče.

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK JAN ČERNÝ MÓDNÍ PŘEHLÍDKA JARO 2018 ČESKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA

Související články

Pánské letní sestřihy

Že vaše vlasy nepotřebují změnu, pánové? Ale houby! Letní sestřihy v hollywoodském stylu. Zkuste se inspirovat dívčími lamači srdcí Ryanem Gosling nebo Davidem Beckham, ti vědi jak na to. 

Celý článek

Osm slavných sportovců, kteří založili vlastní módní značku

Jejich hvězdná síla přináší něco víc než jen stovky milionů každoročně na účtu. Přináší i módní značky, které mají nemalý úspěch a vliv.

Celý článek

Berlínská móda je sexy

V hlavním městě našeho západního souseda se lidé ničeho nebojí. Nebojí se jiných kultur, kýče ani zanedbanosti. Může se stát, že nepoznáte rozdíl mezi bezdomovcem a mladíkem kráčejícím na přednášku na univerzitu. A úplně klidně okolo vás na kole projede úplně nahý člověk. A nikdo se neotočí.

Celý článek

Nová pánská kolekce Givenchy Jaro 2020 odhaluje tajemství korejského undergroundu

První plně pánská kolekce od návrhářky Clare Waight Keller - to je kolekce Givenchy jaro 2020. Společným jmenovatelem byl styl v devadesátkách v korejské módě a designu.

Celý článek

Zákulisí pánských přehlídek v Londýně pro jaro 2020 bylo plné překvapení

Pozadí přehlídek na týdnech módy bývá často lepším vodítkem do duše návrháře, než je samotná módní show. Londýnský týden toho nejlepšího z pánské módy kypěl nápady, nepřestával překvapovat a získal si veřejnost svou promyšleností.

Celý článek

Letní pánské trendy: Jak nosit kraťasy?

Připravili jsme pro vás stručného průvodce světem pánských šortek. Jak vybrat ten správný střih, který vám padne jako ulitý a čemu se vyvarovat? I když neexistují přísná pravidla pro nošení kraťasů, je dobré mít na paměti pár věcí…

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek