dnes je 08.05.2021

Letenskou pláň ovládla mužská síla

Přidat na Seznam.cz
Módní návrhář Jan Černý, věnující se výhradně pánské módě, představil v rámci úražského týdne módy svou kolekci EGOTRIP na Jaro/Léto 2019.

Jan, který je známý svou prací s uniformitou a nápaditými transformacemi typicky mužských kousků, opět nezklamal a připravil pro diváky nevšední podívanou opanující veřejné prostranství Letenské pláně.

 

Ústřední pro Černého kolekci bylo jeho propojení s českým malířem Martinem Lukáčem. Z jeho obrazů byly vytvořeny obrovské koláže, které překrývaly vozy zaparkované v samém středu pomyslného mola. Propojení obou autorů se promítlo i do tvorby jednotlivých kusů outfitů, přičemž některé modely byly přímo ušity z malířových originálů.

A proč právě EGOTRIP? Autor tento originální název popisuje jako uspokojení z vlastní tvorby, z jejího procesu, a především jako přiznání, že to všechno dělá i sám pro sebe.

Dramatická módní show probíhala pod otevřeným nebem, po setmění a s efektivním svícením. Modelové předváděli denimové bundy, dekonstruované vesty, workwearové pevné košile s asymetrickými kapsami na prsou. V symbolické rovině autor odkazoval ke svému zaujetí pro konspirační teorie a do svého díla na různých místech vepsal hesla jako Egotrip či Autobazar.

  

Kolekci dominovaly barvy jako černá, šedá, temně zelená a bílá. Postavena byla na zajímavých materiálech v podobě certifikovaného úpletu či neoprenu. Pro Jana Černého jsou důležitá témata udržitelnosti a lokálnosti a projevuje se to i v jeho nové kolekci. Většina použitých materiálů pochází z Čech či ze Slovenska.

Zajímavým detailem se staly náramky na ruce a kotníky odkazující na suvenýry z dovolené, na kterých jako talismany visely v malých rámečcích výseky obrazů Martina Lukáče.

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK JAN ČERNÝ MÓDNÍ PŘEHLÍDKA JARO 2018 ČESKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA

Související články

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Jarní sezóna FW21 v novém duchu aneb MBPFW ve stylu Drive-in Cinema.

Blíží se nám konec dubna, a to znamená příchod očekávaného Mercedez-Benz Prague Fashion Weeku pro jarní sezónu FW21.

Celý článek

Gucci škádlí novou kampaní v hlavní roli s Harry Stylesem, Serenou Williams a Awkwafinou

Možná jste tento týden zaslechli heslo #HarryForGucci, který vysílá jasný signál: zaznamenejte si do svého kalendáře datum 22. dubna 2021.

Celý článek

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

Co je aktuálně trendy ve street módě?

Street móda s sebou vždy nesla čerstvý vzduch mladého publika a to se pochopitelně nemění ani v posledních letech. Dnes je dokonce i více než kdykoliv dřív street móda ovlivňovaná sportovním odvětvím a to konkrétně skateboardingem nebo jízdnou na BMX kolech. Celkově jde o všechny sporty, které můžete potkávat ve skateparcích.

Celý článek

Nová česká oděvní značka Jamie Collection nepodléhá sezónním změnám a tvoří mimo diktát fast fashion

Značka Jamie Collection přichází na módní trh s jasnou představou a pravidly, jak bude tvořit. Nečekejte u ní žádné slevové akce ani výprodeje. Tato nová česká značka tvoří bez tlaku na přizpůsobení se trendům.

Celý článek

H&M odhaluje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát s oblíbenou irskou návrhářkou SIMONE ROCHA

Již tradičně se společnost H&M pouští do oblíbených kolekcí ve spolupráci s největšími světovými designéry. Jinak tomu není ani tentokrát, za letošní kolekcí stojí uznávaná irská návrhářka působící v Londýně, Simone ROCHA.

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek