dnes je 05.08.2021 a svátek má Kristián

Limitovaná edice Lacoste bojuje za záchranu ohrožených živočišných druhů

Přidat na Seznam.cz
Módním světem v posledních týdnech hýbe spoustu nových zpráv. Tou nejskloňovanější novinkou je limitovaná edice Lacoste triček bez ikonického loga krokodýla.

Krokodýl zachraňuje jiné živočišné druhy. I těmito slovy by se dala popsat nejnovější limitovaná edice bílých polokošil od značky Lacoste. Kolekce Save Our Species vznikla ve spolupráci s Mezinárodním svazem ochrany přírody (International Union for Conservation of Nature) a má poukazovat na problémy s ohroženými živočišnými druhy. Spolupráce potrvá tři roky, peníze pak poputují na ochranu ohrožených živočichů. Limitovaná edice byla představena během Pařížského fashion weeku a sklidila obrovský úspěch nejen v módním světě.

Ikonické logo krokodýla nahradilo vyobrazení 10 velmi ohrožených živočišných druhů, od sviňuchy kalifornské, přes jávského nosorožce, gibona až po sumaterského tygra. Lacoste vyrobí pouze 1775 takových triček, od každého živočišného druhu tak bude vyrobeno pouze tolik kusů, kolik jich ještě ve volné přírodě žije. K dostání tak bude pouze 40 kusů s logem barmské želvy, 50 s lemurem nebo 231 s kalifornským kondorem. Lacoste chce tímto krokem poukázat na problémy, s nimiž se někteří živočichové potýkají, a přiblížit tak široké veřejnosti, že jde opravdu o závažné téma, které by nemělo být ignorováno

 

My doufáme, že vznikne víc podobných projektů a limitovaných edicí, a módou tak budeme moc přispět k dobré věci.

lacoste.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA ZE SPOLEČNOSTI LACOSTE LIMITOVANA EDICE SAVE OUR SPECIES

Související články

Tanec, procházka města i plavba na parníku jsou skromným výčtem v bohatém programu Festivalu Open House Praha 2021

Festival Open House Praha není pouze jeden víkend v roce, jeho organizátoři zvou na celou řadu doprovodných programů, které se uskuteční v týdnu od 2. srpna 2021.

Celý článek

Z dračice k rodinnému životu! Alice Bendová myslí více na teplo domova

Sympatická česká herečka a moderátorka Alice Bendová si rozhodně umí užívat života!

Celý článek

Se svetrem napříč létem? Rozhodně ano s novou letní kolekcí Marks & Spencer

Svetry a pletené topy nepatří jenom k zimě. Důkazem jsou nejnovější kousky z letní dámské kolekce Marks & Spencer.

Celý článek

Začalo natáčení pokračování seriálu Sex ve městě. Podívejte se, jak to hlavním představitelkám sluší

Carrie, Miranda a Charlotte jsou zpět. Očekávaný restart s názvem „And Just Like That“ se začal natáčet začátkem tohoto měsíce na různých místech v New Yorku.

Celý článek

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

Celý článek

Jak vybrat plavky vhodné pro vaši postavu radí Mária Padová, odbornice na aktuální trendy

Chystáte se vyrazit na dovolenou k moři anebo na prodloužený víkend k vodě, ale vaše aktuální plavky ztratily tvar, vybledly anebo už neodpovídají aktuálním trendům? Pořiďte si nové, poradíme jaké.

Celý článek