dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

Leťte s námi do pohádkového světa v představení, které milují děti i jejich rodiče

Přidat na Seznam.cz
Petr Pan, milovaný dětmi i dospělými po celém světě, je skutečnou legendou v pohádkovém světě knih a filmů. Zveme vás na představení, které mělo premiéru v divadle ABC v září letošního roku a je novou adaptací slavného příběhu v režii Davida Drábka.  

Zdroj: Patrik Borecký

Příběh Petra Pana už více než sto let přitahuje všechny, kteří touží uletět realitě světa dospělých, uvěřit na víly a alespoň jednou v životě vzlétnout. Postava má reálný základ v rodině jeho autora, skotského dramatika, spisovatele a novináře, Sira Jamese Matthew Barrie. Předobrazem jeho nejslavnějšího hrdiny se stal Jamesův starší bratr Davie, jemuž nikdy nebylo dopřáno dospět. Ve 14 letech zemřel na následky nehody, která se mu stala při bruslení

                                                                                                                                                                                                                                                                                   Zdroj: Patrik Borecký

Kouzelný příběh chlapce, který prožívá svá dobrodružství ve vysněné Zemi Nezemi, oslovuje dodnes nové a nové generace dětí po celém světě. V tomto vtipném a hravém představení divadla ABC, vám uchvátí i hudba, která vaši duši pohladí a vy se můžete vrátit do dětského snového světa. Vtipné hlášky a skvělé výkony herců vás tak pohltí, že zaručeně budete mít od začátku do konce na obličeji lehce přitroublý úsměv plný dojetí. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                     Zdroj: Patrik Borecký

Všechny postavy v nápaditých pohádkových kostýmech, od víly Zvoněnky, přes psí chůvu po Petrova úhlavního nepřítele kapitána Háka, zvou děti i jejich rodiče do pohádkové Země Nezemě, kde se tančí, zpívá i létá. 
Příběh, který jeho autorovi přinesl nesmrtelnost, měl premiéru 27. prosince 1904 v Duke of York´s Theatre v Londýně a od té doby patří neodmyslitelně k tradicím anglických Vánoc. Petr Pan má dokonce v Kensingtonských zahradách bronzovou sochu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                      Zdroj: Patrik Borecký

Vydejte se tedy na cestu do hlubin dětských duší , která vás okouzlí.  Protože pro Petra Pana to nejpodstatnější  v životě je - radovat se. Radovat se z maličkostí, vyhledávat dobrodružství a každé činnosti přikládat nesmírný význam. A o tom pohádky jsou - jak si užívat život v přítomnosti, v lásce a radosti. Tak se jimi inspirujme i v našich dospělých životech. Stačí jen vzlétnout a vydat se v divadle vstříc hvězdné obloze...

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI divadlo abc PREMIÉRA PETR APAN DIVADELNÍ PŘEDSDTAVENÍ

Související články

Díky celoživotnímu soužití se psy jsem měla šanci pochopit zodpovědnost vůči zvířeti, říká úspěšná herečka a zpěvačka Hanka Holišová

Zpěvačka a herečka Hana Holišová zažívá velmi úspěšné roky, nejenom na divadelní scéně, ale i v televizi. Nedávno se také objevila ve dvou projektech, které nadchnou všechny pejskaře.

Celý článek

Jsem žena, jsem kněžka

V Centru současného umění DOX se uskutečnila výstava  uměleckých velkoformátových fotografií Jsem žena, jsem kněžka z charitativně-edukativního cyklu historičky Lilie Khousnoutdinové, partnerky Karla Janečka. Akce spojená s dražbou uměleckých fotografií pomohla navíc získat přes 155 tisíc Kč ve prospěch tří neziskových organizací.

Celý článek

Jeden mladík si od nás objednává LED kolečka, která si upevňuje na paddleboard a dělá zážitkové večerní plavby po Vltavě, říká podnikatelka s dětskými světly Petra Žbánková

Světýlka pro děti přišla jako nápad z nebes, kterého se Petra Žbánková na mateřské chytila. Začít podnikat nebylo snadné. Dnes díky tomu ale dělá radost spoustě dětem i jejich rodičům s netoxickými lampičkami a světýlky.

Celý článek

Známé osobnosti tváří tvář vlkům. Dojemný projekt každoročně podporují známé české i slovenské osobnosti

Zastat se psů, ve kterých dřímá část vlka, se stává tradicí. Již počtvrté se několik známých osobností rozhodlo podpořit projekt, který pomáhá československým vlčákům. Dojemný projekt společně s krásným národním plemenem vás chytí za srdce.

Celý článek

Chtěla jsem se stát šéfredaktorkou ELLE, přiznává generální ředitelka SAP ČR Hana Součková

Hana Součková je generální ředitelkou české obchodní divize SAP.  Kromě vášně k businessu sdílí i smysl pro módu. Jak sladit business s mateřstvím? A kde vznikla její láska k módě? Dozvíte se v článku.

Celý článek

Výstava Dechem fotografa Martina Stranky vám vezme dech

Nechte se okouzlit originálními fotografiemi talentovaného fotografa, kterými dobyl svět a nyní je můžete obdivovat do konce listopadu v Galerii Mánes.

Celý článek

Apartmán Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě si nyní můžete pronajmout za 23 dolarů na noc

První díly ikonického seriálu Sex ve městě byly k vidění před 23 lety. Nyní si můžete na noc pronajmout byt Carrie Bradshaw za symbolickou cenu 23 dolarů na noc.

Celý článek

Je důležité si v těžkých časech udělat život sladší, proto cukrařina žije dál, říká Martina Březinová

Zmrzlinářka Martina Březinová dala letos pomyslnou korunu českému zmrzlinářství, zabodovala totiž na nejprestižnější soutěži zmrzlin světového formátu.

Celý článek