dnes je 21.11.2019 a svátek má Albert

Letenskou pláň ovládla mužská síla

Přidat na Seznam.cz
Módní návrhář Jan Černý, věnující se výhradně pánské módě, představil v rámci úražského týdne módy svou kolekci EGOTRIP na Jaro/Léto 2019.

Jan, který je známý svou prací s uniformitou a nápaditými transformacemi typicky mužských kousků, opět nezklamal a připravil pro diváky nevšední podívanou opanující veřejné prostranství Letenské pláně.

 

Ústřední pro Černého kolekci bylo jeho propojení s českým malířem Martinem Lukáčem. Z jeho obrazů byly vytvořeny obrovské koláže, které překrývaly vozy zaparkované v samém středu pomyslného mola. Propojení obou autorů se promítlo i do tvorby jednotlivých kusů outfitů, přičemž některé modely byly přímo ušity z malířových originálů.

A proč právě EGOTRIP? Autor tento originální název popisuje jako uspokojení z vlastní tvorby, z jejího procesu, a především jako přiznání, že to všechno dělá i sám pro sebe.

Dramatická módní show probíhala pod otevřeným nebem, po setmění a s efektivním svícením. Modelové předváděli denimové bundy, dekonstruované vesty, workwearové pevné košile s asymetrickými kapsami na prsou. V symbolické rovině autor odkazoval ke svému zaujetí pro konspirační teorie a do svého díla na různých místech vepsal hesla jako Egotrip či Autobazar.

  

Kolekci dominovaly barvy jako černá, šedá, temně zelená a bílá. Postavena byla na zajímavých materiálech v podobě certifikovaného úpletu či neoprenu. Pro Jana Černého jsou důležitá témata udržitelnosti a lokálnosti a projevuje se to i v jeho nové kolekci. Většina použitých materiálů pochází z Čech či ze Slovenska.

Zajímavým detailem se staly náramky na ruce a kotníky odkazující na suvenýry z dovolené, na kterých jako talismany visely v malých rámečcích výseky obrazů Martina Lukáče.

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK JAN ČERNÝ MÓDNÍ PŘEHLÍDKA JARO 2018 ČESKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA

Související články

Kravaty a obleky patří do muzea, pánové chtějí pohodlí a svobodu i v kanceláři

Zásady společenského oblékání se časem mění a změny si žádá i naše hektická doba. Zdá se ale v pořádku vyměnit sako za mikinu a společenské polobotky za pohodlné botasky? Držte si kravaty, možná přichází doba, kdy obleky nahradí streetwear. 

Celý článek

Zalando přislíbilo velké změny a přichází s novou sezónní kolekcí

Pokud neznáte Zalando, jako byste nežili. Je to největší platforma s výběrem módy a trendů v Evropě. Představují svoji novou image pod jasným poselstvím. Blýská se na lepší časy, počínaje uhlíkovou stopou přes jednorázové plasty po marketingovou kampaň.

Celý článek

Na oslavě nové kolekce GIAMBATTISTA VALLI x HM v Praze nechyběly známé osobnosti

Příležitost vidět mezi prvními exkluzivní kolekci GIAMBATTISTA VALLI x HM jsme si nemohli nechat ujít. A co jsme spatřili? Lásku, romantiku i prvky punku.

Celý článek

Mužští plus size modelové dobývají módní mola

Svět si pomalu zvyká na plus size modelky. Ty rozhodně dnes již nejsou žádnou raritou. Jaké jsou však příležitosti pro plus size modely a je společnost připravena i na tento trend?

Celý článek

Tommy Hilfiger nabídne své top kousky z devadesátých let

Historie se opakuje. Alespoň co se týče spolupráce značky Tommy Hilfiger s vintage obchůdkem Procell. Připravte se na to nejlepší z devadesátých let Tommy Hilfigera.

Celý článek

Jak se oblékají oblíbení instagramoví influenceři - muži?

Módní hra na poli sociálních médií je čím dál vyhledávanějším tématem. Podzim a zima přináší spoustu trendy stylů. Které bychom měli následovat? Nechejte se inspirovat těmito instagramovými influencery, kteří mají co říct.

Celý článek

Listopadové Fashion Must Have patří mužům!

Dneškem startuje již tradičně měsíc věnovaný mužům, rakovině prostaty a varlat, měsíc věnovaný našemu silnějšímu pohlaví. Proto i my věnujeme naše módní must have právě mužům!

Celý článek

Coca-Cola x Diesel: Capsule kolekce z recyklovaných materiálů

Dvě velké značky si pro letošní podzim připravily novinku, která má za cíl zvýšit povědomí o významu recyklace.

Celý článek