dnes je 27.05.2022 a svátek má Valdemar

Letní kolekce Ríf Beáty Rajské na MODA Fashion Day(s) v Českém Krumlově

Přidat na Seznam.cz
Moda.cz nechyběla u první jarní akce MODA Fashion Day(s) v Zámecké jízdárně v Českém Krumlově, kde mimo jiné prezentovaly své kolekce i Beáta Rajská a Petra Kociánová.

Český Krumlov znovu hostil společensko-módní událost pod záštitou MODA Fashion Day(s). V sobotu prvního dubna se do Jižních Čech sjeli všichni, kdo si nechtěli nechat ujít hlavní lákadlo celého večera - novou kolekce Beáty Rajské ale také kolekce Petry Kociánové a její studentky. Akce odstartovala prezentací partnerů a později v prostorách Zámecké jízdárny přivítala všechny návštěvníky Česká Miss 2011 sympatická Jitka Nováčková, která má ke Krumlovu blízko, jelikož sama podchází z nedaleka, z Českých Budějovic.  Před samotným hřebem večera, kterým bylo exkluzivní představení nové kolekce Ríf uznávané české módní návrhářky Beáty Rajské, proběhl na projektorech sestřih záběrů z rodného kraje návrhářky na Slovensku, která krátký film doprovodila vlastním komentářem a informacemi ke kolekci. Právě lidovými kroji se nechala inspirovat a promítla do jarní kolekce 2017 své vnitřní pocity, vzpomínky na dětství i rodné Slovensko. Kolekce byla zčásti postavena na barevných nášivkách, které se nejen prolínají se slovenskou tradicí, ale také s nejaktuálnějšími módními trendy. Nášivky letošní sezónu vedou celosvětově. Beáty kolekce byla ale daleko bohatější. Zahrnula do ní několik šatů sešitých z vícero druhů látek a přítomné zaujaly jemné šupinky, které se na několika z nich objevily. Nejen kolekce Beáty Rajské, ale celý večer vygradoval v celosálový aplaus vestoje, který návrhářku velmi dojal a své emoce neskrývala ani při děkovné řeči. Kromě úcty k její práci mu jistě napomohlo i hezké gesto, kdy po nešťastném opakovaném pádu jedné z modelek, která se nakonec vyzula a z mola odešla bosa, návrhářka při děkování sama vyzula lodičky, vzala modelku za ruku a za nimi se přidaly na závěrečné defilé i další dívky, také bosé. V přímém přenosu tak lidé mohli sledovat solidárnost návrhářky i modelek mezi sebou. 

Foto: Móda.cz, Arthur Koff

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI MODA FASHION DAYS ČESKÝ KRUMLOV BEATA RAJSKÁ PETRA KOCIÁNOVÁ JARO 2017

Související články

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Královna Alžběta II. má svou vlastní panenku Barbie. Se svým pravnukem Louisem tento týden oslavila hned několik událostí

Na počest královniných 96. narozenin vznikla originální panenka Barbie od Mattela. Nejdéle panující britská monarcha letos nebude mít o pocty nouzi. V červnu uběhne 70 let od jejího usednutí na trůn.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Co jsme se dozvěděli o manželce nejbohatšího fotbalisty světa Georgině Rodríguez z nového seriálu Netflix

V únoru zveřejnil Netflix sérii s názvem I am Georgina. Úspěšná minisérie pojednává o ženě nejbohatšího fotbalisty světa. Takže kdo je vlastně opravdová Georgina Rodríguez?

 

Celý článek